FK DAC 1904 Dunajská Streda U19 – FC Spartak Trnava U19 7:0 (4:0)

Toto stretnutie sa hodnotí len veľmi ťažko. Devätnástka vôbec nezvládla dôležitý zápas v Dunajskej Strede, kde prehrala vysoko 7:0. O zápase bolo rozhodnuté prakticky už v prvej štvrťhodine, kedy domáci strelili tri góly. Nič to nemení na veci, že dorastenci odohrajú posledné ligové kolo v sobotu 28. mája o 11:00 na štadióne Antona Malatinského. Pre rodičov a divákov bude sprístupnená VIP-ka a vchod na štadión bude cez vstup H.

FCST U19: Vasiľ – Rusnák, Karhan (C), Ujlaky (20. Šarmír), Boledovič (56. Kurej), Rojka (56. Kumpan), Kudlička, Polák, Repa (46. Sabol), Kotlár (67. Kotlár), Čiernik

Peter Gaži: „Súper vyhral zaslúžene. My sme urobili veľa zlých rozhodnutí, čoho výsledkom bola druhá prehra v jarnej časti, sedem inkasovaných gólov v zápase a strata možnosti zabojovať o titul v poslednom kole na hlavnom štadióne. Napriek výsledku stále verím, že v tomto tíme je viacero hráčov, ktorí majú potenciál na profesionálny futbal.“

FC Spartak Trnava U17 – FK DAC 1904 Dunajská Streda U17 0:1 (0:0)

Prostrední dorastenci nestačili na domácej pôde na Dunajskú Stredu, ktorej podľahli najtesnejším rozdielom gólom zo 73. minúty.

FCST U17: Smieško – Wallner (71. Krchnár), Šoóš (50. Baran), Stano (C), Šebek, Horník, Ilavský (71. Kostolný), Beňo (46. Masár), Bilčík, Dadík, Justh (76. Író)

ŽK: Ilavský, Justh, Masár

Patrik Malý: „V sobotňajšom zápase sme podali veľmi dobrý herný výkon. Mali sme dobré prechodové úseky hry, vytvorili sme si niekoľko 100-percentných príležitostí, mali sme samostatné úniky na bránu a nepremenili sme pokutový kop. Celkovo sa hral veľmi dobrý futbal vo vysokom tempe z oboch strán.“

FC Spartak Trnava U16 – FK DAC 1904 Dunajská Streda U16 0:0

V zápase najmladších dorastencov čakali diváci na presný zásah len márne, pretože sa zrodil bezgólový výsledok.

FCST U16: Hollósy – Duchovič, Turoň, Čavojský, Karhan, Molnár (C), Adamkovič (46. Bartoš), Trello, Ostrovský (66. Šadibol), Hesko (71. Kalman), Špačinský (56. Prikryl)

ŽK: Čavojský, Molnár

Adam Chorvath: „Do zápasu sme vstúpili aktívne a celkovo sme podali v prvom polčase dobrý výkon. Dobre sme kombinovali a vytvorili sme si niekoľko gólových príležitostí, ktoré sme, bohužiaľ, nepremenili. V druhom polčase kvalita našej hry mierne klesla, boli sme síce opticky lepším tímom, ale nedokázali sme sa presadiť v útočne zóne. Súper hrozil najmä z protiútokov, ale v defenzíve to bolo až na niekoľko situácií v poriadku. Keď nedokážeme využiť svoje príležitosti, musíme sa uspokojiť s remízou.“

FK DAC 1904 Dunajská Streda U15 – FC Spartak Trnava U15 0:3 (0:1)

Žiaci do 15 rokov postupujú nadstavbou naďalej bez prehry. Tentokrát ich silu okúsila Dunajská Streda, ktorá na domácej pôde prehrala rozdielom triedy.

FCST U15: Húska – Bohmer, Baranovič, Pristach, Kováč, Farkaš (C),Ležák, Turanský, Ptačín (56. Kocian), Bukovský, Kopaj (47. Priecel)

Góly: 23. a 76. Bukovský (2. z 11m), 49. Ptačín

Tomáš Kánik: „Môžeme byť spokojní nielen s výsledkom, ale aj predvedeným výkonom. Od približne 20. minúty sme na ihrisku boli jednoznačne lepším tímom. Hráči ukázali veľké odhodlanie a koncentráciu počas celého zápasu. Mali sme veľké množstvo streleckých pokusov, výborne nám fungovali všetky hráčske formácie a vyhrávali sme skoro všetky osobné súboje. Hráčom patrí za tento zápas pochvala.“

FK DAC 1904 Dunajská Streda U14 – FC Spartak Trnava U14 6:3 (2:0)

Štrnástke zápas v Dunajskej strede nevyšiel vôbec podľa predstáv. Prehrávali totižto už 6:0, ale v rozpätí od 60. do 68. minúty dokázali výsledok aspoň kozmeticky upraviť.

FCST U14: Lukošík – Benkovský (47. Števík), Noška, Daniel, Tittel (47. Hruška), Benkovský (C), Repáň (47. Sobota), Slezák (52. Molnár), Fojta, Terenkov, Polťák (36. Chnapko)

Góly: 60. Hruška, 64. Benkovský, 68. Chnapko

Filip Nádaský: „Úvod zápasu vyšiel lepšie súperovi, ktorý nás zatlačil a vypracoval si niekoľko sľubných šancí. Pri aute súpera sme nepokryli hráča, ktorý nabehol na loptu do nášho pokutového územia a po faule a následnej penalte súper vyhrával 1:0. Za tohto stavu sme išli po chybe súperovej obrany do brejku samostatne na brankára, avšak chybu sme nepotrestali. Následne sa opäť potvrdilo pravidlo – nedáš, dostaneš a prehrávali sme už dvojgólovým rozdielom. Po prestávke sme chceli stiahnuť náskok, avšak opäť sme inkasovali iba my. U chalanov mi chýbala väčšia bojovnosť a odhodlanosť sa pobiť o výsledok. V záverečných 10. minútach sa nám podarilo vsietiť tri góly, no to už bolo za rozhodnutého stavu 6:0. Musím uznať, že súper zaslúžene zvíťazil.“

FC Spartak Trnava U13 – FC Nitra U13 4:0 (3:0)

Cez týždeň hostila trinástka poslednú Nitru, s ktorou si poradila bez väčších problémov 4:0. O osude zápasu bolo rozhodnuté už v prvom polčase. V tom zvíťazili spartakovci rozdielom triedy.

FCST U13: Kostelný, Pavelka – Studený, Bohunický, Bartovič, Slovák, Fehér, Ušák, Zemko (C), Hečko, Pospíšil, Gerčák, Mišo, Bartaloš, Hrachovský, Brestovanský, Augustín, Fraňo, Marčiš

Góly: 21. Pospíšil, 28. Bartovič, 33. Hečko, 49. Hrachovský

Dávid Miškovič: „V prvom polčase sme súpera zasypávali príležitosťami od prvých minút. Chýbala nám efektivita. Futbalovo výborný výkon. V druhom polčase po vystriedaní veľká nespokojnosť s výkonom niektorých hráčov, zápas sa prakticky dohrával.“

FC Spartak Trnava U13 – FK DAC 1904 Dunajská Streda U13 4:1 (0:0)

Po bezgólovom prvom polčase zabrala trinástka vo svojom víkendovom zápase na plné obrátky. Na prvý presný zásah síce Dunajská Streda stihla odpovedať, ale na zvyšné tri už nie. Aj preto vyhral Spartak s prehľadom 4:1.

FCST U13: Pavelka, Kostelný – Studený, Bartovič, Ušák, Zemko (C), Hečko, Pospíšil, Mišo, Bartaloš, Augustín, Bohunický, Fraňo, Fehér, Marčiš, Gerčák, Hrachovský, Slovák, Brestovanský

Góly: 40. Slovák, 46. Pospíšil, 57. a 63. Hečko (1. z 11m)

Dávid Miškovič: „Prvých 15 minút sme predvádzali jeden z najlepších výkonov v sezóne. Nevyužité šance a chyby v defenzíve pošramotili naše sebavedomie. V druhom polčase to bol jednoznačný zápas a hráči si víťazstvo zaslúžene vybojovali.“

FC Spartak Trnava U12 – FC Nitra U12 11:6 (6:2)

Dvanástka si mohla predbežne vybojovať zisk ligového titulu. To sa napokon aj udialo po triumfe 11:6 nad Nitrou. Ten režírovali Zajánoš s Marčišom, ktorí strelili po tri góly ešte v prvom polčase.

FCST U12: Černý, Lehocký, Vlkovič – Belmechri, Böhmer, Bošanský, Dunár, Ďuriš, Fenič, Hanzel, Kalamár, Koreň, Pavlis, Rakús, Lenghardt, Nejedlík, Zajánoš, Zlatňanský, Svetlík, Martinkovič, Marčiš

Góly: 4., 17. a 25. Zajánoš, 10., 21. a 23. Marčiš, 36. a 40. Fenič, 45. Böhmer, 51. Zlatňanský, 58. Pavlis

Oliver Burian: „V stredajšom zápase bolo na chalanoch vidieť neskutočnú túžbu, emóciu a vôľu ísť za víťazstvom, keďže by nám prípadná výhra zaistila dve kolá pred koncom majstrovský titul. Aj keď sa v zápasoch orientujeme čisto na herný prejav, či už individuálny alebo tímový a nehľadíme na výsledky, bolo to príjemné spestrenie dobre odvedenej práce počas celej sezóny. V samotnom zápase sme predviedli dobrý výkon. Z hľadiska defenzívy som bol spokojný, ako so správnym nasadením v súbojoch, tak aj s hernou inteligenciou v defenzíve. Z hľadiska ofenzívy sme si vypracovali pomerne dosť šancí, ktoré nie vždy zostali využité. Chýbala mi v zápase väčšia snaha o postupný útok, ktorý momentálne trénujeme, kedy veľa situácií riešime zbytočne zbrklo a rýchlo smerom hore. Na toto sa budeme musieť viacej zamerať.“

FC Spartak Trnava U12 – FK DAC 1904 Dunajská Streda U12 14:5 (4:3)

Proti Dunajskej Strede bolo po prvom polčase všetko otvorené. Po výmene strán sa blysol štyrmi gólmi Koreň a aj jeho zásluhou sa zrodilo vysoké víťazstvo Trnavy v pomere 14:5.

Góly: 4. Zajánoš, 12. Bošanský, 17. Fenič, 24. a 36. Zlatňanský, 37., 45., 52. a 60. Koreň, 38. Pavlis, 39. Kalamár, 40. a 58. Ďuriš, 44. Martinkovič

Oliver Burian: „Cieľ bol jasný. Preniesť do zápasu v čo najväčšom počte prvky postupného útoku, ktorému sa momentálne venujeme v tréningovom procese. Darilo sa nám byť dominantní na lopte, vedeli sme ju podržať a počkať si na moment prekvapenia. Dostávali sme sa dobrým pohybom a uvoľňovaním od súpera do voľných priestorov, vypracovali sme si naozaj obrovské množstvo šancí, no totálne sme horeli vo finalizácii. V situáciách 1 na 1 proti brankárovi sme volili zbrklé riešenia bez rozmyslu. Z hľadiska defenzívy som bol spokojný. Vyhrávali sme osobné súboje a mali sme výborné čítanie hry a oproti ostatným zápasom sme zlepšili aj komunikáciu. S celkovým herným prejavom som bol spokojný, no videli sme aj veci, na ktoré sa budeme v tréningu zameriavať.“

FC Nitra WA – FC Spartak Trnava WA 2:5 (1:4)

Po dvoch remízach zabral ženský tím na plno. V Nitre rozhodol o svojom pohodlnom víťazstve už v prvom polčase, ktorý vyhral o tri góly. Zápas však nezačal ideálne, keď sa domáci hráčky dostali do vedenia už po pár desiatkach sekúnd zápasu.

FCST WA: Králiková – Voščinárová (71. Žuffová), Čoknayová, H. Horňáková, Luptáková (46. Vulganová), Trajlínková, Bajerová (C), Tonkovičová, Eckerová (60. Čeriová), Bederková (71. Obuchová), Konečná (60. Poláková)

Góly: 30. a 45. Bederková, 36. Eckerová, 42. a 54. Bajerová

Marián Kováčik: „Do zápasu sme išli s cieľom potvrdiť vedúce postavenie v skupine o záchranu. Na začiatku zápasu náš však domáci tím zaskočil úvodným gólom, kde sme v šestnástke nepokryli domácu hráčku. Dievčatá to prebudilo a od toho momentu začali hrať svoju hru. Vychádzali nám kombinácie v strede a následné prihrávky do krajov, odkiaľ sme dávali dostatok lôpt do súperovej šestnástky. Zlepšili sme aj dôraz a mali aj dostatok streleckých pokusov. Už do polčasu sme zaslúžene viedli a otočili zápas v náš prospech. V druhom polčase sme už len kontrolovali hru, vystriedali a dali tak príležitosť všetkým nominovaným hráčkam. Na dievčatá som hrdý, do zápasu dali všetko svoje futbalové umenie, srdce a radosť. Chcem im poďakovať a nech si užijú zaslúžene víťazstvo.“

FC Spartak Trnava WU19 – AS Trenčín WU19 5:1 (2:0)

Dorastenky si poradili so súperom z Trenčína bez akýchkoľvek problémov. Víťazstvo o štyri góly režírovali tri posily z Ukrajiny, ktoré strelili zhodne po jednom góle.

FCST WU19: Nemochovská – Obuchová (59. Kormúthová), Čambalová (C), Borysiuk, Voščinárová (48. Čeriová), Izotova (48. Trajlínková), Bajerová (59. Horňáková), Cedulová, Tonkovičová (59. Eckerová), Bondareva, Bederková (59. Žuffová)

Góly: 22. Izotova, 33. Bederková, 46. Borysiuk, 53. Bondareva, 75. Eckerová

Marián Kováčik: „Zápas sme mali od začiatku v našich rukách a boli sme lepším tímom. Body a víťazstvo sú zaslúžené. Ťažko sa mi však hodnotí naša hra. Bola statická a bez pohybu. Aj napriek tomu sa naša kvalita potvrdila a ukázali sme, prečo právom patríme medzí lídrov našej ligy. Na dievčatách je však vidieť už únava po náročnej a veľmi dobre odohratej sezóne a sily ubúdajú.“

© Ľubomír Horňák

FC Spartak Trnava WU15 – AS Trenčín WU15 6:0 (2:0)

Žiačky si poradili s Trenčiankami bez akýchkoľvek problémov. Po vysokom víťazstve rozdielom dvoch tried ich delí už iba zápas od spečatenia konečného prvenstva v ligovej tabuľke.

FCST WU15: Bukrotinová – Voleková, Stanková, Geschwandtnerová, Barutová, Z. Horváthová, Polačková (C), Suchoňová, Halásová, H. Bačiková, Tančoková, Reháková, Krištofiaková, Krupová, Gregušová

Góly: 2.a 57. Halásová, 27. a 37. Suchoňová, 49. Tančoková, 52. H. Bačiková

Róbert Halada: „Dievčatá nastúpili do prvého odvetného zápasu nadstavby so súperom, u ktorému sme pred nedávnom zvíťazili. Dievčatá začali v úvode zápasu v pozmenenej zostave, s cieľom vyskúšať si nové variácie a nadobudnúť nové skúsenosti. Naším hlavným cieľom v tomto zápase bolo hrať trpezlivejšie a presnejšie s postupným útokom. Súpera sa nám tentokrát nepodarilo zatlačiť i napriek rýchlemu gólu. Za veterného počasia sa dievčatá nedostali do tempa, hra bola z našej strany rozháraná, s množstvom súbojov a tiež nám pri spracovaniach odskakovala lopta. V druhom polčase sa dievčatá upokojili, zvýšili úsilie, lepšie medzi sebou komunikovali, dostávali súpera pod väčší tlak a s hernou pohodou prišli aj góly, ktorých mohlo byť určite viac. Cieľ, s ktorým sme išli do zápasu sa nám postupne podarilo naplniť, čo je pozitívne konštatovanie. Určite chceme pokračovať a nadviazať na tento zápas v celej nadstavbe, využiť pozitívne elementy na zdokonalenie herných činností a hrať kombinačne. Dievčatám ďakujeme za výkon.“