Dvadsaťjedenročný americký futbalista Zyen Jones nebude pokračovať v Spartaku. Mladý krídelník prišiel na hosťovanie vlani v lete z Ferencvárosu Budapešť, spolu s Ammarom Ramadanom do konca aktuálnej sezóny.

Za Spartak odohral v siedmich ligových zápasoch 175 minút a do štatistík sa zapísal iba ako jediný trnavský vylúčený hráč, keď videl červenúkartu proti Ružomberku. Svojimi výkonmi však realizačný tím nepresvedčil. „Neboli sme spokojní ani s jeho výkonom, ani s prístupom k povinnostiam. Máme adekvátnu náhradu v podobe Kozaka alebo aj Bolajiho,“ povedal počas zimnej prípravy tréner Michal Gašparík, čím dal najavo, že s Jonesom už nepočíta. V ďalšej kariére bude pokračovať v nórskom prvoligovom celku Tromsø.

„Hosťovanie s Jonesom, bohužiaľ, nedopadlo podľa našich predstáv a počas zimnej prípravy sme sa rozhodli, že sa ho pokúsime ukončiť. Problém bol ten, že Zyen už okrem nás nastúpil v majstrovskom zápase aj za Ferencváros, a tak sme sa mu pokúsili nájsť klub v krajine, ktorá hrá systémom jar-jeseň, kedy by mohol nastúpiť aj za tretí klub. Sme radi, že sa nám túto situáciu podarilo vyriešiť ku spokojnosti všetkých strán a ďakujeme aj Ferencvárosu za ústretovosť. Zyenovi ďakujeme za jeho krátke pôsobenie u nás a držíme mu palce v ďalšej kariére,“ povedal generálny manažér klubu Andrej Kalina.