Spartakovci sú momentálne asi v najmenej príjemnom období roka. V zimnej príprave naberajú potrebné kilometre a dobíjajú batérie, aby mali z čoho ťažiť počas celého roka. Do dvojfázových tréningov majú navyše prípravné zápasy. Jedinou výhodou je, že nebehajú na Červenú vežu, ako si to isto pamätá ich tréner Michal Gašparík, ale sú v príjemnejších klimatických podmienkach na Malte. V prvom týždni odohrali stretnutia s českým Zlínom (1:1) a nemeckým Sandhausenom (0:3).

„Myslím, že sústredenia zatiaľ spĺňa účel. Prvý zápas nám ukázal kvalitu, na ktorej sa nachádzame. Druhý zápas sme výsledkovo nezvládli,“ hovorí asistent trénera Marián Hodulík. Spolu s kolegami majú neľahkú úlohu vymýšľať tréningový program tak, aby sa hráčom nezunoval a neupadli so strereotypu. „Prišli sme sem na to, aby sme dostatočne využili čas a potrénovali čo najviac. Trocha nám plačú, ale potrebovali sme zvládnuť tento prvý týždeň a potom sa to bude formovať. Viac budeme skúšať systémové prvky a bude to lepšie,“ priznal Hodulík.

Celý rozhovor s asistentom trénera z Malty si môžete pozrieť na klubovom youtube kanáli.


Zajtra v rámci večera budú vyhodnotené dve z ankiet v rámci Andela roka - odovzdáme Cenu Ladislava Kunu pre najlepšieho hráča za minulý rok a Cenu Jozefa Adamca strelcovi najkrajšieho gólu za rok 2022. O oboch víťazoch rozhodli v hlasovaní členovia spartakovskej RODZINY:

Trnavčania budú na Malte do štvrtka, kedy odohrajú posledný z trojice zápasov na Tipsport Malta cupe. V štvrtok v noci prilietajú domov, dostanú k dispozícii dva dni voľna, aby si troch oddýchli, pred druhým blokom prípravy.