Spartakovci dnes odcestovali na sústredenie pred novou sezónou do slovinského Radenci. S výpravou odcestovalo 21 hráčov v poli a trojica brankárov. Nechýbala dvojica nováčikov Štetina – Štefánik, ktorá sa s klubom dohodla a tesne pred odchodom obaja podpísali zmluvy. Naopak, chýba duo stopérov Kóša – Ujlaky, ktorí sú vo tíme slovenskej devätnástky na európskom šampionáte.

„Čakajú nás tam dvojfázové tréningy a tri zápasy. Pôvodne mali byť dva, ale využili sme ponuku od Dinama Zahreb, ktoré hľadalo súpera a predĺžili sme si pobyt ešte o jeden deň a zápas navyše. Máme teda troch veľmi kvalitných súperov. Ja ten hotel poznám, bol som tam kedysi s Górnikom Zabrze, je to kvalitný hotel, s kvalitnými tréningovými podmienkami a verím, že to využijeme, aby sme boli dobre pripravení,“ povedal Michal Gašparík

Na sústredení budú:

Takáč, Kamenár, Vantruba – Mikovič, Koštrna, Tumma, Bukata, Štetina, Iván, Procházka, Savvidis, Štefánik, Olejník, Ristovski, Yusuf, Kozak, Čurma, Karhan, Azevedo, Boledovič, Benovič, Oseni, Bolaji, Boateng.

Program prípravných zápasov:

Spartak Trnava – NK Maribor, 22. 6. o 17:30 (Radenci)

Spartak Trnava – Partizan Belehrad, 28. 6. o 18:00 (Kidričevo)

Spartak Trnava – Dinamo Zahreb, 1. 7. o 18:00 (Lendava)