Rusov – Koštrna (46. Boledovič), Kóša (72. Ferečník), Ujlaky, Bolaji (46. Mikovič) – Iván (61. Cabral), Procházka, Savvidis (72. Kotlár), Jendrek (46. Kudlička), Kozak (61. Yusuf)– Ristovski (46. Olejník)

SK Sigma Olomouc:

Trefil - Zahradníček, Poulolo, Jemelka (59. Beneš), Zmrzlý – Navrátil, Slaměna (59. Rúsek), Sedlák (46. Greššák), Daněk (59. Spáčil), Zifčák – Chytil (79. Uriča)

9. a 19. Iván – 27. Daněk, 68. Rúsek, 86. Zmrzlý

Polčas: (2:1)

Už pred zápasom bolo jasné, že z pohľadu vývoja v turnaji sa víťaz tohto zápasu stane víťazom turnaja, bez ohľadu na zvyšné výsledky. Hoci Spartak viedol pomerne skoro 2:0, Olomouc dokázal zápas otočiť.

Trnava nastúpila s obrannou štvoricou, v ktorej boli hneď traja tínedžeri. Prvýkrát nastúpil Ujlaky a v bránke bol Rusov. Už v 3. min mal obrovskú šancu Daněk, ktorého neubránil dostatočne dôrazne Bolaji, ale z päťky prekopol bránku. V 7. min sa individuálne na pravej strane presadil Iván, prudko prihrával pred bránku a Poulolo na poslednú chvíľu odvrátil na roh. V 9. min sa už Spartak dočkal, keď Procházka zahrával priamy kop, Olomouc odvrátil prvý center pred šestnástku, kde sa do lopty oprel Iván a upratal ju k ľavej tyčke – 1:0. Spartakovský krídelník sa dočkal aj o desať minút. Napádal brankára Trefila, jeho rozohrávku zachytil v strede ihriska Savvidis, ktorý z prvej kolmicou uvoľnil Ivána. Sám zoči-voči brankárovi si poradil a zvýšil na 2:0. Pred trnavskom bránkou bolo rušno po priamom kope a Rusov chytil Chytilovu strelu. Z podobnej pozície už sa Daněk nepomýlil a z prvej nedal Rusovovi šancu. V 38. min najskôr Bolaji pekne získal a vyviezol loptu, no prihrávku pokazil a do brejku išiel súper. Zifčák našťastie v dobrej pozícii hlavičkoval vedľa a do šatní išli s miernym náskokom Slováci.

Hneď v úvode druhého polčasu mohol Iván skompletizovať hetrik, keď si na zadnej tyčke počkal na Kozakovu prihrávku, ktorú mu predĺžil Kudlička pätičkou, zblízka v páde však napálil loptu iba do brvna. Po Boledovičovom centri hlavičkoval Kozak a Trefil s námahou vytlačil na roh. Po hodine hry obaja tréneri viacnásobne striedali a jeden z nových hráčov zakrátko vyrovnal. Po ľahkej strate v strede poľa sa do nájazdu dostal Rúsek a elegantne prehodil Rusova. Hlavičkou mohol zmeniť skóre Olejník, ale Trefil stál na dobrom mieste. O dokonalý obrat sa napokon postaral Zmrzlý, ktorý trafil presne k tyčke z priameho kopu.

Michal Gašparík (Trnava): „Mali sme dobrý vstup do zápasu, podarilo sa nám streliť prvý gól a následne aj pekný druhý po pressingovej situácii. V druhom polčase bolo kľúčové, že sme nedali na 3:1 do prázdnej brány. Kým my sme potom dávali do hry dorastencov, súper poslal na ihrisko svojich najlepších hráčov. Tam už sa ukázala sila Olomouca a zápas rozhodla štandardná situácia. Na tých našich mladých bolo vidno, že je to na nich príliš rýchle, strácali lopty. Dostávali sme sa pod tlak a súper sa dostával do brejkových situácií. Pre nás to bol dobrý zápas, pre mladých dobrá škola futbalu. Bohužiaľ, súper to nakoniec zaslúžene otočil.“ Václav Jílek (Sigma): „My sme urobili oproti minulému zápasu výraznejšie zmeny, myslím, že sedem. Urobili sme veľmi lacné chyby pri tých dvoch góloch. Súper tam bol dobre pripravený, hoci sme sa na to chystali. Pri druhom nezvládol brankár rozohrávku, to sa stáva. Mali sme však v prvom polčase viacero príležitostí a minimálne ten kontaktný gól sme si zaslúžili. V druhom polčase bola úplne kľúčová situácia po brejku, ktorú súper na 3:1 nepremenil a vo zvyšku sme už boli lepší. Neviem, či zaslúžene, ale minimálne ten bod sme si zaslúžili, ten tretí gól už bol so šťastím.“