FK Partizan Belehrad:

Stevanovič – Filipovič, Uroševič, Šehovič, Jevtovič, Fejsa, Andrade, Natcho, Holender, Lutovac, Menig

(Popovič – Baždar, Terzič, Petkovič, Markovič)

FC Spartak Trnava:

Takáč – Koštrna (61. Boledovič), Štetina (46. Tumma), Čurma, Mikovič (46. Kozak) – Azevedo (61. Iván), Bukata (46. Štefánik), Oseni (61. Karhan), Procházka (46. Savvidis), Yusuf (61. Olejník) – Boateng (46. Ristovski)

ŽK: Šehovič, Markovič – Koštrna, Tumma

Polčas: (2:0)

V súboji proti srbskému vicemajstrovi po prvýkrát nastúpil v trnavskom drese Lukáš Štetina a hneď pri premiére, podobne ako v minulom zápase Štefánik, viedol mužstvo ako kapitán. V bránke začal prvý raz v príprave Takáč.

Prvá dvadsaťminútovka sa odohrávala prevažne v strede ihriska. Domáci hrali s loptou a snažili sa dostať pred Takáča postupným útokom, spartakovci zasa hrozili po brejkoch. Šance však prišli až po 20. minútach. Najskôr unikol po pravej strane Uroševič, naservíroval loptu pred prázdnu bránku Menigovi, ale v poslednej chvíli mu čistý gól zobral vrátivší sa Čurma. Zakrátko na opačnej strane vymyslel parádnu prihrávku popri pravej autovej čiare Yusuf, uvoľnil Azeveda, ten vylepšil ešte pozíciu Boatengovi, ktorý išiel sám na Stevanoviča, ale trafil ho len do nôh.

Obrovskú šancu na gól mal Spartak po polhodine hry. Procházka zahral dobrý priamy kop, Boateng loptu jemne lízol a tá skončila na brvne. Odtiaľ sa odrazila do päťky, vrátil ju Štetina, Stevanovič ju zblokoval k Yusufovi, ktorý z jedného kroka neposlal loptu do siete. Gól padol na druhej strane, keď Štetina nechtiac trafil Procházku, od ktorého sa odrazila presne k voľnému Menigovi, ten sa v šestnástke otočil a prestrelil Takáča. V 40. min sa lopta dostala pred bránkou k Lutovacovi, ale Štetina mu nedovolil zakončiť. Všetko si vynahradil v samom závere polčasu, keď z pozície zaváňajúcej ofsajdom úplne osamotený hlavičkoval presne k tyčke a zvýšil vedenie.

V druhom polčase mohol streliť tretí gól Andrade, ktorého našiel pred bránkou Menig, ale Koštrna mu vložil do strely nohu. Spartak mal potom dobrú pasáž, v ktorej hral aktívne, pred bránkou Partizanu, ale chýbala finálna prihrávka. Ako sa to robí ukázal nádhernou prihrávkou Holender na úplne voľného Andradeho, ktorý volejom nedal šancu Takáčovi. Po peknom prieniku Ivána a centri ma zadnú tyčku chýbalo Olejníkovi len kúštik aby loptu dočiahol. Potom ho pred bránkou hľadal z ľavej strany aj Kozak, ale Olejníka prikryl jeden zo stopérov. Na druhej strane sa po rýchlom rozohraní dostal ku krížnej strele Baždar, ale minul. Keď sa aj Trnavčania dostali do streleckej pozície, tak mierili nad bránku ako v závere Štefánik a Ristovski. Partizan si tak udržal čisté konto a zaslúžene vyhral.


Ohlasy po zápase

Michal Gašparík (Trnava): „Veľmi zlý výsledok pre nás a neodzrkadľuje to, čo sa dialo na ihrisku, pretože to bol vcelku vyrovnaný zápas. Dostali sme nešťastný prvý gól, keď sa dvakrát odrazila lopta od našich hráčov rovno na kopačku súperovi, ktorý nechytateľne zakončil. Ďalšie dva góly padli po individuálnych chybách krajných obrancov. Celkovo nás súper vyškolil v efektivite a ukázal výraznú kvalitu v ofenzívnej finálnej činnosti, ktorá nám dnes znovu chýbala. Tak ako oni dali tri góly, mohli sme ich dať aj my. Bolo tam kopec solídnych a dobrých výkonov, no naše šance ostali nevyužité, nedokázali sme dotlačiť loptu ani z bránkovej čiary.“