Počas ôsmeho dňa na Malte absolvovali spartakovci dve tréningového jednotky a v autobuse vďaka tomu strávili asi viac času ako na trávniku.

Kým doteraz vyzerala Malta ako spiaca a počas pracovných dní bol väčší ruch len podvečer, keď sa vracali miestni z práce, v nedeľu to na ostrove vyzeralo ako v mravenisku. Omša, kávička, reštaurácia a hlavne piknik. Malťania akoby mali v nedeľu zakázané jesť doma. Celé rodiny sa rozložili na akomkoľvek voľnom plácku, vytiahli kempingové stoly a hodovali. Parky boli úplne plné, ale stačil aj kúsok miesta na parkovisku a už celá rodina sedela okolo prestretej tabule.

Tento zvyk mal za následok, že asi každý kto má vodičák vytiahol svoje auto do ulíc, kde sa promenádovali aj naleštené veterány, ktoré celý týždeň odpočívajú v garáži a kým na Slovensku sú cez víkend cesty poloprázdne, tu boli upchaté po celý deň.

Keďže pokračujúca pandémia opäť nedovolila usporiadať slávnostnejšie ukončenie roka s vyhodnotením tradičných ankiet, prevzali si ocenení svoje trofeje po dnešnej spoločnej večeri, ktorá sa niesla v znamení Andela roka 2021.

Asistent trénera Marián Hodulík najskôr odovzdal Cenu Miroslava Karhana hráčovi do 19 rokov. Najlepším mládežníkom sa podľa trénerov stal Sebastian Kóša. „V prvom rade chcem poďakovať všetkým chalanom za túto cenu. Tiež sa chcem poďakovať trénerom a celému realizačnému tímu a spoluhráčom, lebo bez vás by som to nedokázal,“ povedal Sebo.

O ďalších dvoch držiteľoch rozhodovali fanúšikovia svojimi hlasmi. Hlasovanie o najkrajší gól sa napokon zmenilo iba na to, či z nominovaných zásahov vyhrá ten do siete Slovana alebo ten do senickej bránky. Oba mali rovnakého autora, ktorým bol Kyriakos Savvidis. Napriek tomu, že to nie je žiadny snajper, dokázal svoje prvenstvo z minulého roka obhájiť a prebral si od Michala Gašparíka Cenu Jozefa Adamca. „Ďakujem a verím, že na konci sezóny pribudne k týmto trofejam nejaká väčšia,“ neskrýval odhodlanie grécky stredopoliar.

Savvidis bol aj jedným z favoritov na hlavné ocenenie pre najlepšieho hráča Spartaka za rok 2021. Predchádzajúce dva ročníky vyhral Dobrivoj Rusov, no ten pre zranenie väčšinu roka vynechal. Hlasy fanúšikov rozhodli o tom, že na treťom mieste skončil Martin Škrtel, Savi bol tesne na druhom mieste. Tréner brankárov Pavel Kamesch však opäť odovzdával Cenu Ladislava Kunu svojmu zverencovi, lebo Andelom roka 2021 sa stal Dominik Takáč. Kým takéto ankety vo svete väčšinou vyhrávajú ofenzívni hráči a brankári sú často neprávom obchádzaní, v Spartaku sú už tretí rok najobľúbenejšími.

„Vôbec som to nečakal, lebo tým, že minulý rok bol celkom úspešný, tak by si to zaslúžilo viacero hráčov, ktorí podávali výkony na vysokej úrovni. O to viac si to cením a veľmi sa z toho teším. Pri mne zavážilo zrejme to, že som mal dobré štatistiky. Tie som však mal dobré vďaka tímovému výkonu, hoci napokon svietia pri mojom mene. Svoje urobilo možno aj to, že som odchovancom. Teší ma aj to, že som po Dobovi vyhral ja a hájim česť trnavských brankárov. Verím, že aj v budúcnosti to opäť vyhrá gólman, či to budem ja, Dobo alebo niekto iný. Keď sa na tú cenu kedykoľvek pozriem, tak ma to bude hnať, aby som pracoval ďalej, lebo toto je popri tých víťazstvách ďalšia motivácia,“ prezradil s tradičnou skromnosťou Domino Takáč.