Spartakovci mali po včerajšom zápase ľahší dopoludňajší tréning, po prvýkrát už všetci spolu, s výnimkou Jána Vlaska, ktorý má vyvrtnutý členok. Popoludní naordinoval tréner Gašparík voľno a hráči s realizačným tímom sa boli prejsť v historickom centre hlavného mesta Valetta. Celé centrum je zapísané v UNESCO ako historická pamiatka. Valetta má iba okolo 6 tisíc obyvateľov a je to najmenšie európske hlavné mesto.

Dalo sa prejsť pomerne rýchlo a hráči si isto užili popoludnie v teniskách a bez tréningu. Najviac asi tí najčastejšie vyťažení ako napríklad Lukáš Jendrek. Michal Gašparík ním vyplnil neúčasť viacerých stredových hráčov vo včerajšom zápase proti Tirolu. Ten sa najlepšie cíti na ľavej strane obrany, ale ani tento post mu nie je cudzí. Hral tam aj proti Skalici v Zimnej Tipsport lige a dokonca jediným gólom tento zápas rozhodol. Aj proti silnejšiemu súperovi si vedľa Savvidisa počínal dobre, hýril aktivitou a bolo ho plné ihrisko.

„Prvá polovica bola behavá, hralo sa hore dolu a z našej strany to bol veľmi dobrý polčas. Tam som ešte únavu necítil, po prestávke už to bolo horšie s kondičkou,“ obzrel sa za zápasom nevysoký obranca. Ten odohral od začiatku prípravy všetky štyri zápasy s plnou minutážou a je až obdivuhodné odkiaľ berie sily. V devätnástich rokoch ide zrejme všetko ľahšie. „Určite je to pre nás mladých jednoduchšie, ako pre tých starších hráčov. Telo nám regeneruje rýchlejšie. Dalo sa to potiahnuť, ale už musím priznať, že pociťujem únavu na tele aj v nohách. Spravíme nejakú regeneráciu a bude to zasa v pohode. Každopádne, užil som si voľné popoludnie.“

Jendrek bol na Malte už vlani. Vtedy v pozícii talentovaného mladíka z dorastu. Ani teraz ešte nepatrí medzi stálice zostavy, ale v kabíne áčka už sa usadil natrvalo. Čo sa uňho za ten rok zmenilo? „Zmenilo sa toho veľa. Všetci mladí chalani, čo sme tu boli vlani, sme myslím výkonnostne poskočili. Pomohli nám tréningy s áčkom, chodili sme hrať treťoligové zápasy za Malženice, čo je už mužský futbal a je to rozdiel.“

Jendrek si dokonca počas uplynulého roka odkrútil aj ligový debut. Michal Gašparík ho poslal do jarného zápasu v Žiline. Ktorý skončil nešťastne hneď z viacerých pohľadov. Nadlho sa zranil Dobrivoj Rusov, Žilinčania zápas otočili a Jendrek stihol počas svojho prvého zápasu dvakrát vidieť žltú kartu a nedohral. Vtedy to niesol ťažko, dnes už sú to len úsmevné spomienky. „Nie je to tak dávno a spomeniem si na to pomerne často. Dnes s odstupom času to už nevnímam tak tragicky a skôr sa na tom bavíme. Chalani mi to zvyknú pripomenúť a už sa to so mnou povezie,“ zakončil Lukáš.

Uvidíme, či bude pokračovať vo svojej kompletnej minutáži aj proti Olomoucu alebo dostane väčší priestor na oddych.