Brazílsky krídelník Saymon Cabral tesne pred štartom jarnej časti Fortuna ligy zmení dres. Dvadsaťročný futbalista bol v Spartaku no hosťovaní z brazílskeho FC Avai. Na Slovensko prišiel v lete 2019 a začínal v trnavskom doraste. Postupne sa prepracoval do základnej zostavy a za Spartak odohral dovedna 63 zápasov, v ktorých strelil 13 gólov. Svojimi výkonmi upútal pozornosť aj iných klubov a aj Spartak sa ho snažil získať do svojich služieb natrvalo. K dohode však neprišlo a Cabral prestupuje do FC Khorfakkan v Spojených arabských emirátoch.

„Saymonovi sa u nás v lete končilo hosťovanie, vedel o našom záujme získať ho do našich služieb natrvalo a v rozhovoroch nás utvrdzoval, že ani on by sa zotrvaniu nebránil. Bohužiaľ, zmluvu mal z minulosti nešťastne nastavenú a mal v nej klauzulu, že jeho materský klub môže so súhlasom hráča hosťovanie za vopred dohodnutých podmienok predčasne ukončiť. To sa teraz aj stalo, čo mi je ľúto.

Cabral prišiel do Trnavy s taktickými nedostatkami, tu sa mu venovali tréneri, ktorí ho dostali do formy a pozície, v ktorej je teraz. Osobne si myslím, že mal na to, aby sa časom presadil aj v kvalitnejšej lige a videl som v ňom potenciál. Bohužiaľ, vybral si ľahšiu cestu,“ povedal prezident klubu Peter Macho.