FC Spartak Trnava U19 – FC Nitra U19 4:0 (3:0)

Odmenou za skvelú sezónu, v ktorej unikol devätnástke titul iba o vlások, bol posledný ligový zápas na Štadióne Antona Malatinského. Spartakovci v ňom potvrdili úlohu favorita a poslednej Nitre nasúkali štyri góly.

FCST U19: Vasiľ (46. Klimek) – Rusnák, Boledovič (61. Horník), Rojka, Kudlička (C), Šarmír, Polák, Repa (80. Gulán), Kotlár (61. Kurej), Rýzek, Masár (77. Kucharík)

Góly: 1. a 23. Kudlička (2. z 11m), 28. Masár, 54. Kotlár

Peter Gaži: „Teší ma, že aj v druhom domácom zápase po sebe sa nám podarilo streliť štyri góly. Zároveň obranná formácia na čele s Rýzekom podala výrazne zlepšený a koncentrovanejší výkon ako predchádzajúci zápas. Prvý gól Kudličku, tretí gól Masára a štvrtý gól Kotlára boli po situáciách, na ktoré sa zameriavame. Celkovo môžem sezónu označiť za úspešnú z pohľadu zlepšenia sa hráčov za posledné obdobie, zapojenia hráčov s ročníkom narodenia 2005 do kategórie U19, ale aj postavenia v tabuľke a počtu bodov, ktoré sa nám podarilo získať. Na záver by som chcel poďakovať vedeniu klubu za možnosť odohrať posledný zápas na hlavnom štadióne a divákom, ktorí nás prišli podporiť nie len na Štadión Antona Malatinského, ale stáli pri nás v priebehu celej sezóny.“

FC Nitra U17 – FC Spartak Trnava U17 4:1 (2:1)

Sedemnástka vstúpila do zápasu veľmi dobre, pretože viedla už od 8. minúty. Domáci však ešte do polčasového hvizdu skóre otočili a po výmene strán svoje vedenie ešte navýšili.

FCST U17: Bodo – Wallner (46. Krchnár), Šoóš, Turoň, Šebek (46. Baran), Stano (46. Kostolný), Slebodník, Justh, Beňo (52. Kubala), Bilčík, Dadík (46. Író)

Góly: 8. Beňo

ŽK: Wallner, Bilčík

Patrik Malý: „V prvom polčase sme sa ujali vedenia v zápase po pekne uloženej strele Beňa. Následne sme mali ešte ďalšie dobré momenty, ktoré sme však nedotiahli. Súper vyrovnal z pokutoveho kopu, a následne sme zle riešili štandardnú situáciu. V druhom polčase sme urobili dve hrubé individuálne chyby, ktoré boli potrestané, naopak, naše dva nájazdy na bránu sme nevyužili. Chlapcom ďakujeme za celú sezónu a držíme im palce v U19.“

FC Nitra U16 – FC Spartak Trnava U16 4:1 (2:0)

Rovnakým výsledkom, ale opačným priebehom prehrali s Nitrou aj dorastenci do 16 rokov. Tí už len v poslednej desaťminútovke korigovali výsledok stretnutia na konečných 4:1 z pohľadu domácich.

FCST U16: Smieško – Šadibol (41. Bartoš), Čavojský, Kalman (41. Vyskoč), Karhan, Molnár (C), Paulen, Trello (54. Prikryl), Ostrovský, Hesko, Špačinský (41. Basár)

Góly: 72. Basár

Adam Chorvath: „V prvom polčase nás súper vysoko pressoval, s čím sme mali pri zakladaní a vedení útoku veľké problémy. Nitra využila naše obrovské chyby a strelila dva góly. Celkovo výkony väčšiny hráčov v prvom polčase boli hlboko podpriemerné. Do druhého polčasu sme spravili niekoľko zmien, mali sme oveľa lepší vstup, vypracovali sme si tlak a v čase, keď sme mali príležitosti na zníženie, sme dostali ďalší gól. Napriek tomu sme sa dostali do ďalších dobrých príležitostí, ale naša efektivita je veľmi slabá. Naopak, súper bol vysoko efektívny a ten výsledok je odrazom práve efektivity.“

FC Spartak Trnava U15 – ŠK Slovan Bratislava U15 0:0

V lige starších žiakov vrcholí boj o titul. Spartakovci cez víkend uhrali s odvekým rivalom bezgólovú remízu a naďalej sú tak na špici tabuľky bez jedinej porážky.

FCST U15: Húska – Bohmer, Pristach, Duchovič, Kováč, Ležák, Turanský (C), Ptačín, Priecel (41. Kopaj), Bukovský, Kocian (41. Farkaš)

ŽK: Ptačín

Tomáš Kánik: „Odohrali sme zrejme najťažší zápas v sezóne. Obidva tímy mali niekoľko vyložených šancí, ale kvôli slabej efektivite skončil zápas bezgólovou remízou. Náš brankár Húska predviedol dva kľúčové zákroky a my sme boli v zakončeniach nepresní. Do budúcna potrebujeme pôsobiť uvoľnenejšie a sebavedomejšie proti súperom podobnej kvality.“

FC Spartak Trnava U14 – ŠK Slovan Bratislava U14 0:1 (0:1)

Derby v kategórii do 14 rokov dopadlo lepšie pre nášho súpera, ktorý rozhodol o zisku troch bodov jediným presným zásahom v 21. minúte.

FCST U14: Lukošík – Sobota (46. Števík), Noška, Daniel (67. T. Vilkovský), Tittel (46. Benkovský), Benkovský (C), Repáň (36. Molnár), Slezák (55. Hruška), Fojta, Terenkov, Chnapko (67. Kollár)

Filip Nádaský: „Cez víkend nás čakalo derby so Slovanom. Do tohto zápasu sme vstúpili bojazlivo, úvodné minúty patrili rivalovi a vypracovali si aj pomerne veľa streleckých pokusov. Vďaka nášmu brankárovi však súper vyhral polčas len 1:0. Tak ako v minulom zápase proti Dunajskej Strede, aj tentokrát mi chýbalo od chalanov väčšie nasadenie, bojovnosť, odhodlanie strhnúť výsledok na svoju stranu a vložiť do zápasu viac ako súper. Bohužiaľ, nepodarilo sa nám to a prehrali sme 0:1.“

FC Spartak Trnava U13 – FK Slovan Levice U13 6:1

Po triumfe na domácom medzinárodnom turnaji boli žiaci do 13 rokov úspešní aj vo svojom ligovom zápase. Cez víkend porazili súpera z Levíc bez problémov 6:1.

FCST U13:

Góly:

Dávid Miškovič: „V zápase s Levicami sa striedali herne výborné úseky s horšími. Dominancia na lopte bola výrazná, niektoré situácie pred bránou súpera sme však riešili ľahkovážne. Hráčom patrí za celú sezónu pochvala za predvedené výkony, futbalovo sú najlepším mužstvom v súťaži.“

FC Spartak Trnava U12 – FK Slovan Levice U12 42:2

Najmladšia žiacka kategória sa radovala po záverečnom hvizde sezóny zo zisku majstrovského titulu. Na vysokom víťazstve sa podieľal až trinástimi gólmi Simon Koreň.

FCST U12:

Góly: 13x Koreň, 6x Zlatňanský, 5x Böhmer, 4x Kalamár, 3x Zajánoš, 3x Hanzel, 3x Fenič, 2x Lenghardt, Bošanský, Martinkovič, Rakús, Svetlík

Oliver Burian: „Chalani pristúpili k poslednému zápasu sezóny presne tak ako sme chceli – zodpovedne, odhodlane a so správnym nasadením. Súperovi sme nedali absolútne žiadnu šancu, zápas bol len o tom, na akom počte sa výsledok zastaví. Teší ma, že sa chalani neuspokojili a išli počas celého zápasu na sto percent. Mrzieť nás môžu iba dva inkasované góly, ktoré sme súperovi darovali.“

FC Spartak Trnava WA – FC Petržalka WA 1:0 (0:0)

Dlho to vyzeralo, že v poslednom kole najvyššej ženskej súťaže nepadne medzi Trnavou a Petržalkou gól. O opak sa postarala striedajúca Bibiana Poláková, ktorá strhla vedenie zápasu na trnavskú stranu až v 84. minúte. Trnavčanky obsadili v skupine o udržanie sa v prvej lige vedúce miesto.

FCST WA: Nemochovská – Luptáková (67. Poláková), Čoknayová, Vulganová (17. Koštrnová), Belicová, Žigová, Bajerová (C), Tonkovičová, Konečná, Čeriová, Bederková

Góly: 84. Poláková

Cyril Janoško: „Posledný zápas v lige hodnotím veľmi dobre. Dievčatá odohrali dobrý zápas, v ktorom sme herne dominovali a vypracovali veľa gólových šancí. Dievčatá sme stále povzbudzovali, aby boli trpezlivé a gól určite príde, ak budeme aktívni a nebezpeční v pokutovom území. Rozhodujúci gól sme strelili až v závere zápasu a zaslúžene sme vyhrali 1:0, keď sa presadila Poláková. Dievčatá majú zo strany realizačného tímu obdiv a pochvalu za predvedené výkony v závere sezóny. Tento mladý kolektív dievčat dosiahol 9-zápasovú šnúru bez prehry (7 víťazstiev a 2 remízy). Dievčatá ďakujeme a tešíme sa na novú sezónu. “

© Tomáš Baje

FC Baník Prievidza WU19 – FC Spartak Trnava WU19 1:3 (1:0)

Dorastenkám sa v Prievidzi podaril skvelý obrat. Po polčase prehrávali najtesnejším rozdielom, ale po výmene strán sa strelecky presadili všetky tri Ukrajinky, a preto si dievčatá upevnili druhé miesto v tabuľke.

FCST WU19: Králiková – Obuchová, Borysiuk, H. Horňáková (65. Kormúthová), Voščinárová, Trajlínková, Strmenská (C), Cedulová, Eckerová, Bondareva, Gáliková (41. Izotova)

Góly: 53. Borysiuk, 61. Bondareva, 66. Izotova

Marián Kováčik: „Prvý polčas nebol z našej strany dobrý. Nevychádzali nám kombinácie, nezbierali sme odrazené lopty, pričom aj súper sa na nás dobre prichystal a výborne pokrýval priestor na svojej polovici. Dokonca išiel aj do vedenia, po našom zlom riešení situácie v obrane. To, ako naše dievčatá vstúpili do druhého polčasu, ma ako trénera potešilo. Sami si uvedomili, kde robili chyby, odstránili ich a ukázali svoju nezlomnosť a futbalové umenie. Ukázali, že každý výsledok sa dá zmeniť, otočiť v náš prospech. Celý druhý polčas to bol tímový výkon na jednotku, ktorý tzv. režírovala naša kapitána a za mňa najlepšia hráčka na ihrisku Strmenská. Samozrejme, aj ostatné dievčatá ukázali v druhom polčase to najlepšie. Gólovo sa presadili opäť naše legionárky, ktoré využili skvelé kombinácie celého tímu. Som na dievčatá hrdý, že bojovali až do konca, nevzdali sa a zaslúžene vyhrali.“

FC Baník Prievidza WU15 – FC Spartak Trnava WU15 0:12 (0:5)

Priebeh zápasu žiačok bol omnoho jednoznačnejší. Trnavčanky v ňom zvíťazili vysoko 12:0. O góly sa postarali iba dve hráčky. Emily Suchoňová strelila hetrik a Sofia Halásová, najlepšia strelkyňa ligy, dala až neuveriteľných deväť gólov.

FCST WU15: Bukrotinová (C) – Voleková, Stanková, Geschwandtnerová, Barutová, Z. Horváthová, Polačková, Suchoňová, Halásová, H. Bačiková, Tančoková, Reháková, Krištofiaková, Gregušová, Pekárová

Góly: 4., 21., 24., 28., 35., 41., 50., 58. a 59. Halásová, 52., 64. a 69. Suchoňová

Róbert Halada: „Dievčatá nastúpili do predposledného odvetného zápasu nadstavby so súperom na jeho ihrisku, pričom domáci zápas sme zvládli. Viacero dievčat nastúpilo s menšími zraneniami, a preto sme chceli zachytiť úvod zápasu a rovnomerne rozdeliť záťaž. Našim hlavným cieľom, s ktorým sme išli do zápasu bolo hrať kombinačne a správne meniť rytmus hry do šírky s rýchlym prechodom kolmými a finálnymi prihrávkami dopredu. Súpera sa nám podarilo zatlačiť a skôr kolmými prihrávkami sa dostávať rýchlo za jeho obranu. Už v prvom polčase sa nám podarilo streliť viacej gólov. V druhom polčase sa dievčatá viac upokojili, zvýšili úsilie, lepšie komunikovali medzi sebou, súpera dostali pod väčší tlak a pridali ďalšie góly. Cieľ, s ktorým sme išli do zápasu sa nám podarilo naplniť, samozrejme, ešte chceme vylepšiť tímovú hru. Určite chceme pokračovať a nadviazať na tento zápas aj v poslednom zápase nadstavby, využiť pozitívne elementy na zdokonalenie herných činností a hrať kombinačne, tímovo. Dievčatám ďakujeme za výkon.“