Ešte v piatok bojovali proti sebe v baráži o Fortuna ligu a v novej sezóne budú spoluhráči. Marek Václav z Dubnice a Tomáš Hambálek z Nitry prestúpili do trnavského dresu.
Marek Václav je ľavonohý futbalista hrajúci na ľavom strane obrany. Koncom júla oslávi svoje 24. narodeniny a okrem Dubnice hrával aj Novom Meste nad Váhom a v Šali. Teraz sa teší na svoj prvý ligový prestup.
„Chcel som ešte na záver postúpiť s Dubnicou do prvej ligy, ale aj keby sa to podarilo, tak by to na mojom rozhodnutí nič nezmenilo, chcel som sa už posunúť niekam vyššie. Hoci som mal viacero ponúk, v prípade záujmu Trnavy nebolo veľa nad čím rozmýšľať. Rozhodlo to, že Spartak je veľký klub a teším sa na fanúšikov, ktorí sú najlepší na Slovensku.“ Práve v červeno-čiernom drese by si mohol pripísať svoj prvý ligový štart, hoci šanca presadiť sa tu bude isto náročnejšia ako v Dubnici. „Konkurencia posúva každého futbalistu dopredu. Ja sa na to teším a mojím cieľom je, aby som bol súčasťou základnej zostavy a pomohol čo najviac tímu. Trnava ide cestou mladých slovenských hráčov, verím, že vytvoríme dobrú partiu, ktorá sa postará o dobré výsledky. Teším sa na svoj prvý prvoligový štart,“ povedal Marek Václav po podpise zmluvy.


Svoju premiéru v lige už zažil Tomáš Hambálek, ktorý len v júni oslávil devätnástku a bol členom viacerých mládežníckych reprezentácií. V Nitre mu dali šancu v troch zápasoch po reštarte a odohral aj oba barážové zápasy proti Dubnici. So svojím klubom sa rozlúčil gólom do dubnickej siete.
„Je to skvelý pocit prestúpiť do veľkého klubu ako je Trnava. Vnímam to ako poctu, že sa Spartak o mňa zaujímal a dal mi šancu presvedčiť o svojich schopnostiach. Už sa neviem dočkať prvého zrazu.“ Tomáš sa v šatni stretne aj s ďalším Nitranom Sebastiánom Kóšom. „Bavili sme sa so Sebastiánom o tom, že je super, že budeme znova pokračovať spolu v Trnave. Spolu sme dostali šancu v áčku Nitry, dokonca sme obaja dali gól na rozlúčku s Nitrou v baráži o udržanie sa a teraz budeme zasa spoluhráči.“
Hambálek už pozná viacerých spoluhráčov zo skúšky, ktorú v Trnave absolvoval počas prípravného obdobia. Svojím prístupom presvedčil o tom, že by mohol byť perspektívnym hráčom pre Spartak a ani po prestupe nemieni zaspať na vavrínoch. „Dúfam, že svojimi výkonmi presvedčím trénera a čoskoro si pripíšem aj prvé štarty v trnavskom drese. Najčastejšie hrávam na poste podhrotového útočníka, som technický typ futbalistu, dovolím si hrať aj jeden na jedného, mojou úlohou je vymýšľať prihrávky na góly a sem tam aj nejaký streliť,“ prezradil Tomáš o sebe na úvod.


„Marek je futbalista vyššej postavy s veľmi slušnou ľavačkou. Jeho silnou stránkou je defenzívny súboj a zahrávanie štandardných situácii. Pokiaľ sa adaptuje na rýchlosť a dynamiku vyššej ligy, tak sa môže stať zaujímavým a platným ligovým hráčom. Už minulé leto sme boli veľmi blízko prestupu, no nakoniec sme tento proces o rok odložili.
Tomáš je technický typ futbalistu využiteľný na viacerých ofenzívnych postoch. Jeho silnou stránkou sú práve súboje jeden na jedného, výber miesta a finálna prihrávka. Keď na sebe bude tvrdo pracovať, tak sa o svoju budúcnosť určite nemusí strachovať. Obom prajem v kariére najmä pevné zdravie, veľa športového šťastia a v Spartaku veľa futbalovej radosti a úspechov,“
povedal športový riaditeľ Andrej Kostolanský