Dnes sa stali dve udalosti, ktoré vybočovali z doteraz zaužívaného stereotypu. Tou prvou bol príchod Martina Škrtela, ktorého zrejme dychtivejšie čakali miestne médiá ako Michal Gašparík. Martin priletel skoro ráno z Budapešti a už na letisku ho čakal televízny štáb. Stihol s mužstvom absolvovať aj dopoludňajší tréning a po ňom si ho postupne podávali slovenské, české aj miestne médiá ako slovenských politikov na tlačovke k rozpočtu. S tým rozdielom, že Martin trpezlivo každému odpovedal a ešte aj veľkú časť svojho popoludňajšieho voľna venoval točeniu pre český športový kanál.


Večer organizátori turnaja zo spoločnosti Tipsport usporiadali spoločnú večeru pre zástupcov jednotlivých klubov. Vo vkusnej reštaurácii priamo na pobreží sa podávali miestne špeciality, prevažne z darov mora. Podľa farby, konzistencie a najmä chuti bolo jasné, že živočíchy na tanieroch nestrávili svoj život niekde v Mekongu stravou z igelitových tašiek.

V príjemnej atmosfére sa ľahšie nadväzovali kontakty. Bavorská nemčina prezidenta Spartaka Petra Macha bola veľmi kompatibilná s tirolčinou jeho náprotivku z rakúskeho celku so sídlom so Wattense Dianou Swarowski. Podľa vzájomných sympatií by sa mohla črtať veľmi úzka bilaterálna spolupráca oboch klubov.