Trvalo to možno trocha dlhšie, ale napokon všetky zúčastnené strany dospeli k dohode a Kazeem Bolaji dnes podpísal tri a polročnú zmluvu so Spartakom.

„Som veľmi šťastný, lebo Spartak je veľký klub, ambiciózny, je stále v hre o titul a pravidelne nastupuje v pohárovej Európe. Pre mňa je potešiteľné, že som stal jeho súčasťou. Vnímam to ako krok vpred v mojej kariére. Posunul som sa do lepšej súťaže, navyše do popredného klubu, takže určite to bol dobrý krok,“ povedal po podpise zmluvy devätnásťročný Nigérijčan, ktorý minulý rok hosťoval v estónskom klube JK Viljandi. „Bolo vidno, že tá úroveň je niekde inde ako v mojom predchádzajúcom klube. Hrá sa oveľa viac fyzicky a vôbec, všetky futbalové zručnosti sa vykonávajú vo väčšej rýchlosti a vo vyššom nasadení.“

Kazeem v príprave zasiahol do siedmich zápasov a tréneri aj spoluhráči mali dosť času spoznať ho ako futbalistu, aj ako človeka. Absolvoval s mužstvom aj sústredenie na Malte a realizačný tým o svojich kvalitách presvedčil. „Všetci ma prijali dobre, ale pochopiteľne, najrýchlejšie som sa skamarátil s krajanom Yusufom, s ktorým trávim najviac času. Veľmi dobre si vychádzam s Kikom Koštrnom, ktorý mi veľmi pomáha. Prišiel som do mužstva, ktoré je druhé v lige. Strácame na vedúci Slovan štyri body a ja sa na to pozerám tak, že sme reálne v boji o titul. Máme to rozohrané dobre a verím, že si zahráme nejakú európsku súťaž, keby to bola Liga majstrov, bolo by to neskutočné.“

Každý hráč chce v prvom rade hrávať. V Spartaku je pomerne silná konkurencia, no Bolajiho výhodou je, že je univerzálny a dokáže zahrať na oboch stranách v obrane, na krídle. Len nedávno oslávil 19 narodeniny a vo svojich výkonoch by mohol ešte napredovať. Zaujal navyše svojou rýchlosťou. „Mojím osobnýmcieľom je prebojovať sa do základnej jedenástky, ale som si ho vedomý toho, že musím ísť krôčik po krôčiku. Musím bojovať, chcem sa zlepšovať. Som stále mladý a všetko má svoj čas, verím, že postupne trénera presvedčím a dá mi svoju dôveru,“ dodal s pokorou mladý futbalista.

„Kazeem nás v príprave presvedčil o svojich kvalitách. Verím, že pomôže vytvoriť zdravý tlak na miesta v základnej zostave, keďže konkurencia v tíme je vždy potrebná. Navyše, ide o stále mladého hráča, ktorý bude ešte napredovať,“ myslí si prezident klubu Peter Macho.