FC Spartak Trnava:

Rusov (46. Takáč) – Bolaji, Kóša, Škrtel (74. Ujlaky), Mikovič – Cabral (74. Kotlár), Procházka, Savvidis, Kozak (74. Jendrek), Bolaji – Yusuf (74. Kudlička)

Aalborg BK:

Rinne (37. Hanssen) – Pallesen (80. Gedsted), Granli (61. Kusk), Ross, Hagelskjaer – Trajkovski, Fossum, Christensen, Højholt (61, Ferreira), Børsting (80. Henesbo)– Makaric (46. Høgh)

Góly: 6. Iván – 40. Makaric

Polčas: (1:1)

Michal Gašparík musel v poslednom zápase improvizovať v skladaní zostavy. Kým na krídlach už mal dostatok možností, Ristovski s Olejníkom neboli zdravotne v poriadku a na hrot útoku musel ísť Yusuf. Navyše, počas rozcvičky vypadol aj Koštrna.

Trnavčania začali dobre a hneď v úvode si vypracovali dve tutovky, ktoré sa zrodili na pravom krídle. Najskôr Cabral hľadal pred bránkou Yusufa, ale ten v dobrej pozícii tesne minul bránku. Krátko nato bol na pozícii nahrávača Kozak, opäť prihrával z pravej strany pred bránku, Yusuf tentoraz loptu veľmi šikovne prepustil za seba, kde bol úplne voľný Iván. Ten strelil svoj štvrtý gól, ktorým poslal organizátorom dôraznú prihlášku na individuálne turnajové ocenenie.

V 20. min zaváhala vážnejšie aj trnavská obrana, ktorá nechala voľného Makarica, ale ten si sám pred bránkou zle spracoval loptu, ktorú mu Procházka na poslednú chvíľu odkopol. Po polhodine unikol na pravej strane Fossum, išiel sám na Rusova, ale lopta si povedľa neho cestu do siete neprekliesnila. Naopačnej strane sa rodil ďalší brejk Trnave na pravej strane, Kozak to tentoraz zobral na seba, vylepšil si pozíciu na strelu, ale lopta mu nesadla a prekopol. V závere polčasu sa dočkali Dáni vyrovnania, keď Pallesen našiel Makarica a ten hlavou prekonal Rusova.

Na začiatku druhého polčasu sa po Yusufovom priťuknutí dostal do dobrej pozície Kozak, ale jehoobstrel z hranice šestnástky sa nevošiel do bránky. V 61. min vyslal krížnu strelu Fossum, ale rovnako minul. V 70. min mal tutovku na kopačke Yusuf. Kozak mu prehodil loptu ponad obrancu, Yusuf bol sám pred brankárom, ale zblízka netrafil bránku. Na druhom konci ihriska bol presnejší Pallesen, ale Takáč mu ju chytil. V závere už sa skóre nemenilo a bolo jasné že Spartak si nerozhodným výsledkom potvrdil druhé miesto v turnaji.


Ohlasy po zápase

Michal Gašparík (Trnava): „Pre nás bolo trocha netradičné hrať proti rozostaveniu, ktorým súper hral. Nechceli sme sa prispôsobovať a meniť náš systém. Myslím, že to bol dobrý zápas, lebo Aalborg nastúpil v silnej zostave a bolo vidieť, že majú kvalitu. My sme dali prvý gól, oni potom vyrovnali a šance boli na oboch stranách. Ku koncu nás zatlačili, ale bolo to hlavne tým, že chalani, ktorí prišli na sústredenie neskôr alebo sú po zranení, ešte musia nabrať hernú prax. Máme ešte tri týždne do ligy a zápas aj sústredenie splnilo naše očakávanie.“