Už dnes nastúpia spartakovci na úvodný zápas turnaja Tipsport Malta Cup. Ich súperom bude rakúsky celok WSG Swarovski Tirol. Michal Gašparík dá v úvodnom zápase príležitosť tejto zostave:

Takáč – Koštrna, Kóša, Tumma, Bolaji, Iván, Jendrek, Savvidis, Olejník, Kozak, Ristovski.

„Zostavu sme nakombinovali tak, aby boli aj skúsenejší hráči, aj mladí futbalisti. Chceme si ešte vyskúšať nejaké varianty. Trénujeme skupinovo, niektorí hráči majú ešte kondičné tréningy, preto do prvého zápasu ešte nezasiahnu,“ povedal dnes po obede Michal Gašparík, ktorý ešte pripravoval posledné videá.

Rakúske mužstvo bolo na maltskom turnaji aj vlani, no s Trnavčanmi sa nestretlo. Tirol napokon turnaj aj vyhral. V domácej najvyššej súťaži je momentálne na desiatom mieste a pre neho to bude druhý prípravný zápas. V tom prvom tesne pred odchovom remizoval s druholigistom z Lustenau 1:1. Trnavčania už majú za sebou tri zápasy, no v nich dostávali šancu predovšetkým mladí hráči zo širšieho kádra.

„Budeme ešte chalanom pred zápasom ukazovať nejaké videá. Ja ich mám celkom dobre zanalyzovaných. Hoci je to len príprava, tak na každého súpera sa chcem aspoň čiastočne pripraviť, aby sme vedeli, čo môžeme očakávať. Čakám pre nás ťažký zápas, Rakúšania majú kvalitu. Uvidíme v akej zostave nastúpia oni, ale v lige hrali celkom dobre,“ priznal Gašparík, ktorý výsledku veľkú váhu nepripisuje, no chce obstáť čo najlepšie.

Stretnutie sa hrá od 16. hodiny na národnom štadióne Ta Qali. Hoci podľa včerajších informácií mali byť všetky zápasy turnaja bez prítomnosti divákov, situácia sa zmenila a účasť bude umožnená tým fanúšikom, ktorí majú tretiu dávku očkovania. Vstup je voľný. Pre ostatných je možnosť pozrieť si priamy prenos na VOYO alebo na Tipsport TV.