Chudý – Popovič, Dias, Hučko, Jureškin – Morong, Mičin (84. Ridwan), Iglesias, Haša, Yao (84. Kríž) – Radič (60. Potoma)

Takáč – Procházka, Twardzik, Škrtel, Mikovič (74. Koštrna) – Cabral (74. Iván), Grič, Savvidis, Yusuf (90. Kóša) – Ristovski, Boateng (68. Ramadan)

ŽK: Popovič, Iglesias – Yusuf, Savvidis, Mikovič

ČK: 44. Dias

Rozhodoval: Filip Glova

Polčas: (0:1)

Michal Gašparík vyriešil neúčasť vykartovaného Bukatu zmenou rozostavenia, no nasadenie v úvode zápasu bolo rovnaké ako v predchádzajúcich zápasoch a prinieslo opäť rýchly gól.

Už v 3. min sa po Procházkovom rohu dostal k hlavičke Yusuf, ale minul bránku. V 6. min si Ristovski spracoval loptu v šestnástke, pripravil ju rozbehnutého Cabralovi, ale tomu nesadla a Chudý tak nemal ťažkú prácu. V 8. minúte sa už Spartak dočkal, keď Yusuf vysunul rozbehnutého Boatenga, ten hľadal prudkou prihrávkou Ristovskeho, ale pred ním Hučko mu to uľahčil, urobil prácu zaňho a nechtiac otvoril skóre. Po ďalšom rohu v 23. min vyhral hlavičkový súboj Grič, na zadnej tyčke ju dočahoval Boateng, ale chýbali mu centimetre, aby loptu usmernil. Na druhej strane sa odrazená lopta na šestnástku dostala priamo na kopačku Mičina, ktorý prestrelil bránku z dobrej pozície.

Po polhodine opäť pritlačila Trnava z pravej strany. Cabral si za Jureškinom spracoval loptu, bol už z uhla, tak hľadal spätne Ristovskeho, ale jeho strelu stečovala obrana nad bránku. Obrovskú šancu mal Boateng, ktorého našiel utešeným centrom ponad Chudého Mikovič, ale Boateng zblízka trafil hlavou len tyčku. V závere polčasu skopol Popovič Savvidisa, obaja si to chceli vysvetliť na vzdialenosť nosa, vznikla strkanica, v ktorej bol zbytočne aktívny Dias. Glova najskôr ocenil oboch hlavných aktérov žltou kartou, ale po intervencii štvrtého rozhodcu Kristiána Micheľa vytiahol Diasovi červenú kartu.

Hneď v úvode polčasu vysunul Grič Cabrala, ale v poslednej chvíľke mu do strely vložil nohu Popovič. V ďalších minútach však bola prekvapivo aktívnejšia Sereď a využívala každý zisk lopty na útočenie v snahe vyrovnať. Našťastie, len po hranicu pokutového územia bez nejakej šance. Michal Gašparík na to zareagoval výmenou Boatenga za Ramadana, ktorý mal viac rozhýbať defenzívu Serede. Krátko nato prišli aj Iván a Koštrna, ktorý vymenil zraneného Mikoviča. Vo zvyšku zápasu už stáli za zmienku len strely Ramadana a Griča spoza šestnástky, ktoré však bez väčších problémov lapil Chudý.

Juraj Jarábek (Sereď): „Hráčov sme pripravovali na to, že Trnava má výborné vstupy do zápasov. Opak bol pravdou a v 8. minúte bolo 1:0 po peknej akcii a vlastnom góle. To sa stáva. Trnava bola v tom vstupe lepšia, Boateng trafil ešte tyčku a my sme mali len náznaky. Červená karta veľmi ovplyvnila zápas, čo bola škoda, lebo zápas mal emóciu. Druhý polčas bola Trnava slabá v tom, že sa nedokázala presadiť. Nám neostávalo nič iné, len brániť a počkať si na brejk, čo neprichádzalo a futbal už bol nezáživný. Chlapcom musím poďakovať za druhý polčas. Chýbalo nám 7 hráčov a keby som aj chcel niečo urobiť, nebola tam kvalita na zmenu. Treba uznať aj kvalitu Trnavy. Rozhodcov nekomentujem. Takých vecí vo futbale je, že sú tam gestikulácie, ale za to sa červená karta nedáva. Tým sa zápas pokazil.“

Michal Gašparík (Trnava): „Opäť sme mali výborný vstup do zápasu, boli sme aktívni, dali sme prvý gól, mali sme šance a do tridsiatej minúty mohlo byť 3:0. Potom nás paradoxne zabrzdilo vylúčenie, lebo v druhom polčase bolo cítiť obavu o výsledok. Boli sme statickí, nevytvárali sme si vôbec žiadne príležitosti a zápas sme našťastie dohrali do stavu 1:0, lebo Sereď sme v druhom polčase nepustili do ničoho.“