Už tento piatok sa na Štadióne Antona Malatinského stretnú spartakovci na prvom tohtoročnom zraze po zimných dovolenkách. Pred štartom jarnej časti Fortuna ligy ich čaká krátke prípravné obdobie, počas ktorého však stihnú pomerne veľa.

Opäť sa predstavia na Zimnej Tipsport lige, kde obhajujú minuloročné prvenstvo. Jubilejného 25. ročníka sa zúčastní 20 mužstiev z Česka a Slovenska. Spartak sa predstaví v skupine E spolu so Senicou, Zlatými Moravcami a druholigovou Skalicou. Už v pondelok 10. januára nastúpi Trnava od 10:30 proti Senici, o dva dni neskôr v rovnakom čase budú hrať zverenci Michala Gašparíka proti Skalici a účinkovanie v súťaži zakončia 15. januára od 13. h proti ViOnu Zlaté Moravce. Všetky stretnutie trnavskej skupiny sa odohrajú na umelom ihrisku v Senci. O víťazovi turnaja rozhodne počet bodov v rámci všetkých piatich skupín.

Spartak odohrá svoje zápasy v pomerne nahustenom programe aj kvôli odchodu na Tipsport Malta Cup. Na Maltu odlietajú už 16. januára a počas desiatich dní odohrajú ďalšie tri zápasy. S českým dánskym a rakúskym prvoligistom si systémom každý s každým zahrajú o turnajovú trofej. Najskôr sa 18. januára stretnú s rakúskym Tirol Wattens, o tri dni neskôr budú hrať proti Sigme Olomouc a na záver turnaja 24. januára odohrajú posledný duel proti dánskemu Aalborgu.

Po návrate z turnaja na Malte, ktoré bude zároveň herným sústredením, už čaká momentálne druhý celok ligy iba generálka pred pokračovaním dlhodobej súťaže. „Pôvodne dohodnutí rakúski ligisti Austria Viedeň a Admira Wacker museli kvôli nariadeniu domáceho zväzu odriecť svoju účasť v obave zo šírenia vírusu. Mali sme teda dohodnuté Pohronie, no tesne pred Vianocami nám mailom oznámili, že zápas rušia. Vybrali si radšej rezervu Slovana, takže musíme opäť hľadať súpera. Všetko smeruje k tomu, že si napokon 4. februára zahráme s rakúskymi druholigistom Blau-Weiss Linz. Hrať by sa malo u nás,“ povedal generálny manažér Andrej Kalina.

V sobotu 12. februára privíta Spartak v prvom jarnom kole od 15. hodiny DAC Dunajská Streda.