Len tri dni voľna mali futbalisti Spartaka Trnava pred štartom prípravy na novú sezónu. Už dnes sa zišli na prvom zraze na Štadióne Antona Malatinského. Tréner Marián Šarmír mal k dispozícii 24 futbalistov. Z nových chýbal Stanislav Olejník, ktorý je na reprezentačnom zraze. Naopak, na skúške z Ústí nad Labem je 25-ročný záložník Daniel Richter.

„Tri dni sú na odpočinok veľmi málo, ale verím, že chlapci si oddýchli a od dnešného dňa začíname tvrdo pracovať. Zatiaľ prišli mladí chlapci, talentovaní reprezentanti, no potrebujeme aj skúsenejších hráčov dotiahnuť. Potrebujeme aspoň jedného do každej formácie. Vyriešený máme stopérsky post, okrem Anthonyho máme troch mladých hráčov, ktorí určite dostanú šancu a uvidíme ako sajej chopia. Máme nejaké vytipované posily a keď sa to podarí, tak si môžeme určiť ciele na novú sezónu,“ povedal pred prvým zrazom tréner Marián Šarmír.

Na úvodnom tréningu chýbala pätica zahraničných hráčov Tešija, Sobczyk, Vukojevič, Moenza a Tzandaris, ktorí dostali dlhšie voľno a klub je s nimi v rokovaní o ďalšom zotrvaní. Hosťovanie sa skončilo Martinovi Gambošovi, ktorý sa hlási v Žiline a o jeho ďalšom pôsobení v Trnave sa rozhodne v najbližších dňoch.

„Takú krátku prestávku sme ešte predtým nezažili. Možno to bude aj na niečo dobré, že budeme stále v tom futbalovom kolobehu. Ja to vnímam, ako keby sezóna ani neskončila, keďže sme ani neodišli na dovolenky. Nič sa nedá robiť. Cez koronu ten futbal každému chýbal a teraz musíme dohnať zameškané,“ povedal Dobrivoj Rusov, ktorý sezónu zakončil s kapitánskou páskou a aj v novej sezóne bude patriť medzi najskúsenejších, keďže kabína sa výrazne omladila. „Teraz je taký trend, že priestor dostávajú mladí hráči. Verím, že v tomto ťažkom trnavskom prostredí zvládnu. Ja im prajem, aby dobre zapadli do kolektívu a do budúcnosti, aby boli prínosom pre klub. Ja verím, že budeme hrať o horné priečky a budeme si futbal užívať.“

Svoje tretie pôsobenie v trnavskom drese začal aj stredopoliar Ján Vlasko. Za posledné dva roky toho v Maďarsku veľa nenahral a o to viac sa teší na súťažné zápasy. „Trnava mi podala pomocnú ruku, keď som mohol kvalitne trénovať po operácii a teraz sa jej to budem snažiť odplatiť. Teším sa na prvé zápasy, mali by prísť ešte skúsení hráči a verím, že vytvoríme silné mužstvo.“

Novinkou v príprave je, že tím bude tráviť spoločne aj čas medzi tréningovými jednotkami a na štadióne budú mať vytvorenú akúsi bázu, kde budú začínať raňajkami a končiť večernou regeneráciou.

Na prvom tréningu boli

Brankári: Kamenár, Rusov, Takáč, hráči do poľa: Anthony, Turňa, Tumma, Kóša, Mihál, Václav, Grič, Cabral, Godinho, Yao, Benovič, Hambálek, Jakúbek, Vlasko, Mihálek, Nsumoh, Yusuf, Sekera, Gembický, Molnár, Richter.

Už v sobotu čaká Spartak tréningový dvojzápas s Pohroním a s Popradom.