Popoludňajší zápas medzi Aalborgom a Tirolom, ktorý sa skončil nerozhodne rozhodol o tom, že v zápase Trnava – Olomouc sa môže zrodiť predčasný víťaz turnaja.

Po úvodnom rannom tréningu opustili sústredenie zranení Vlasko s Tummom a trojica mladíkov Sabol, Vasil a Rusnák. Včera totiž prišli Kudlička s Kotlárom a tesne pred zápasom aj Cabral s Yusufom.

Zápas sa napokon odvíjal v prospech Trnavčanov, ktorí zásluhou prebudeného Ivána viedli do dvadsiatej minúty 2:0. Potešili nielen fanúšikov pri obrazovkách, ale dvojicu fanúšikov z Trnavy, ktorá merala cestu až na Maltu.

Iván dal na turnaji už tri góly a v posledných troch zápasoch skóroval štyrikrát, čo je presne o štyri góly viac ako počas jesene. Po zápase však vôbec nebol spokojný. „Mal som dať tretí,“ hneval sa v šatni, hoci za zlepšenú formu ho chválil aj Michal Gašparík.

Áno, mal obrovskú šancu stať sa hrdinom, keby na začiatku druhej polovice zblízka netrafil brvno, ale odkrytú bránku, zvýšil by opäť na rozdiel dvoch gólov. Takto sa Olomoučania stále držali na dostrel a napokon vyhrali.

Z veľkej časti bol ich obrat dôsledkom rozdielneho prístupu oboch trénerov k zápasu. Kým Václav Jílek mal neskrývané odhodlanie zápas výsledkovo zvládnuť, Michal Gašparík sa držal svojich zámerov, dať hlavne šancu všetkým hráčom. Bez ohľadu na priebeh zápasu poslal do hry postupne viacerých dorastencov. Nebránil lichotivý stav 2:1 a postupne dostávali príležitosť na prvé minúty aj Boledovič, Kudlička, Kotlár, dokonca aj Yusuf s Cabralom, ktorí prišli priamo z letiska. Dokonca, Yusufovi letecká spoločnosť stratila batožinu, takže musel hrať v požičaných kopačkách.

Omladina vedenie neudržala, ale získala nezaplatiteľné skúsenosti, ktoré môžu byť v budúcnosti cennejšie ako turnajový pohár.

Zajtra sa k mužstvu pripojí aj Martin Škrtel, na ktorého sú tu zvedavé asi všetky miestne médiá, tak sa konečne dočkajú...