Dnes večer nastúpia futbalisti Spartaka Trnava na druhý zápas turnaja Tipsport Malta Cup 2022 proti Sigme Olomouc. Obaja súperi svoje úvodné stretnutia vyhrali. Trnava 2:0 nad Tirolom a Sigma 3:0 nad Aalborgom.

Obe mužstvá sa tu stretli aj vlani a úspešnejší bol moravský celok, keď vyhral 2:1. Náš gól vtedy strelil Thomas Kotlár, ktorý pricestoval spolu s Kudličkom včera a obaja budú pripravení zasiahnuť do zápasu. Konkurenciu rozšíria už aj Cabral s Yusufom.

Práve zápas so Sigmou Olomouc pred rokom bol úplne prvý, ktorý odkoučoval Michal Gašparík ako hlavný tréner spartakovského áčka.

„Na tento turnaj na Malte mám príjemné spomienky. Tu sa to všetko začalo, budovali sme tím a celý rok sa nám darilo. Dúfam, že aj tento rok na to nadviažeme,“ zaspomínal spartakovský tréner, ktorý priznal, že by rád vrátil Olomoucu prehru z minulého roka.

„Keď hráme s českými mužstvami, tak je to vždy trocha iné, ako s kýmkoľvek iným. Je tam taká priateľská rivalita, ale ako som spomínal, prvoradé je, aby sme si vyskúšali varianty s rôznymi hráčmi, aby sme ich všetkých dostali do zápasov. Nie je výsledok úplne prvoradý, ale budeme sa snažiť vyhrať.“

Trnavčania dnes nastúpia už so svojím tradičným rozostavením v zostave: Rusov – Koštrna, Kóša, Ujlaky, Bolaji – Iván, Procházka, Savvidis, Jendrek, Kozak – Ristovski.

Zápas sa začína o 20. hodine a v priamom prenose sa dá pozerať na VOYO alebo na Tipsport.tv