Száraz – Vaško, Ranko, Artabe – Kotuľa, Neofytidis (46. Trusa), Begala (88. Kvocera), Mendez – Oshima, Kanu (82. Popovits), Žofčák

Takáč – Procházka, Kóša, Twardzik, Trajkovski – Iván (56. Cabral), Savvidis, Grič (71. Jones), Vlasko (71. Bukata), Yusuf (71. Boateng) – Ristovski (90. Tumma)

Góly: 49. Artabe - 9. Savvidis (Procházka), 90.+ Twardzik (P) –

ŽK: Mendez, Vaško - Twardzik

Rozhodoval: Erik Gemzický

Polčas: (0:1)

Domáci kapitán Igor Žofčák nastúpil na svoj štvorstý ligový zápas, no hneď od úvodu bola aktívnejšia Trnava. V prvom polčase mali jej hráči viac z hry, častejšie hrali s loptou, ale paradoxne, dve obrovské šance mal domáci Kalu. Ani jednu však nepremenil a tak v polčase viedol Spartak.

Prvú možnosť mal Iván, ktorý si dobre spracoval Trajkovskeho center, ale jeho volej následne letel vysoko nad. V 9. min zahrával Procházka priamy kop z ľavej strany, prudký center jemne tečoval pred Szárazom Savvidis a Spartak sa ujal vedenia. Potom sa dlhé minúty hralo bez vzruchu pred bránkami. Až v 26. min Yusuf prudkou prihrávkou z krídla hľadal pred bránkou spoluhráča, ale Vaško na poslednú chvíľu odvrátil pred Ivánom. Spoza šestnástky to potom skúšal najskôr Ristovski, ale bombou trafil iba Ranka do hlavy. Procházkova strela už prešla, ale pred bránkovou čiarou ju zastavil Száraz. Potom prišli chvíle domácich, konkrétne Kanua. Najskôr v 35. min ho šikovne medzi brániacou dvojicou stopérov vysunul Oshima, Nigérijčan ostal zoči-voči Takáčovi, ktorého sa pokúsil obhodiť, ale netrafil bránku. O tri minúty neskôr prešiel na pravom krídle cez Kóšu, postupoval sám na Takáča, zasa volil obstrel, tentoraz k vzdialenejšej žrdi, ale opäť netrafil bránku. Záver patril Procházkovi, ktorý si na hranici šestnástky pekne spracoval loptu na prsiach, pohotovo vystrelil, ale znova iba do miest, kde stál Száraz.

Druhý polčas mal úplne rozdielny obraz. Michalovce sa prebrali, rýchlo vyrovnali a aj v ďalšom priebehu boli aktívnejší. O všetkom napokon rozhodol faul v šestnástke v nadstavenom čase a premenená penalta.

Domáci tréner poslal po prestávke do hry mladého reprezentanta Trusu, ktorý rozhýbal svojich. Už v 49. min zahrával Zemplín roh, Kotuľa našiel nestráženého Artabeho, ktorý zblízka hlavou vyrovnal. To domácich nabudilo a prebrali iniciatívu zápasu, hoci hneď z následnej akcie mohol Yusuf streliť gól, ale jeho hlavička bola len do brankára. Spartakovci ostali po vyrovnaní ako obarení, ľahko strácali lopty a kopili chyby v rozohrávke. Do svojej tretej šance sa rútil Kanu, ale tentoraz mu Takáč včasným vybehnutím loptu vypichol. V 67. min zahrával priamy kop Žofčák a lopta tesne minula ľavú tyčku. O tri minúty kapitán domácich našiel milimetrovým centrom pred bránkou Trusu, ale Takáč mu jeho tutovku reflexívne vyrazil. Michal Gašparík zareagoval a poslal do hry trojicu nových hráčov, ktorí snahu Michaloviec pribrzdili. Už v 74. min vysunul Boateng Cabrala, no Száraz jeho umiestnenú strelu vyrazil. V samom závere chceli viac vyhrať Trnavčania a častejšie útočili. Keď už sa zdalo, že zápas sa skončí deľbou bodov. V skrumáži chcel Vaško odkopnúť loptu zo šestnástky, kopol pri tom do Boatenga a rozhodca ukázal na biely bod. Zahral ho Twardzik a rozhodol o víťazstve. Vo zvyšnom čase mal ešte šancu po Procházkovom centri Jones, ale lopta len lízala žrď.

Miroslav Nemec (Michalovce): „Začiatok zápasu sme si predstavovali úplne inak. Dostali sme gól po štandardnej situácii, no myslím, že sme potom jednoznačne dominovali počas celého zápasu. Mali sme obrovské množstvo šancí v prvom aj v druhom polčase. Som šťastný, pyšný a hrdý na to družstvo, že sme ich rozmliaždili. Tí chlapci jazdili, ale náš problém je kvalita kádra. Trnava má káder silný, skúsený, my máme chlapcov mladých a neskúsených. Pre mňa je radosť pracovať s takým tímom, keď máte navyše takého hráča ako je Žofčák. To, že dnes nabehal 12-13 kilometrov, je na 38-ročného hráča úžasné.“

Michal Gašparík (Trnava): „Mali sme dobrý vstup do zápasu, ujali sme sa relatívne skoro vedenia a prvý polčas sme sa snažili kontrolovať s loptou na kopačkách, čo sa nám darilo. Na druhej strane, ponúkli sme domácim dve brejkové situácie, z ktorých mali šance. V druhom polčase nastala po inkasovanom góle dezorganizácia. Bola tam dvadsaťminútovka, kedy sme nezvládali zápas. Masívnym prestriedaním sme sa snažili do zápasu znova dostať, čo sa nám čiastočne podarilo. Na konci sa k nám priklonilo šťastie a vyhrali sme zápas.“