FC Spartak Trnava:

Rusov (46. Takáč) – Koštrna (60. Gembický), Kóša (60. Mihál), Tumma, Tsaousis – Cabral, Savvidis (46. Grič), Kolesár (73. Kotlár), Vlasko (73. Karhan), Mikovič (73. Jendrek)– Olejník (73. Olejník)

FC Zbrojovka Brno:

Šustr (75. Floder) – Dreksa, Fila (66. Hladík), Fousek, Sedlák, Moravec (79. Zikl), Pachlopník (60. Šumbera), Šural, Štepanovský, Záhumenský, Vaněk (79. Čermín)

ŽK: Vaněk, Hladík

Rozhovoval: Philip Farugia

Polčas: (0:1)

Spartakovci na rozdiel od prvého zápasu vstúpili do súboja s Brnom s oveľa skúsenejšou zostavou. Na úvodný výkop oboch zápasov vybehla len štvorica Tumma, Kóša, Kolesár a Olejník.

Trnava bola v prvom polčase o čosi aktívnejšia, jej hráči mali loptu častejšie na kopačkách, no v prestávke viedlo Brno. Ako prvý ohrozil bránku Tsaousis, ktorý spoza šestnástky bombou mieril pod brvno, no Šustr ju vytlačil na roh. Brno hralo pozorne v obrane a využívalo príležitosti na brejky. Po jednom z nich sa dostal do šestnástky Vaněk, Tumma ho fauloval a Fousek z nariadenej penalty otvoril skóre. Trnavčanom sa nedarili centre, a keď Tsaousisovi jeden z ľavej strany vyšiel, tak Olejník loptu v dobrej pozícii minul. Vyrovnať mohol Mikovič, ktorý po Olejníkovom priťuknutí postupoval sám na brankára, bol však trocha z uhla a radšej volil prihrávku na Kolesára, ktorú však obrana zblokovala.

Do druhej polovice vystriedal Grič Savvidisa a namiesto Rusova sa do bránky postavil Takáč, ktorý sa hneď predviedol výborným zákrokom, keď chytil tutovku Vaněkovi. Spartak však v druhom polčase výraznejšie zaostával za súperom, ktorý bez väčších problémov bránil svoje vedenie. Mohol ho zvýšiť Vaněk, ktorý pri nájazde na Takáča trafil iba tyčku. Trnavčania kazili ľahké prihrávky a postupom času sa opäť na ihrisko dostali aj trnavskí mladíci. Jedinú možnosť na vyrovnanie mal po Kotlárovom centri Karhan, na ktorého obrancovia zabudli, Trnavčan si loptu spracoval, ale zakončiť mu už Brňania nedovolili a Spartak tak aj druhý zápas na turnaji prehral jednogólovým rozdielom.

Ohlasy po zápase

Michal Gašparík (Trnava): „Súhlasím s kolegom, bol to vcelku vyrovnaný zápas, v ktorom sme v prvom polčase mali nejaké situácie aj my. V druhom už sme toho veľa vpredu nemali, súper bol dobre organizovaný, nedokázali sme sa cez nich presadiť a na tom musíme popracovať. Vyzdvihol by som pressingovú obranu, keďže veľa taktických tréningov sme nemali. Vytláčali sme súpera, ktorý to potom musel riešiť nakopnutou loptou. O ten jeden gólik však bolo Brno lepšie.“

Richard Dostálek (Brno): „Vyrovnaný zápas proti húževnatému súperovi, ktorý nás dobre napádal. Som rád, že sa nám podarilo udržať nulu vzadu, keďže sme to odohrali v defenzíve skoro bez striedania. Udržali sme tempo zápase, poctivo sme bojovali a nakoniec sme vyhrali.“