Po cestovaní sme sa zobudili do slnečného rána, no mokré cesty prezradili, že v noci pršalo a ranný tréning bol na pokropenom trávniku.

Do mužstva pribudli len nedávno dvaja noví hráči. Kým mladučkého Nigérijčana Kazeema Bojaliho málokto vôbec počul prehovoriť, po príchode Milosza Kozaka pribudla k slovenčine a angličtine aj poľština. Vo veľkom sa mówi po polsku, keďže zo súčasného kádra skúsili pilku nožnu u našich severných susedov viacerí hráči. Na svoje časy v poľských kluboch môžu zaspomínať Mikovič, Rusov, Kamenár, Bukata, Grič, Vlasko či tréner Gašparík.

Hneď po tréningu Milan Ristovski s radosťou rozdával podpisy a fotografie fanúšikovi macedónskej reprezentácie, ktorý si ho odchytil pri autobuse.

Apropos fanúšikovia... Hoci sú momentálne lety na Maltu v cene taxíka do Bučian a počasie je skutočne futbalové, fanúšikovia, ktorí by sa rozhodli pricestovať do Valetty, aby povzbudili Spartak, môžu maximálne navštíviť starobylé pamiatky v meste. Od dneška totiž platia sprísnené opatrenia aj na tomto ostrove. Do reštaurácií sa dostanú len zaočkovaní treťou dávkou a účasť divákov na hromadných športových podujatiach je vylúčená. Takže aj zápasy Tipsport Malta Cupu budú musieť byť za zatvorenými tribúnami, čo je škoda.

Kvôli opatreniam sa včera v hlavnom meste konali aj protesty. Slovenské médiá síce unisono písali o stovkách demonštrantov, podľa miestnych médií ich však malo byť niečo vyše sto. Zo skúseností asi budeme veriť skôr tým domácim, však...

Po ľahšom popoludňajšom tréningu a večeri už tréneri kuli taktiku na zajtrajší úvodný zápas proti Tirolčanom. Káder ešte nie je kompletný, takže sa bude na viacerých postoch improvizovať. Výsledok budeme poznať zajtra po 18. hodine.


Pamätáte sa ešte na Kerlona?