Zápasom proti ViOnu Zlaté Moravce dnes ukončil Spartak účinkovanie v Zimnej Tipsport lige. Hoci súťaž sa ešte iba rozbieha, po dvoch prehrách je jasné, že celkové víťazstvo z minulého roka neobháji. Už zajtra v skorých ranných hodinách odcestuje výprava Spartaka na viedenské letisko, odkiaľ odletí na Maltu. Na tomto ostrove v Stredozemnom mori sa predstaví na 4. ročníku medzinárodného turnaja Tipsport Malta cup.

Spartakovci tam štartovali aj vlani a po jednogólových prehrách so Sigmou Olomouc a Zbrojovkou Brno obsadili štvrté miesto. Vlani však situáciu výraznejšie ovplyvnila pandemická situácia. Turnaj bol hneď na úvod zimnej prípravy a väčšiu minutáž mali najmä mladíci z trnavskej devätnástky. Tentoraz je termínovník prijateľnejší a trnavská omladina dostala príležitosti v Zimnej Tipsport lige na Slovensku. „Zimná Tipsport liga bola príliš skoro na začiatku prípravy a chceli sme ochrániť hráčov, ktorí hrávajú pravidelne, pred zraneniami. Chceli sme ich kondične trocha reštartovať a preto sme trénovali skupinovo. Tí mladší zasa využili ten týždeň, aby nabrali skúsenosti a porovnali sa s mužským futbalom,“ povedal tréner Michal Gašparík.

„Doteraz sme mali kondičný blok, na Malte nás čaká herný, s tromi kvalitnými súpermi. Našou výhodou je, že veci budeme už len dolaďovať. Potrebujeme hráčov dostať do formy, aby sme boli pripravení na ligu. Niektorí hráči s nami nemôžu ísť na Maltu hneď zajtra, lebo nespĺňajú podmienky pre vstup do krajiny a musia absolvovať predpísaný pobyt doma. Tí za nami prídu, spolu s hráčmi, ktorí momentálne nie sú fit, neskôr počas týždňa,“ doplnil kouč a vyjadril aj k dvojici hráčov, ktorí boli na skúške. „Bolaji nás presvedčil už pred zápasmi, že spĺňa potrebné parametre. Je čerstvo 19-ročný a dá sa s ním pracovať. Odcestuje s nami aj na Maltu, kde budeme ďalšiu príležitosť vidieť ho v akcii. Výkony Spáčila si musíme vyhodnotiť a podľa toho sa rozhodneme.“

Po príchode Kozaka, ktorý sa k mužstvu pripojí od zajtrajška potrebuje Michal Gašparík ešte zaceliť odchod Twardzika. „Stále je v riešení príchod stopéra. Nepodarilo sa nám dotiahnuť žiadneho tak, aby s nami vycestoval už na sústredenie. Na túto pozíciu sa zameriavame a je možné, že keď niekoho nájdeme, tak za nami pricestuje alebo sa pripojí po návrate. Naopak, s Čurmom sme sa zhodli na tom, že potrebuje vyššiu zápasovú záťaž a jar strávi na hosťovaní. Možno ho bude nasledovať aj niekto ďalší, ale s inými odchodmi hráčov zo základnej zostavy momentálne nepočítame.“

Maltský turnaj sa oproti predošlým ročníkom trocha zmenil a štyri zúčastnené mužstvá budú hrať po tri zápasy systémom každý s každým. Spartak najskôr v utorok 18. januára o 16. hodine nastúpi proti rakúskemu celku WSG Tirol, potom v piatok 21. januára od 20. hodiny proti českej Sigme Olomouc a turnaj zakončí pondelňajším zápasom 24. januára od 12:30 proti štvrtému celku dánskej ligy a Allborgu.

Všetky zápasy bude v priamom prenose vysielať O2 TV Sport, VOYO a streamované budú na TV Tipsport.