Luksch – Krčík, Hranáč, Krčík, Laura (78. Švec) – Václavik (78. Kačerík), Staš – Bartoš (C), Gerát, Pinte – Voško

Takáč – Čurma (81. Koštrna), Škrtel, Kóša, Trajkovski – Cabral (78. Iván), Grič, Savvidis, Bukata (78. Vlasko), Yusuf (78. Jones) – Ristovski (74. Boateng)

Góly: 3 Cabral (Ristovski), 73: Ristovski (Grič)

ČK: Hranáč

100 divákov

Rozhodoval: Michal Očenáš

Polčas: (0:1)

Spartak začal pod Tatrami aktívne a tešil sa hneď z prvej ucelenej akcie. Škrtel poslal dlhý pas na Ristovskeho, ten sa na pravej strane zbavil obrancu, prihral na hranicu šestnástky Cabralovi, ktorý sa dokázal otočiť s loptou, natlačiť sa pred bránku a strelou k bližšej tyčke nekompromisne otvoril skóre. V 17. min Grič hľadal z prvej pasom Yusufa, ktorému v dobrej pozícii lopta nesadla ideálne. Pohrozili aj domáci, keď Bartoš ideálne do behu prihral Gerátovi, ale ten trafil iba priestoru, kde stál Takáč. Ristovski potom skúšal šťastie z priameho kopu, obstrelil múr, ale Luksch čakal loptu presne v miestach, kam letela. Ďalšiu šancu mal Laura, ale tiesnený Kóšom nezakončil dostatočne dôrazne. V týchto chvíľach sa hralo hore dolu. Trnavčanom často chýbal posledný dotyk alebo lepšia prihrávka. Tá prišla v závere polčasu od Griča na Bukatu, ale ten z prvej prestrelil bránku. Polčas ukončil Ristovskeho strela z otočky, ktorá prešla tesne vedľa ľavej tyčky.

Aj v druhom polčase sa začalo obojstranne útočne. Úvodné šance pred oboma bránkami zmarila zástavka asistentov. Potom to Grič skúšal podobne ako Savvidis proti Senici, ale netrafil na rovnaké miesto. Po hodine hry Bukata zahrával roh, Grič predĺžil loptu pred bránku, kde ju mohol Škrtel zasunúť do bránky, ale Hranáč ho stiahol. Rozhodca si pozrel VAR a nielenže ukázal na biely bod, ale Hranáča vylúčil. Loptu si postavil Ristovski, ale Luksch mu strelu vyrazil. Ristovski svoje zlyhanie napravil zakrátko, keď ho medzi dvoma obrancami našiel center Griča, bol rýchlejšie pri lopte a obhodil brankára – 0:2. Tretí gól mohol pridať Cabral, ale z uhla netrafil. Po druhom góle prišlo masívne prestriedanie, keď v rozpätí niekoľkých minút poslal Michal Gašparík na trávnik päť nových hráčov. Bol medzi nimi aj Kristián Koštrna, pre ktorého to bol v tejto sezóne, prvý ligový štart po zranení. V nadstavenom čase potom Boateng premenil svoj samostatný nájazd, ale VAR napokon rozhodol, že bol v okamihu prihrávky v tesnom ofsajde. Napraviť to mohol vzápätí, keď ho vysunul za obranu Iván, ale trafil len bočnú sieť.

Marek Petruš (L. Mikuláš): „Myslím, že Trnava vyhrala zaslúžene lebo dala dva góly. Mali sme iný scenár, nechceli sme inkasovať tak skoro. Som sklamaný smerom do ofenzívy, že nebolo viac našich zaujímavých situácií. V druhom polčase rozhodol pokutový kop a červená karta. Dohrávať o desiatich proti kvalitnej Trnave, ktorá hrala vzadu bez chýb, je náročné.“

Michal Gašparík (Trnava): „Vždy sa hrá dobre, keď dáme z prvej akcie gól, čo nám veľmi pomohlo. Videl som, že mužstvo je koncentrované, boli sme poučení z toho, že tu silné mužstvá prehrali. Okrem dvoch akcií Liptovského Mikuláša sme ich držali na dištanc a nepustili ich do silných stránok. Škoda, že sme nedali penaltu, ale našťastie potom to Ristovskemu padlo, bol vylúčený hráč a zápas sa dohrával.“