FC Spartak Trnava dnes podpísal talentovú zmluvu s nádejným útočníkom Davidom Bukovským. Ešte len 14-ročný útočník červeno-čiernych získal so svojou kategóriou U15 majstrovský titul v uplynulej sezóne a práve David v nej zaujal najviac, nielen svojimi gólmi, ale aj predvedenou hrou.

Najlepší strelec ligy, ktorý v základnej časti strelil 17 gólov a v nadstavbe pridal ďalších 14, sa veľkou mierou podpísal pod suverénne finálové víťazstvo 3:0 nad Žilinou. V Banskej Bystrici v zápase o všetko sám strelil prvé dva góly a na tretí prihral pred odkrytú bránku Kopajovi.

Prvé futbalové kroky robil Bukovský v Modranke a od deviatich rokoch už oblieka červeno-čierny dres. „Som hrotový útočník a strieľať góly je mojou náplňou práce, čo sa mi v minulej sezóne aj darilo. Tá posledná bola super a vyšlo nám všetko podľa predstáv. Na konci sme oslávili zisk titulu, čo bolo perfektné vyvrcholenie celého roka. Sme výborný kolektív a prvenstvo sme si zaslúžili. Za všetkých by som spomenul možno Sama Ptačína, ktorý je mojím dlhoročným priateľom aj mimo ihriska,“ hovorí vysoký chalan, ktorý má pred sebou posledný ročník základnej školy. „Po jej skončení by som chcel ísť buď na športové gymnázium alebo na zdravotnú, nejaký masérsku špecializáciu či fyzioterapiu. Prosto, nejaký odbor, aby som bol čo najbližšie k futbalu, ktorý mám rád.“

Samozrejme, najbližšie k futbalu majú profesionálni futbalisti a talentová zmluva je prvým krokom k naplneniu týchto ambícií v budúcnosti. „Stať sa profesionálnym futbalistom je mojím snom, no je to ešte ďaleko. Som veľmi vďačný, že mi klub dal takúto príležitosť a pre mňa je to motivácia stále sa zlepšovať a napredovať, aby som si raz zahral aj za áčko. Chcel by som byť najlepší, aj keď neviem, či sa to podarí,“ hovorí s úsmevom šikovný mladík, ktorého vzormi sú tí najlepší Messi, Ronaldo a Mbapé.

„Davida som videl niekoľkokrát v akcii a musím priznať, že mi jeho štýl futbalu imponuje. Je to taký skutočný dravec, s čuchom na góly, pre ktorého nie je žiadna lopta stratená. Pripomína mi úspešných hráčov Spartaka z predošlých ér a myslím, že sa hodí do trnavského prostredia. Verím, že mu táto vlastnosť ostane a úspešne bude napredovať aj v ďalších kategóriách, možno aj vo vyšších, ako v tej, kam vekovo patrí. Bude dôležité, aby nezaspal na vavrínoch a v citlivom veku nedal futbal na vedľajšiu koľaj. Potom z neho môže vyrásť skutočne dobrý futbalista. Cestu má pred sebou ešte dlhú,“ povedal prezident klubu Peter Macho.

Slová chvály mal aj šéftréner mládeže v Spartaku Marián Hýbela: David Bukovský je presne ten typ útočníka, ktorý chýba aj našej seniorskej reprezentácii a nielen jej. Rýchly, technický, sebavedomý v hre jeden na jedného, nepríjemný v osobných súbojoch s obrancami súpera, s dobrou strelou a hlavne s čuchom na góly. Samozrejme, bavíme sa stále iba o 14-ročnom chlapcovi, avšak veríme, že jeho 33 gólov z uplynulej sezóny je len začiatok jeho cesty.“