Posledný deň pred odletom na Slovensko odohral Spartak na turnaji zaujímavý zápas so 4. mužstvom dánskej ligy Aalborgom. Kým Dáni v predchádzajúcich zápasoch skúšali zostavu a šancu dostávali aj dorastenci, na posledný zápas už nastúpili v silnejšej zostave a bolo to cítiť.

Napriek tomu, ako prvý opäť skórovali červeno-čierni a zrejme neprekvapí, že to bol Alex Iván, ktorý z piatich gólov Spartaka na turnaji strelil štyri. Ukázal, že je v streleckej forme a právom bol na záverečnom vyhodnotení vyhlásený za najlepšieho hráča turnaja, čím si vybojoval ďalší desaťdňový pobyt na Malte. Tentoraz nie so spoluhráčmi, ale s priateľkou.

„Ako povedal tréner, proti Aalborgu to bol trocha iný zápas. Nedarili sa nám pressingové situácie, Dáni hrali dobre, boli silní na lopte. Ja osobne som spokojný so svojimi výkonmi počas celého turnaja, tie góly boli niečo navyše, čo ma veľmi teší. Urobím všetko pre to, aby mi forma vydržala aj do začiatku jarnej časti,“ povedal prebudený strelec tímu, ktorého pochválil aj Michal Gašparík. „Alex bol z nášho mužstva najlepší a čo som mal možnosť vidieť aj ostatné zápasy, tak na turnaji bol najvýraznejší. Ja som určite spokojný. Od začiatku tejto prípravy som to videl tak, že Alex prišiel inak nastavený, možno viac uvoľnený a potvrdzuje svoju kvalitu. Preto sme ho brali do Trnavy, lebo sme vedeli, že tie kvality má a verím, že mu to vydrží čo najdlhšie. Vytknúť mu môžem iba to, že je veľakrát v ofsajde,“ dodal s úsmevom.

Okrem hráčov zo základnej zostavy, ktorí podali štandardné výkony, ocenil aj Nigérijčana Kareema Bolajiho. Ten je v Spartaku na skúške a podľa všetkého dopadne úspešne. „Má čerstvých 19 rokov a na ihrisku pôsobí veľmi vyzreto. Absolútne nerobí žiadne taktické chyby, stojí správne pozične a hoci hráme inak, ako bol naučený, veľmi rýchlo naberá veci. Všetci môžu vidieť, že je veľmi rýchly, má dobrý súboj a aj vytrvalostne je na tom dobre a dokáže obehať celú stranu.“

Pri neúčasti viacerých opôr dostali minúty na ihrisku aj niekoľkí dorastenci. Vyskúšali si ťažké zápasy a mali možnosť ukázať sa pred trénermi áčka. Najvýraznejšie sa to podarilo stopérovi Marekovi Ujlakymu, ktorému by sa po odchode Filipa Twardzika mohol otvoriť aj priestor v prvom mužstve. „Tí chlapci tu boli preto, aby sme videli, či budú pokračovať s nami alebo dokončia sezónu v devätnástke. Najlepšie obstál Ujlaky, ktorý to fyzicky zvládal, ostatní ešte potrebujú čas.“

Celá výprava sa zajtra ráno presúva letecky do Viedne a ďalšia príprava bude pokračovať v domácich podmienkach.