FC Spartak Trnava:

Takáč – Koštrna, Kóša (58. Ferenčík), Tumma (75. Procházka), Bolaji (58. Rusnák) – Iván, Savvidis, Jendrek, Kozak (46. Sabol) – Olejník, Ristovski

Tirrol Wattens:

Oswald – Koch, Behounek, Stumberger, Schulz (63. Wallner) – Rogelj, Orginec, Naschberger (46. Müller), Smidt – Blume, Sabitzer (46. Tomic)

Góly: 50. Iván, 83. Sabol

ŽK: Koštrna - Bacher

Rozhodoval: Phillip Faruggia

Polčas: (0:0)

Prvý polčas zápasu bol naplno pod kontrolou spartakovcov, ktorí odohrali zápas s dvoma útočníkmi. Mrzieť ich môže iba to, že do šatní neodišli s náskokom. Vyhrávali súboje v strede poľa, hrozili po krídlach, dostávali sa aj do zakončenia, ale v ňom niekoľkokrát zlyhali.

Prvú veľkú šancu mal po dvadsiatich minútach Olejník, ktorý sa natlačil do strely z ľavej strany, ale nemala gólové parametre. O tri minúty neskôr sa zasa usadili Trnavčania pred rakúskou šestnástkou a obliehanie ukončil Jendrekov pokus, ktorý letel tesne vedľa, podobne ako po polhodine hry z podobnej pozície strela Kozaka. Dve šance na skórovanie mal Alex Iván takmer z rovnakého miesta. Najskôr svoju strelu z prvej poslal okolo vzdialenejšej tyčky. Potom v 35. min ho uvoľnil Olejník a Iván mal najväčšiu šancu polčasu, keď sa ocitol sám pred brankárom, ktorý pohotovo jeho bombu vyrazil nad bránku.

Do druhého polčasu vymenil Kozaka, ďalší debutant, tentoraz z vlastnej liahne, osemnásťročný Richard Sabol. V úvode zahrával Tirol roh, najvyššie vyskočil obrovitý Schulz, ale Takáč bol na čiare pripravený. Prakticky z protiútoku sa Ristovski šikovne uvoľnil na osi ihriska, prihral Ivánovi, ktorý svoju tretiu strelou premenil na utešený gól, keď obtrel loptu o brvno.

Do hry sa po necelej hodine zápasu dostali dvaja iba sedemnásťroční hráči Rusnák s Ferenčíkom, ktorí sa zaradili do defenzívnej formácie. Rakúšania sa postupne dostávali do hry, aj do zakončenia. Z dobrej pozície hlavičkoval Tomic, našťastie nad bránku. Rakúšania mali loptu častejšie na kopačkách, ale dostávali sa iba k strelám z diaľky, ktoré končili v Takáčovom náručí. Keď sa tlak stupňoval, tak vyšiel Spartaku brejk, Ristovski prihral pred šestnástkou Sabolovi, ktorý si to drzo namieril dovnútra, prešiel cez obrancu a rutinérsky skóroval. V samom závere ešte Takáč reflexívne nohou na čiare vyrazil šancu Müllerovi a bolo jasné, že Spartak vstúpi do turnaja víťazne.


Ohlasy po zápase

Michal Gašparík (Trnava): „Myslím, že sme odohrali veľmi dobrý prvý polčas. Boli sme aktívni, veľmi nebezpeční v prechodovej fáze, vypracovali sme si nebezpečné príležitosti a jediné, čo chýbalo bolo, že sme ich nepremieňali. V druhom polčase sa nám prvú šancu konečne podarila premeniť a strhli sme zápas na našu stranu. Potom sme tam dali chalanov veľmi mladučkých a bolo cítiť, že nás súper zatlačil pred bránku. Myslím, že celkom zaslúžené víťazstvo, chalani si to uhrali vzadu na nulu a sme spokojní.“

Milan Ristovski (Trnava): „Podľa mňa sme dnes odohrali výborný zápas. Napriek tomu, že sme kvôli rôznym dôvodom nehrali kompletní, tá zostava, ktorá nastúpila do toho dala všetko. Ako povedal tréner, v prvom polčase sme mali veľa šancí, mohli sme dať aj tri góly, ale sme spokojní, dnes sme boli lepší celý zápas.“