FC Spartak Trnava U19 – MŠK Žilina U19 1:0 (0:0)

Sobota patrila dôležitým zápasom medzi Trnavou a Žilinou. Najstarší mládežníci zvládli konfrontáciu o špicu tabuľky a šošonov porazili 1:0. Inšpirovali tak mužov, ktorí Žilinu zdolali rovnakým výsledkom o pár hodín neskôr vo Fortuna lige. V nedeľu nastúpili za treťoligové Malženice Ujlaky a Kudlička, pričom druhým menovaný sa zapísal aj do listiny strelcov.

FCST U19: Klimek – Rusnák, Karhan, Ujlaky (C), Rojka, Rýzek (46. Boledovič), Repa, Kotlár, Polák, Čiernik (90. Kurej), Kudlička

Góly: 7. Čiernik

ŽK: Ujlaky, Kudlička

Peter Gaži: „V zápase sme predviedli jeden z najlepších výkonov v sezóne. Prvý polčas sme výborne pracovali vo vysokom pressingu vo viacerých úsekoch hry. Mali sme nebezpečné gólové príležitosti, adresovali dobré finálne prihrávky do pokutového územia a strelili sme gól po situácii, na ktorú sa zameriavame. Druhý polčas sme boli výborní v kompaktnej obrane na našej polovici, kde sme súpera nepustili k žiadnemu vážnejšiemu ohrozeniu našej brány. Celkovo ma teší úspešná premiéra Klimeka v bráne, výborný výkon Ujlakyho, ktorý nám chýbal v posledných zápasoch, hra našich ofenzívnych hráčov v oboch fázach hry a víťazný gól Čiernika, ktorý si ho prácou pre družstvo zaslúžil.“

ŠK Slovan Bratislava U17 – FC Spartak Trnava U17 2:2 (0:1)

Sedemnástku zastihla v Bratislave veľká smola. O tri body prišli v poslednej minúte, kedy sa domácim podarilo vyrovnať.

FCST U17: Hollósy – Turoň (73. Baran), Šoóš, Slebodník (C), Wallner (63. Krchnár), Bilčík, Ilavský (63. Stano), Kostolný (82. Justh), Horník, Masár (82. Kubala), Dadík

Góly: 45. Masár, 78. Dadík

ŽK: Šoóš, Horník, Masár

Patrik Malý: „Odohrali sme zaujímavý zápas s veľmi kvalitným súperom. Gól na 2:2 sme dostali v 92. minúte. Hráči odovzdali v zápase maximum. Súper bol častejšie na lopte ako my a vytvoril si i niekoľko príležitostí, ale výborný Hollósy podržal mužstvo. My sme boli v hre trpezliví, vytvorili sme si niekoľko zaujímavých príležitostí. Najviac nás môžu mrzieť dve obrovské šance v 86. a 87. minúte, kedy sa mohol zápas uzavrieť.“

ŠK Slovan Bratislava U16 – FC Spartak Trnava U16 4:0 (1:0)

Najmladší dorastenci nezvládli zápas so Slovanom vôbec podľa predstáv. Po prvom polčase síce prehrávali iba najtesnejším rozdielom, ale po výmene strán pridali domáci ešte tri góly.

FCST U16: Húska – Karhan, Bartoš, Čavojský (68. Kalman), Paulen (41. Duchovič), Molnár, Vyskoč (C), Basár, Trello (41. Špačinský), Beňo (53. Hesko), Ostrovský (68. Šadibol)

ŽK: Paulen

Adam Chorvath: „V tomto zápase sme predviedli bojovný výkon. Hráčom nemožno uprieť snahu, ale momentálne nám chýba kvalita v útočnej fáze hry. Rozhodovanie hráčov v jednotlivých herných situáciách nie je dobré. Všetky góly sme dostali po našich hrubých individuálnych chybách. Naopak, my chyby súpera potrestať nedokážeme.“

FC Spartak Trnava U15 – FKM Karlova Ves U15 8:0 (5:0)

Druhé nadstavbové kolo prinieslo najstarším žiakom hladký triumf. Vysoké víťazstvo 8:0 zariadili najmä štvorgólový David Bukovský a trojgólový Eduard Kopaj.

FCST U15: Fenes – Bohmer, Pristach (41. Baranovič), Velický (C), Kováč (55. Molnár), Farkaš (41. Ptačín), Turanský, Kubovič, Kocian (55. Priecel), Bukovský, Kopaj

Góly: 14., 26. a 48. Kopaj, 28., 38., 67. a 79. Bukovský, 36. Kocian

Tomáš Kánik: „Zápas mal jednoznačný priebeh, rozdiel v hráčskej kvalite bol výrazný. Hlavne v prvom polčase sme predvádzali dobrý výkon smerom dopredu a vytvorili si veľký náskok. Vo finálnej fáze si dnes svoje strelecké úlohy dobre splnili Bukovský s Kopajom. Napriek celkovej spokojnosti so zvládnutím zápasu, v druhom polčase prišlo z našej strany k určitému uspokojeniu, čo viedlo k pomalšiemu prechodu cez prípravnú zónu ihriska.“

FC Spartak Trnava U14 – FKM Karlova Ves U14 8:0 (6:0)

Rovnakým výsledkom zvíťazila aj mladšia dvojička starších žiakov. Aj v tomto prípade to bola šou najmä dvoch autorov hetrikov, menovite Leonarda Chnapka a Dávida Polťáka.

FCST U14: Lukošík (36. Kostelný) – Sobota (47. Hruška), Noška, Daniel, Števík (36. Tittel), Benkovský (C), Repáň (36. Molnár), Slezák (47. Benkovský), Fojta, Chnapko (46. T. Vilkovský), Polťák

Góly: 1., 21. a 33. Chnapko, 15., 23. a 24. Polťák, 40. Benkovský, 66. Fojta

Filip Nádaský: „Úvod zápasu nám, opäť ako minulý týždeň, vyšiel na výbornú a už v prvej minúte sa nám podarilo vsietiť gól. Som rád, že sme sa daným gólom neuspokojili a súpera sme prevalcovali do polčasu šiestimi gólmi. Nepustili sme ho do žiadnej šance, mali sme prevahu v strede poľa a boli sme nebezpeční v ofenzíve či už z krajných vertikál, alebo z pozície hrotového útočníka. Druhý polčas sa nám podarilo ešte dvakrát skórovať a zaslúžene sme vyhrali 8:0.“

FC Petržalka WU19 – FC Spartak Trnava WU19 0:3 (0:2)

Dievčenské tímy začali anglický týždeň v stredu zápasom v Petržalke. Dorastenky viedli prakticky od úvodu zápasu, kedy sa v 4. minúte presadila Bederková. Do polčasu a krátko po výmene strán strelili ešte po jednom góle a celkovo tak triumfovali 3:0.

FCST WU19: Nemochovská – Obuchová (49. Gáliková), Voščinárová, Čoknayová (71. Čeriová), Belicová (71. Králiková), Žigová, Bajerová (C), Konečná, Eckerová, Bederková (49. Žuffová), Martišková (49. Kormúthová)

Góly: 4. Bederková, 23. Konečná, 51. Žuffová

Marián Kováčik: „Zápas sme od začiatku ovládli my a boli sme tímom, ktorý udával tón. Už v úvodných minútach sa presadila krásnou strelou spoza šestnástky Bederková. Tento gól nám však skôr ublížil ako pomohol. Začali sme kaziť jednoduché prihrávky, nedržali sme šírku ihriska a zbytočne sme prehusťovali stred poľa. Postupom času sme si vypracovali šance, ale chýbala nám finálna fáza. Aj napriek tomu v prvom polčase ešte dievčatá zvýšili skóre po krásnej akcii Bajerovej a Bederkovej, z ktorej vyťažila Konečná. V druhom polčase sme výrazne vystriedali, príležitosť dostali tak všetky hráčky a ukázali, že oprávnene patria do tímu a treba s nimi rátať. Tretí gól, ktorý sme si za svoju hru zaslúžili, vsietila Žuffová. Dievčatám gratulujem, ale musíme naďalej svedomito pracovať, aby sme dosiahli svoje sny a ciele.“

FC Petržalka WU15 – FC Spartak Trnava WU15 0:3 (0:2)

Identickým, aj polčasovým, výsledkom porazili Petržalku aj žiačky. Výhrou nad štvrtým tímom tabuľky tak zostávajú naďalej neporazené.

FCST WU15: Bukrotinová – Gregušová, S. Horváthová, Barutová, E. Bačiková, H. Bačiková, Stanková, Voleková, Pekárová (C), Krištofiaková, Suchoňová, Geschwandtnerová, Reháková, Halásová, Polačkov

Góly: 15. Krištofiaková, 25. H. Bačiková, 41. Suchoňová

Róbert Halada: „Na zápas v Petržalke nastúpili dievčatá s cieľom podať lepší výkon ako v poslednom domácom zápase aj keď nás čakal podľa postavenia v tabuľke silnejší súper. Znamenalo to byť trpezlivejší, rýchlejší a hrať presnejšie. Napokon bol obraz hry iný ako sme očakávali. Súper sa stiahol pred svoje pokutové územie a úporne bránil. Dievčatám sa podarilo streliť góly po pekných akciách a žiadny neinkasovať. Na druhej strane, veľa pekných akcií zostalo nedokončených a veľa finálnych prihrávok bolo na rýchlom teréne nepresných, čo dievčatá stálo sily navyše. S dievčatami si rozoberieme uvedené situácie a veríme, že si to vynahradíme v ďalšom kole a pridáme viacej gólov. Dievčatá, ďakujem za výkon!“

FC Spartak Trnava WU19 – NŠK 1922 Bratislava WU19 10:0 (5:0)

Vo víkendovom zápase sa proti ďalšiemu bratislavskému tímu zrodilo pohodlnejšie víťazstvo. V oboch polčasoch vsietili Trnavčanky päť gólov a vyhrali s prehľadom vysoko 10:0.

FCST WU19: Nemochovská (63. Králiková) – Obuchová, Čambalová, Voščinárová (41. Belicová), Kormúthová (59. Bederková), Čeriová (63. Tóthová), Bajerová (C), Trajlínková (41. Martišková), Eckerová, Žuffová, Gáliková

Góly: 22., 32. a 57. Bajerová, 34. Kormúthová, 38. Čeriová, 40. Čambalová, 61. a 69. Gáliková, 75. a 78. Martišková

Marián Kováčik: „V zápase sme boli favoritom, čo sme potvrdzovali od začiatku stretnutia. Súper dokonca hral s menším množstvom hráčok v poli, ale dobre prehustil stred ihriska pred svojou šestnástkou. S tým sme museli bojovať od začiatku a veľa vecí nám nevychádzalo. Tiež sme hrali v úplne inom zložení a dievčatá si na začiatku ako keby nerozumeli. Po prvých desiatich minútach sme však zmenili herný systém a začali sme hrať na dve útočníčky, čo proti súperovi platilo a hráčky sa strelecky chytili. Počas zápasu si niektoré dievčatá vyskúšali aj iné posty, aby sme v prípade potreby v tomto nahustenom programe vedeli správne reagovať do ďalších zápasov. Zápas hodnotím z tohto hľadiska pozitívne. Inak nie som celkom spokojný s tempom našej hry, ako aj s niektorými fázami hry, ale toto si preberieme v kabíne a na tréningu.“

© Ľubomír Horňák

FC Spartak Trnava WU15 – NŠK 1922 Bratislava WU15 22:0 (11:0)

Rovnomerne si rozložili góly do polčasov aj žiačky. Medzi seba však nie, pretože Sofia Halásová ich z celkového počtu 22 strelila až 8. Sekundovali jej napríklad štvorgólová Emily Suchoňová alebo autorka hetriku Nina Krištofiaková.

FCST WU15: Z. Horvathová – Gregušová, Barutová, E. Bačiková, H. Bačiková, Stanková (C), Pekárová, Krištofiaková, Suchoňová, Geschwandtnerová, Halásová, Polačková, Rumančíková

Góly: 2. Polačková, 5. a 57. Stanková, 10. a 21. Pekárová, 20., 25., 46. a 58. Suchoňová, 27., 33., 34., 35., 40., 43., 54. a 60. Halásová, 30. a 45. Barutová, 37., 55. a 67. Krištofiaková

Róbert Halada: „Vo víkendovom predposlednom kole základnej časti na naše dievčatá čakal súper z opačného konca tabuľky. Cieľ, ktorý sme si stanovili, bola samostatnosť v rozhodovaní a správne riešenie situácií 2 na 1. Tentokrát sme mali pomalší začiatok proti veľmi stiahnutému súperovi a riešenia neboli správne. Postupne však dievčatá našli potrebný rytmus a trpezlivosť, čoho výsledkom boli góly po pekných kolektívnych kombinačných akciách. V druhom polčase dievčatá nepoľavili, pokračovali vo výkone a pridali rovnaký počet gólov. Hráčky spravili svojím výkonom radosť všetkým prítomným, dodržali stanovený cieľ, za čo im patrí pochvala a poďakovanie.“