Slovenský futbalový zväz vyhlásil v rámci svojho online Gala Grasroots futbalu 2021 najlepších v jednotlivých mládežníckych kategóriách. V top kategórii do 19 rokov sa najlepším hráčom na Slovensku stal stopér Spartaka Sebastian Kóša. Trofej prebral z rúk generálneho sekretára SFZ Petra Pálenčíka. „Blahoželám mu k tomuto oceneniu, ktoré si plne zaslúžil. Urobil veľmi veľký progres, či už v klube, kde je vedeným kvalitným trénerským tímom alebo v dvojici vedľa skúseného hráča, ktorý mu môže dať veľa do ďalšej kariéry. Má všetky predpoklady, aby tých ocenení vo svojej kariére dosiahol viac,“ zaželal mu generálny sekretár zväzu.

„Sú to úžasné pocity, lebo som nikdy nebol hráčom, ktorý dostával individuálne ocenenia, skôr tie tímové. Je to motivácia do budúcnosti a odvďačenie sa za ten minulý rok, ktorý nám, a aj mne, vyšla,“ povedal Sebo, ktorý by mal patriť k lídrom slovenskej devätnástky na nadchádzajúcich majstrovstvách Európy, ktoré sa budú hrať aj Trnave.

„Všetci vieme, že Sebo má talent, čo je prvým predpokladom, ale len to samé o sebe nestačí. Jeho pridaná hodnota je, že na svoj vek je veľmi mentálne vyzretý. Na ihrisku, aj mimo neho pôsobí oveľa skúsenejšie a to je jeho hlavná devíza. Bol dobre vychovaný, je skromný, má svoje ambície a ciele, ktoré podľa mňa naplní. My sa mu v tom budeme snažiť čo najviac pomôcť,“ pridal tréner Kóšu v klube Michal Gašparík.