FC Spartak dnes podpísal zmluvu s poľským futbalistom Miloszom Kozakom. Dvadsaťštyriročný krídelník obliekal na jeseň dres najväčšieho prekvapenia poľskej Ekstraklasy Radomiaka Radom. Nováčik prehral po postupe do najvyššej súťaže počas prvej polovice súťaže len 2 zápasy a zimuje na lichotivom štvrtom mieste.

Kozak je odchovancom poľského klubu Lech Poznaň, odkiaľ prestúpil ešte v dorasteneckom veku do Legia Varšava, s ktorou dvakrát vyhral najvyššiu dorasteneckú súťaž. Ako 21-ročný prestúpil do Podbeskidzia, hosťoval v Glogowe a v roku 2020 prestúpil do Radomiaka Radom. V tomto druholigovom klube zažil najlepšiu sezónu 2020/21, v ktorej vyhral druhú ligu a po 37 rokoch sa po druhýkrát prebojoval do Ekstraklasy. Kozak v tejto sezóne odohral za Radomiak 10 zápasov v lige a jeden pohárový duel.

„Hľadali sme ľavonohého krídelníka a Milosz má výhodu v tom, že dokáže zahrať na oboch stranách. Typologicky si myslím, že sa presne hodí do trnavského prostredia. Je to behavý, silový hráč, ktorý má výbornú ľavú nohu a dokáže pripraviť gólové príležitosti pre spoluhráčov,“ povedal na margo nováčika v trnavskom drese tréner Michal Gašparík, ktoré využil svoje kontakty v Poľsku.

„Som rád, že som mohol podpísať zmluvu v Spartaku, čo je veľký slovenský klub. Nemôžem sa dočkať, keď nastúpim na prvý zápas pred domácimi fanúšikmi. Spartak je známy klub aj u nás v Poľsku. Zisťoval som si informácie, bojujeme o najvyššie priečky, videl som veľa videí, fanúšikovia sú naozaj búrliví. Viem, že je tu silný káder s veľmi dobrým trénerom. Čaká má ťažká práca, ale mám najvyššie ciele. Som typ futbalistu, ktorý dá zo seba sto percent. Môžem hrať na viacerých pozíciách, na krídle aj v obrane, na pravej aj na ľavej strane, či na desiatke,“ povedal po podpise Milosz Kozak.

Kozak cestuje už zajtra s mužstvom aj na herné sústredenie na Maltu. Stane sa druhým futbalistom od našich severných susedov, ktorý bude hájiť farby Spartaka Trnava. Tým prvým bol Patryk Malecki, ktorý tu pôsobil na jeseň roka 2018.