FC Spartak Trnava: Rusov – Diogo, Menich, Mitrea, Lovat – Oršula (57. Mihálek), Tešija, Halilovič, Dangubič (83. Kelemen), Tavares – Sobczyk.

FK Senica: Vorel – De Assis, Amaral, FIlho, Didiba – Klapan, El Moudane, Cvek, Totka – Sulley (67. Samson), Castaneda (81. Ramirez)

ŽK: Tavares, Lovat – Cvek, Klapan, Sulley, El Moudane. Pred 1809 divákmi rozhodoval: Peter Ziemba

Polčas: 0:0

V úvode zápasu generálny manažér Marián Černý zablahoželal v mene celej spartakovskej rodiny trojnásobnému majstrovi Československa Jaroslavovi Masrnovi k sedemdesiatke, a potom sa začal duel dvoch geografických susedov, ktorí si pred sezónou vymenili trénerov.

Po úvodnom rozbehu vyšla Trnave akcia stredom, Dangubič narazil Halilovičovi, ktorý z hranice šestnástky tesne prestrelil bránku. Bližšie ku gólu mal Sobczyk, ktorý po Tešijovej prihrávke obišiel aj Vorla, z uhla vystrelil, ale tesne pred čiarou loptu vyhlavičkoval Didiba. V 33. min posadil Tešija rohový kop na Tavaresovu hlavu, ale Vorel zabránil lopte tesne pred čiarou prejsť do siete. V 37. min skúšal šťastie z priameho kopu Mitrea, ale kúsok mu chýbalo, aby sa vošiel pod brvno.

Začiatok druhého polčasu bol pokračovaním toho prvého. Až v 58. min vystrelil na bránku Diogo a po následnom rohu tesne minul ľavú tyčku Tešija. V 73. z veľkého uhla namieril medzi tri žrde Lovat z priameho kopu, ale Vorla nenachytal. Hneď nato spoza šestnástky vypálil tvrdo Tešija, ale lopta preletela ponad brvno. V 77. min Dangubič pristavil na hranici pokutového územia loptu Mihálekovi, ale jeho volej letel vysoko nad bránku. Najväčšiu šancu zápasu spálil v 86. min Tavares, ktorý si pekne nabehol na Halilovičov center, ale vari zo 7 metrov netrafil hlavou bránu, takže spartakovci v druhom zápase po sebe neskórovali a stratili dva dôležité body.

Ohlasy po zápase

Ricardo Chéu: „Dnes bolo vidno, že vyhrať chce iba jedno mužstvo. Senica si sem prišla po bod a aj ho získala, napriek tomu, že za celý zápas nevystrelila na bránku. My sme sa snažili vyhrať, boli sme aktívnejší, mali sme niekoľko pokusov, zopár dobrých šancí, ale gól sa nám streliť nepodarilo. Taký je futbal, aj to sa stáva, ale Spartak nikdy nepôjde do zápasu s tým, že ho chce remizovať.“

Michal Ščasný: „Snažili sme sa eliminovať Spartak a nedať mu priestor, čo sa nám aj darilo. Domáci hrozili iba po štandardkách. Nie je pravda, že sme nehrali útočne, mali sme tam niekoľko brejkových situácií, ale, bohužiaľ, nemáme vpredu dostatočnú kvalitu, aby sme z toho vyťažili.“