Futbalisti Spartaka Trnava majú za sebou predzápasový tréning v dejisku zajtrajšieho odvetného zápasu 3. predkola Európskej konferenčnej ligy v Czestochowej. Spartakovci pricestovali do Poľska už včera a ubytovali sa v priamo v meste. Vo výprave chýbal iba zranený Roman Procházka, všetci ostatní dnes trénovali a zajtra budú k dispozícii trénerovi, hoci miestni novinári rátali s tým, že Bukata bude po dvoch kartách stáť.

Domáci hlásia, že Mestský futbalový štadión s kapacitou päť a pol tisíca fanúšikov je už vypredaný a sú presvedčení, že červeno-modrí zajtra spečatia svoj postup do play off. Kým pred odvetou s waleským Newtownom musel Spartak riešiť problémy s vízami a do Anglicka nemohla vycestovať pätica hráčov, tentoraz zasa miestne zákony nedovolili slovenskému klubu, aby hral v dresoch s generálnym partnerom Tipsportom. Na poslednú chvíľu sa teda museli pripravovať nové sady dresov bez sponzora na prsiach.

Spartakovci nemajú po domácej prehre 0:2 čo stratiť a ich úlohou je zápas čo najskôr zdramatizovať, aby bolo o čo hrať.

„Prvý zápas sme výsledkovo nezvládli. Myslím, že ten zápas bol vyrovnaný a nemuselo to dopadnúť takýmto zlým výsledkom pre nás. Ak tá šanca zabojovať o postup existuje, tak sa o ňu pokúsime. Naším cieľom je streliť v tomto zápase prvý gól a zdramatizovať postup Rakowa,“ povedal na tlačovke tréner spartakovcov Michal Gašparík.

Z viacerých hráčov v trnavskom drese, ktorí majú skúsenosti s poľským futbalom prišiel na tlačovku Samuel Štefánik, ktorý zdupľoval trénerove slová. „Prežil som v Poľsku päť rokov a vraciam sa do známeho prostredia. Je to síce iba na krátku dobu, ale teším sa na zápas. Nechceme sa odovzdať a urobíme všetko pre to, aby sme spravili dobrý výsledok.“

Celá predzápasová tlačovka na oficiálnom klubovom youtube kanáli:


Zápas sa začína zajtra od 18. hodiny a v priamom prenose ho odvysiela RTVS.