Výprava futbalistov Spartaka, lepšie povedané jej hlavná časť, sa dnes skoro ráno zišla na Štadióne Antona Malatinského, odkiaľ sa presunula na viedenské letisko. Cieľom cesty bola Malta, kde sa predstavia na 4. ročníku Malta Tipsport cupu.

Ako posledný prišiel na zraz vodič autobusu, ktorý hneď z úvodu zožal vlnu šomrania za to, že autobus nebol vykúrený. Vynahradil to promptným presunom do Schwechatu, k čomu isto dopomohli aj vyľudnené nedeľné cesty a ústretoví colníci.

Prvý zádrhel nastal až na letisku pri odbavovaní batožiny, konkrétne objemných plechových debien s výstrojom. Tie ľahšie zobral obslužný personál ako prvé a keď prišli na rad tie ťažšie, začali Rakúšania štrajkovať s odôvodnením, že s príliš veľkou váhou sa nadrapovať nemôžu/nechcú. Zákonník práce vraj nepustí a bolo treba znižovať hmotnosť, hoci nebolo kam presúvať veci, keďže ľahšia batožina už bola preč. Odmontovať sa museli aj pomocné kolieska, ktoré prekážali viac ako zbrane, ktoré si nakladali cestujúci v rade za nami.

Napokon sa situácia vyriešila, keď podal obsluhe pomocnú ruku aj vedúci mužstva Martin Bohunický s masérom Tomášom Hološkom. Let prebehol bez zaváhania, v charteri sa viezli spoločne s Trnavčanmi aj výpravy Sigmy Olomouc a WSG Tirol. Štvrtý účastník Aalborg, to mal do Viedne trocha z ruky...

Valetta privítala návštevníkom slnečným počasím, ktoré vyhrialo vzduch na príjemných 16 stupňov. Keďže spartakovci tu boli už v lete, keď v predkole Európskej konferenčnej ligy hrali proti FC Mosta, mohli vidieť rozdiel. Ostrov bol krásne zelený, nie suchý a prašný ako v lete. Taká slovenská jar.

Ubytovaní sme v rezorte Salini, kúsok od hlavného mesta, rovnako ako už pomaly tradičný súper v zimnej prestávke Sigma Olomouc. Vzájomná konfrontácia týchto súperov je v posledných rokoch takmer ako za federálnych čias.

Po rýchlom obede a krátkom odpočinku stihli hráči aj prvý tréning na výbornej pripravenom ihrisku v tréningovom centre Ta Qali. Po drine v úvodnom týždni bola pre viacerých lopta vzácnosťou a tréningy zakončenia si doslova užívali. Snáď im to vydrží aj v zápasoch...