Spartakovci sa včera rozlúčili s rokom 2022 posledným súťažným zápasom. V dohrávke 16. kola Fortuna ligy hostili Michalovce a takmer zopakovali výsledok z prvého vzájomného zápasu na východe. Aj tentoraz strelili štyri góly, no debakel v samom závere aspoň trocha zmiernil Petrík.

„Celý týždeň sme sa pripravovali na to, že chceme vyhrať, aby sme sa priblížili Dunajskej Strede a Slovanu. Ľudia, ktorí prišli na štadión, mohli v prvom polčase našu dominanciu. Viedli sme 3:0, v druhej polovici sme pridali štvrtý gól a ustrážili sme si to. Škoda, že sme ich nepridali viac,“ povedal po stretnutí Kristián Koštrna, ktorý zápas dohral s kapitánskou páskou.


Obaja súperi sa v Trnave stretli aj začiatkom mesiaca v osemfinále pohára, ktoré prinieslo drámu so šťastným koncom pre Spartak. Zlyhanie v obrane však bolo aj správnym mementom pred ligovým zápasom a tentoraz boli domáci oveľa pozornejší.

„Dnes sme mali lepšiu organizáciu v defenzíve. Rýchlejšie sme ich dostupovali a nemali čas ani sa otočiť s loptou. V pohári sme boli v defenzíve horší. Najmä sme boli efektívni, a to nám pomohlo upokojiť sa.“

Hráčov čaká ešte v závere roka Zimná Tipsport liga a až od 11. decembra budú mať zimné dovolenky. Spartak prezimuje na treťom mieste tabuľky za Slovanom a Dunajskou Stredou, s päťbodovým náskokom pred štvrtou Podbrezovou. Už majú istú účasť v hornej šestke, takže jar môže byť ešte zaujímavá. „Sme spokojní. Stále sa držíme hore, budeme na tých nad nami tlači a chceme vyhrávať zápasy. Sme aj v pohári a máme extra motiváciu postúpiť, keďže finále sa hrá v Trnave,“ povedal Koštrna.