FC Spartak Trnava:

Kamenár (45. Chudý) – Boledovič, Čurma, Tumma, Jendrek - Spáčil, Kotlár, Karhan, Kudlička, Bolaji- Olejník

FK Senica:

Chropovský – Abdoulaye, Pavlík, Šumbera, Niarchos, Totka, F. Buchel, Anaba, Cyriaque, Oršula, Piroska (od 45. min: Ravas, Mihál, Duda, Mašulovič, Kučera, Svoboda, J. Buchel)

Góly: 74. Olejník - 23. Niarchos (P), 37. Šumbera, 82. Mihál

ŽK: Tumma

ČK: 57. Duda

Rozhodoval: A. Somoláni

Polčas: (0:2)

V úvodnom zápase prípravného obdobia, ktorý bol zároveň prvým v Zimnej Tipsport lige, dali tréneri proti Senici šancu predovšetkým mladíkom a dvojici hráčov na skúške. Spáčil a Bolaji hrali na oboch krídlach. Okrem Kamenára v bránke hrali od začiatku z prvého mužstva len Tumma a Čurma.

Rozdiel v skúsenostiach bol na trávniku vidno od úvodných minút, hoci prvú strelu na bránku mali trnavskí mladíci. Už v 5. min mal šancu Olejník, ktorý napriahol z hranice šestnástky, ale Chropovský sa po jeho strele natiahol a vytlačil ju. Na druhej strane mal príležitosť Buchel, ktorý sa ocitol za obranou, ale zle si spracoval loptu a nestihol zakončiť. Do podobnej príležitosti sa dostal neskôr aj Niarchos, spracoval si loptu, Tumma ho fauloval a rozhodca odpískal penaltu, z ktorej sám faulovaný otvoril skóre. Ešte do polčasu zvýšil na rozdiel dvoch gólov Šumbera, ktorý rutinérsky zakončil svoj samostatný nájazd na Kamenára.

Za hostí do druhého polčasu naskočil aj Mário Mihál, ktorému sa tento mesiac v Spartaku skončí zmluva a k jej predĺženiu neprišlo. Na začiatku druhej časti Kudlička pekne uvoľnil Bolajiho na ľavej strane, ale jeho strelu stihla obrana zblokovať na roh. V 57. min bol dokonca v permanencii VAR, keď Duda fauloval v strede poľa Karhana. Najskôr videl len žltú kartu, ale rozhodca si jeho zákrok pozrel ešte raz na videu a Dudu rovno poslal z ihriska. Až v presilovke sa Trnavčania dokázali častejšie presadiť pred bránkou súpera. V 74. min sa Bolaji blysol peknou individuálnou akciou v šestnástke Senice, naservíroval loptu Olejníkovi, ktorý ju bezpečne upratal do siete. Krátko nato mal po Bolajiho centri príležitosť na vyrovnanie Kotlár, ale z dobrej pozície netrafil odkrytú bránku. Naopak, na druhej strane si na roh najvyššie vyskočil Mihál a definitívne rozhodol zápas.

Ohlasy po zápase

Tomáš Prisztács (Trnava, asistent trénera): "Na úvod prípravy sme nastúpili v značne pozmenenej zostave. Mladí chlapci podali bojovný výkon, no žiaľ, po chybách sme dostali góly po štandardných situáciách. Škoda, že sa nám nepodarilo premeniť naše šance, ale nič sa nedeje, pokračujeme ďalej."