Český stopér Filip Twardzik nebude pokračovať v ďalšej kariére v trnavskom Spartaku. Svojimi spoľahlivými výkonmi počas uplynulého roka padol do oka rakúskemu prvoligistovi z Linzu a napriek platnej zmluve sa napokon všetky strany dohodli na prestupe.

Twardzik prišiel do Spartaka pred rokom z Karvinej a okamžite sa stal pilierom základnej zostavy. Po svojom príchode strelil hneď v prvom zápase gól a s výnimkou posledného kole nevynechal ani minútu. V tejto sezóne pridal ďalších 15ligových zápasov, v ktorých skóroval tri razy a odohral aj 5 zápasov v predkolách Európskej konferenčnej ligy a dvakrát strelil gól do siete FC Mosta.

„Dostali sme z LASK Linz ponuku na Filipa a aj hráč prejavil túžbu prestúpiť. Keďže už má svoj vek, v budúcnosti by už z jeho pohľadu taká zaujímavá ponuka prísť nemusela. Rokovania trvali dlho a nakoniec sme dospeli k dohode, ktorá je akceptovateľná aj pre nás. Filipovi ďakujeme za jeho služby, ktoré v našich farbách odviedol a v novom pôsobisku mu držíme palce. Samozrejme, teraz pracujeme na príchode hráča na jeho post, aby sme ho adekvátne nahradili,“ povedal generálny manažér Andrej Kalina.

"Je to presne rok, čo som prišiel do najlepšieho klubu s najlepšími fanúšikmi ma celom Slovensku. Chcel by som poďakovať najmä celej kabíne, realizačnému a tímu a hráčom za skvelý kolektív. Všetkým prajem všetko dobré do budúcnosti a budem držať palce vo zvyšku sezóny. Snáď sa podarí to, po čom všetci v Trnave túžia a vyhráte znova titul," odkázal na záver Filip fanúšikom.