FC Spartak Trnava U19 – FC ŠTK Šamorín U19 8:1 (2:0)

V sobotu čakal na najstarší dorast súper zo Šamorína. Spočiatku nebol vidieť rozdiel jednej ligy, ale po slabšej pol hodine spartakovci zabrali a v úvodnom zápase zimnej prípravy pohodlne zvíťazili vysoko 8:1. Hetrikom sa blysol Richard Sabol.

FCST U19: Klimek – Kusý, Ferenčík, Rojka, Rusnák, Polák, Kumpán, Šimek, Kurej, Čiernik, Sabol

Striedali: Vasiľ – Terlanda, Malovec

Góly: Sabol 3x, Čiernik 2x, Kurej, Malovec, Kusý

Peter Gaži: „V prvom priateľskom zápase po dlhšom čase sme nehrali dobre úvodných 30 minút. Počas tohto úseku sme si vypracovali šance, ale zároveň sme nemali dobrú kontrolu nad hrou bez lopty a súpera sme pustili do gólových príležitostí. Po tomto úseku sme mierne zvýšili tempo a otvorili skóre zápasu po peknej hlavičke od Kureja. Následne pridal druhý gól Sabol. Do druhého polčasu sme vstúpili lepšie, strelili 6 gólov a ukázali určité princípy hry v útočnej fáze, ktorými by sme sa chceli prezentovať. Negatívom bolo nastavenie na úvod zápasu. Pozitívom, že sme si mohli vyskúšať hráčov aj na iných hráčskych funkciách, tri góly Sabola a kvalita v zakončení od viacerých hráčov.“

FK Lokomotíva Trnava U19 – FC Spartak Trnava U17 1:2 (0:1)

Na prostrednú dorasteneckú kategóriu čakal starší mestský super z Lokomotívy. Vo vyrovnanom zápase dokázali spartakovci zvíťaziť najtesnejším rozdielom 2:1 a vstúpili tak do zimnej prípravy úspešne.

FCST U17: Grúber – Krchnár, Stano, Turoň, Šoóš, Baran, Slebodník, Justh, Kostolný, Dadík, Bilčík

Striedali: Boďo – Wallner, Šebek, Ilavský, Čornák, Horník, Íro, Kovár

Góly: Slebodník, Šoóš

Patrik Malý: „So starším súperom sme sa úvodných 15 minút hľadali, vytvorili sme niekoľko zbytočných strát, z čoho mal súper štandardné situácie. Postupne sme však prebrali iniciatívu my, vytvorili sme si v rámci prvého polčasu ešte niekoľko veľmi dobrých príležitostí, avšak využili sme len jednu, keď sa dobre zorientoval Slebodník. V druhom polčase sme boli dominantní na lopte, takisto sme sa dostali do niekoľko dobrých príležitostí, no znova sme využili len jednu, a to v závere po rohovom kope v podaní Šoóša. Pochváliť však môžeme hráčov za prístup a nasadenie v zápase.“

FK Lokomotíva Trnava U17 – FC Spartak Trnava U16 2:1 (1:1)

Rovnaký výsledok sa zrodil aj v zápase najmladších dorastencov. V tomto prípade však so starším súperom z Lokomotívy ťahali naši hráči za kratší koniec a stretnutie prehrali 1:2. Tréner Adam Chorvath je aj napriek tesnej prehre so zápasom spokojný.

FCST U16: Smieško (46. Lopašovský) – Šadibol, Čavojský, Bartoš, Karhan – Molnár (60. Basár), Vyskoč (60. Nagy), Basár (30. Trello) – Ostrovský, Nagy (30. Hesko), Prikryl

Góly: Vyskoč

Adam Chorvath: „Po fyzicky náročnom prvom týždni prípravy sme odohrali aj úvodný prípravný zápas. V prvom polčase sme hrali vo vysokom tempe, dobre sme pressovali, ale v útočnej fáze sme mali zbytočne veľmi ľahké straty lôpt. V druhom polčase tempo našej hry opadlo, na hráčoch sa prejavila únava z celého týždňa. Nakoľko sme mali k dispozícii len 12 hráčov, nemohli sme ani dostatočne prestriedať. Celkovo však zápas v tejto fáze prípravy splnil účel.“

FK Lokomotíva Trnava U15 – FC Spartak Trnava U14 0:6 (0:5)

Proti starším protihráčom z Lokomotívy Trnava nastúpili aj žiaci do 14 rokov. Tí ich bez problémov zdolali, keď už do polčasu vyhrávali vysoko 5:0.

FCST U14 1. polčas: Lukošík – Sobota, Molnár, Noška, Števík, Daniel, Slezák, Benkovský, Fojta, Terenkov, Polťák

2. polčas: L. Vilkovský – Benkovský, Noška, Daniel, Tittel, Hruška, Repáň, Jankových, Kollár, T. Vilkovský, Chnapko

Góly: Terenkov 3x, Polťák, Benkovský, T. Vilkovský

Filip Nádaský: „Po nútenej prestávke sme sa opäť vrátili od pondelka do tréningového procesu a som rád, že sme hneď mohli odohrať prvý prípravný zápas v zimnej príprave. V tomto zápase som chcel vidieť ako sú po pauze hráči pripravení fyzicky. V prvom polčase ma chalani milo prekvapili. Kondične aj herne sme dominovali a súpera sme až na naše dve chyby pri rozohrávke do ničoho nepustili. Na chalanoch bola vidieť chuť hrať, boli sme aktívni na lopte, taktiež sme sa snažili kombinovať v strede poľa, čo sa nám aj väčšinou darilo. Odmenou v prvom polčase bolo strelenie piatich gólov. Do druhého polčasu nastúpila až na stopérsku dvojicu kompletne iná zostava. Aj v druhom polčase sme dominovali na lopte, mali sme tam viacero náznakov šancí, avšak sa nám to nepodarilo dotiahnuť do úspešného konca. Tempo hry však bolo nižšie ako v prvom polčase, možno aj preto sa nám v druhej polovici podarilo vsietiť iba jeden gól.“

FK Lokomotíva Trnava U13 – FC Spartak Trnava U12 2:0 (1:0)

Pre najmladšiu žiacku kategóriu to bol cez víkend jeden z prvých zápasov na veľkom ihrisku. Spartakovci sa v ňom aj napriek prehre nestratili a získali viacero skúseností.

FCST U12: Belmechri, Böhmer, Bošanský, Černý, Dunár, Ďuriš, Fedorišin, Fenič, Hanzel, Kalamár, Koreň, Lehocký, Lenghardt, Martinkovič, Nejedlík, Rakus, Vlkovič, Zajánoš, Zlatňanský, Holbík, Božík

Oliver Burian: „Dnes sme odohrali prvý prípravný zápas v tomto roku proti kvalitnému súperovi. Snažíme sa už smerovať všetky prípravné zápasy systémom 11 na 11, aby si chalani začali zvykať na veľké ihrisko a väčší počet hráčov. Na chalanoch je vidieť, že sa s veľkým ihriskom ešte len zoznamujú a sú tam veľké systémové nedostatky, ktoré sú však normálne pri začiatkoch prechodu a budeme musieť na nich neustále pracovať. S prvým polčasom som nebol vôbec spokojný. Súperovi sme nechávali veľmi veľa priestoru na prácu s loptou, nemali sme dobré postavenie v obrannej fáze a tak isto sme boli málo kreatívni a nebezpeční smerom dopredu. Cez polčas sme si vysvetlili základné systémové chyby, ktoré sme robili a v druhom polčase to bol podstatne lepší výkon. Nedávali sme súperovi priestor, lepšie nám fungoval pressing, zbierali sme odrazené lopty a boli sme nebezpeční smerom dopredu. Vypracovali sme si veľký počet šancí, ktoré sme však nedokázali premeniť. Tento zápas nám ukázal veľa nedostatkov a vecí, na ktorých budeme pracovať.“