FC Spartak Trnava U19 0:1 (0:1) FC Fastav Zlín U19

V stredu odohrali dve najstaršie mládežnícke kategórie generálky pred ligou. Starší dorastenci nastúpili proti českému súperovi zo Zlína. V tomto prípade sa zrodila najtesnejšia prehra 0:1. Trnavskí dorastenci naskočia do ligového kolotoča už ďalší víkend, teda 01.08.2020. V prvom kole budú cestovať do Trenčína, kde odohrajú zápas o 11:00.

FCST U19: Vasiľ (Žbodák) – Boledovič (Polák), Rojka (Ševčík), Ďurina, Jendrek – Karhan (Jasovský), Domik (Baláž), Klačman (Tvrdík) – Majkút (Černák), Kotlár (Sabol), Kudlička (Čiernik, Foltýn)

Michal Gašparík: „Prvý polčas sme strácali jednoduché lopty v našej medzihre, čo súper využíval na ohrozovanie našej bránky. Aktívne nás dostupovali a boli nebezpečnejším mužstvom. Udržať dlhšie na lopte sa nám darilo až v druhom polčase, kde sme dokázali súpera zatlačiť a vytvorili sme si aj gólové situácie. Ale celkovo o ten jeden gól bol Zlín lepší.“

FC Spartak Trnava U17 3:1 (2:1) SDM Domino Bratislava U19

Prostrednému dorastu vyšla generálka lepšie. Staršieho súpera z bratislavského Domina porazili bez väčších problémov 3:1. Výhra mohla byť aj vyššia, avšak gólové šance zostali nepremenené. Podobne ako U19, tak aj U17 odohrá prvý ligový zápas v rovnakom dátume a čase, avšak s výnimkou výhody domáceho prostredia.

FCST U17: Amrich (Kondé) – Ferenčík, Šarmír, Kurej, Rusnák – Šimek, Macho, Žitný – Repa, Goleňa, Lenharčík (Terlanda, Kumpán, Imre, Popelák, Kusý, Gulán, Malovec, Kucharík)

Góly: Lenharčík, Goleňa, Macho

Roman Hudec: „V prvom polčase sme mali zbytočne veľký rešpekt pred starším súperom. V druhom dejstve sme ukázali zlepšenú organizáciu a viac odvahy smerom dopredu. Mrzia nás nepremenené šance, nakoľko sme si ich vypracovali dostatok. S letnou prípravou sme spokojní.“

FK Lokomotíva Trnava U17 2:2 (0:1) FC Spartak Trnava U16

Najmladší dorastenci nastúpili proti mestskému rivalovi Lokomotíve Trnava. Zápas proti starším protihráčom po polčase vyhrávali najtesnejším rozdielom, no napokon sa tímy rozlúčili po remíze 2:2. Najbližší zápas odohrá kategória U16 v sobotu o 09:30, kedy Trnavčania vycestujú na pôdu Senca.

FCST U16: Bodo (Grúber) – Hodúr, Šebek (Rýzek), Sklenár (Šoóš), Ďateľ (Krchnár) – Stano, Ilavský (Horník), Kovár (Kostolný) – Haberl (Bilčík), Íro (Dadík), Jelínek (Durdy)

Góly: Íro, Stano

Peter Gaži: „V tréningovom procese sme počas týždňa zdokonaľovali obranný herný systém, ktorý v zápase dobre fungoval. Takisto sme sa venovali kolmejšiemu prechodu do útoku po zisku lopty, čo sa tiež v zápase objavovalo. Pozitívom pre nás je, že oproti poslednému zápas s týmto istým súperom, ktorý sa odohral v júni, bolo vidieť zlepšenie. Ale aj napriek tomu máme ešte veľmi veľa práce pred sebou.“

FK Lokomotíva Trnava U15 0:9 (0:5) FC Spartak Trnava U15

Podobne ako mladší dorastenci, aj starší žiaci nastúpili proti trnavskej Lokomotíve. V tomto prípade proti sebe nastúpili rovnako starí hráči, a preto bol kvalitatívny rozdiel cítiť. Starší žiaci nastúpia na ďalší zápas už v piatok o 10:00, kedy vycestujú spoločne s kategóriou U14 do Skalice.

FCST U15 1. polčas: Hollósi – Čavojský, Bartoš, Turoň, Paulen, Molnár, Adamkovič, Trello, Špačinský, Ostrovský, Šadibol

2. polčas: Tanečka – Suchoň, Hrčka, Kalman, Koreň, Karhan, Nagy, Moravčík, Basár, Prikryl, Púchlo

Góly: 2x Ostrovský, Hrčka, Nagy, Prikryl, Špačinský, Adamkovič, Trello, Čavojský

Patrik Malý: „V prvom polčase sme mali vo veľmi slušnom tempe dobré držanie lopty, súpera sme do vyloženej príležitosti pustili len raz. Naopak, my sme si vyprodukovali zaujímavý počet gólových príležitostí, ktoré sme päťkrát zužitkovali. Na opačnej strane sa v našej hre vyskytlo veľa nepresností, na ktorých však zapracujeme, aby sme ich odstránili. V druhom polčase tempo zápasu upadlo, no i napriek tomu sme dokázali štyrikrát skórovať. Hra bola pomalšia, no celkový obraz hry bol obdobný ako v polčase prvom. S výkonom sme boli spokojní, ale netreba zasa toto víťazstvo zbytočne preceňovať.“