FC Spartak Trnava:

Rusov – Anthony, Mitrea, Krč (75. Yao) – Turňa, Yusuf (73. Vukojevič), Gamboš, Tešija, Moenza (58. Tavares) – Sobczyk, Orlandič.

FC ViOn Zlaté Moravce:

Chovan – Tóth, Asanovič, Pintér, Brašeň – Hrnčár, Ďubek, Sloboda, Richtárech (64. Duga), Kovaľ (87. Švec)– Cmiljanič (76. Mészáros).

Góly: 75. Orlandič, 90. Sobczyk - 72. Ďubek

ŽK: Gamboš, Turňa, Yusuf, Orlandič - Richtárech, Asanovič

Rozhodoval: Ivan Kružliak

Diváci: 2266

Polčas: 0:0

Oproti predošlým dvom zápasom urobil domáci tréner Ricardo Chéu štyri zmeny, keď od úvodného hvizdu dostali šancu na krajoch obrany Turňa s Krčom a strede poľa Gamboš s Yusufom. Obaja súperi si boli vedomí, že len výhra im udrží reálnu šancu na postup do lepšej šestky.

V tretej minúte si Tešija vypýtal priamy kop, ktorý sám zahrával, ale nebolo to dostatočne dôrazne, aby Chovana vyrušil. Po ďalšom priamom kope zahrali Trnavčania signál, Sobczyk prudkou loptu hľadal v päťke spoluhráča, ale lopta prešla cez nebezpečné územie bez povšimnutia. V 27. min vyskočil na center z ľavej strany najvyššie Orlandič, po ňom hlavičkoval v nie úplne komfortnej pozícii aj Sobczyk a lopta napokon skončila nad brvnom. Po polhodine hry sa po nedorozumení v defenzíve Trnavy dostal k strele Richtárech, ale namieril iba do náruče Rusova. Výbornú šancu mala Trnava v 35. min, keď Turňa z pravej strany vnikol do šestnástky, prihral spätne Sobczykovi, ale jeho pokus z prvej obrana stihla zblokovať. Skóre sa nemenilo ani po ďalšom Tešijovom priamom kope a Trnava tak už sedem polčasov nenapla sieť súperových brankárov.

V úvode toho druhého vyšla Spartaku pekná akcia po pravej strane, Yusuf poslal prudkú loptu do šestnástky z opačnej strany bol dobre rozbehnutý Moenza, ale obranca ViOnu ho rukami odstrčil. V 57. min opäť pohrozili hostia, ktorí čakali na zaváhanie Spartaka. Kovaľ sa ho dočkal, ale jeho strela netrestala. V 70. min zahrával Asanovič priamy kop, Orlandič v múre zahral rukou a z opakovaného kopu z lepšej pozície trestal Ďubek, ktorý trafil presne od brvna do siete. Tréner Chéu okamžite prestriedal a poslal do hry Vukojeviča aj Yaa. Práve krídelník Yao hneď z prvej akcie poslal presný center na Orlandičovu hlavu, ktorý si po gólovej hlavičke otvoril strelecký účet v Trnave. Orlandič mal na nohe aj rozhodnutie, keď sa presadil na hranici šestnástky, chcel prelobovať Chovana, ale ten loptu dočiahol. Trestať mohol Brašeň, ale slabú strelu mu Rusov chytil. Spartak sa napokon v zúfalom tlaku dočkal v nadstavenom čase. Tavares odvážne vbehol do šestnástky, tvrdo z uhla vypálil, Chovan vyrazil iba pred Sobczyka, ktorý mu loptu poslal pod brvno a rozhodol dramatický zápas. Vďaka víťazstvu sa Trnava naďalej udržala v boji o lepšiu šestku, ktorú musí potvrdiť v budúcotýždňovom zápase v Dunajskej Strede.

Ohlasy po zápase

Ricardo Chéu: „Toto víťazstvo by som chcel venovať všetkým, ktorí nám neverili. Vypočul som si v posledných dňoch, aj počas zápasu, veľa zlého na svoju adresu, ale som profesionál. Vedeli sme, že nás čaká ťažký zápas dvoch súperov, ktorí bojujú o prvú šestku. Možno mnohí povedia, že sme mali šťastie, ale dnes sme si to víťazstvo zaslúžili, lebo sme sa oň viac usilovali a bojovali sme až do posledného hvizdu. Pričinili sa oňho aj dvaja striedajúci hráči Yao a Vukojevič, ktorí boli takým plánom B. Tieto situácie cez týždeň na tréningoch nacvičujeme a som rád, že tentoraz nám vyšli. Verím, že po poslednom zápase základnej časti budeme v lepšej šestke.“

Karol Praženica: „Dnes sme neboli horším mužstvom, ale najväčší rozdiel bol v oboch šestnástkach. Kým my sme naše situácie riešili nedôraznými strelami a nedonútili sme domáceho brankára k ťažkým zákrokom, Trnava sa presadila v našej šestnástke agresívnejšie. Tešili sme sa po peknom priamom kope, ale ďalšie príležitosti sme nedotiahli a po dvoch veľkých chybách sme pykali. Futbal sa hrá na góly, dostali sme o jeden viac a Spartak zaslúžene vyhral.“