Žiačky do 15 rokov delí od prvej priečky iba horšie skóre. Trnavčanky majú po desiatich zápasoch na svojom konte deväť víťazstiev a jednu remízu zo 4. kola na pôde prvého Slovana. Trnavčankám sa podarilo skórovať až 144-krát pričom loptu z vlastnej siete ťahali iba štyri razy. Hodnotenie prvej polovice sezóny priniesol tréner Róbert Halada.

Máte za sebou úspešnú jeseň. Ste v realizačnom tíme spokojní?

Po jesennej časti súťaže vládne celkovo spokojnosť s predvedenou hrou a tiež dosiahnutými výsledkami, no zároveň dáva možnosť k zlepšeniu. Tím starších žiačok tvoria aj dievčatá z mladšej kategórie WU13. Spolu vytvárajú jeden celok s počtom 30 dievčat, ktoré trénujú spolu, ale niektoré cvičenia sú prispôsobené príslušnej vekovej kategórii.

V tabuľke ste na horšom druhom mieste len o skóre. Ako ste spokojní s tabuľkovým postavením svojho tímu?

V oblastnej súťaži skončili dievčatá na 5. mieste a v 1.lige sa delia o prvé miesto s tradičným rivalom zo Slovana Bratislava. Našou nosnou filozofiou je, aby každá hráčka odohrala cez víkend majstrovský zápas s čo najväčšou minutážou a tým získavala hernú prax a mohla sa čo najviac rozvíjať. V praxi to znamená, že tie dievčatá, ktoré nie sú nominované na zápas 1.ligy za WU15 (SFZ), odohrajú zápas za WU13 v IV. Lige sk.B (ObFZ TT) proti chlapcom.

Pracovať v tréningovom procese s 30 hráčkami je asi náročné. Ako vyzerajú také tréningy, ste spokojní s prístupom a výkonnosťou hráčok?

Dievčatá pristupujú k tréningom zodpovedne, s nadšením, s túžbou neustále sa učiť niečo nové a tréningová dochádzka je výborná. Snažíme sa do tréningov vložiť aj rôzne pohybové cvičenia, ktoré zábavnejšou formou rozvíjajú ich individuálne herné činnosti, súťaživosť a zmysel pre fair-play. V jednotlivých tréningových dňoch sa venujeme rozvoji rýchlosti, nielen pohybovej, ale aj myslenia, malým hrám. Ďalej základom TE-TA (technicko-taktickým prvkom) herného systému 4-3-3. Naším dlhodobým cieľom je zdôrazniť individualitu každej hráčky, ale zároveň jej využitie pre potreby a herný prejav tímu

Darí sa vám prenášať tréningové prvky, napríklad TE-TA, aj do zápasovej praxe?

Nastavenie rovnováhy medzi tréningovými prvkami sa postupne preniesli aj do majstrovských zápasov. Dievčatá hrali viac kombinačne a pohybovali sa v správnych priestoroch a tiež zlepšili tímovú komunikáciu.

Do prvého jarného zápasu je ďaleko a zároveň príprava klope na dvere. Čo vás čaká počas zimnej prestávky?

V prechodnom období, keďže nemôžeme spolu trénovať, vedieme tréningy formou online na rôzne témy a chceme aktívne zapájať dievčatá na budovaní tímového ducha. V zimnej príprave chceme pokračovať v napĺňaní našich spomínaných dlhodobých cieľov. Okrem štandardných týždenných mikrocyklov máme naplánované aj zimné sústredenie. Niektoré zápasy odohráme s ligovými súpermi ako dvojička s našimi juniorkami a tiež zápasy s chlapcami. Taktiež budeme užšie spolupracovať s našimi juniorkami, vo forme modelovaných zápasov a vo forme účasti niektorých dievčat priamo na ich tréningoch. Cieľom je čo najlepšie pripraviť dievčatá r.2007 na prechod do vyššej kategórie. V samotnej súťaži by sme sa chceli dostať čo najďalej.

Dievčenský tím do 13 rokov nastupuje v 4. lige chlapcov. Trnavčanky sú po prvej polovici v strede deväťčlennej tabuľky, kde majú na svojom konte štyri víťazstvá, jednu remízu a tri prehry. Účinkovanie v jesennej časti zhodnotila trénerka Lenka Šulíková.

Do akej miery ste spokojní s prvou polovicou súťaže?

Jesennú časť hodnotím veľmi pozitívne. Keďže fungujeme s kategóriou WU15 spoločne aj v tréningovom procese, je to prospešné pre dievčatá z každej strany. Navzájom sa podporujú - slabšie sa učia od silnejších a silnejšie dotvárajú potrebnú konkurenciu. Počas jesene sme sa snažili zdokonaľovať herné činnosti jednotlivca a vytvárať akúsi nadstavbu v technicko-taktickej sfére nášho tímu.

Štvrtá chlapčenská liga je pomerne vyrovnaná. Naše dievčatá sú presne v strede tabuľky. Panuje spokojnosť?

S celkovým postavením v tabuľke som spokojná, aj keď to mohlo byť o trochu lepšie, ale nemôžem dievčatám nič zazlievať, pretože viem, že každá z nich odovzdala v zápase maximum. Bohužiaľ, v tejto kategórií je už viac cítiť rozdiely medzi chlapcami a dievčatami a tým pádom to majú dievčatá ťažšie, avšak to nás nezlomí a budeme pokračovať v práci aj naďalej a výsledky sa určite dostavia.

Dievčatá majú za sebou množstvo náročných zápasov. Ktorý im vyšiel na výbornú a naopak, ktorý vôbec?

Za najlepší a najbojovnejší duel hodnotím zápas v Dolnej Krupej, kde sa hra menila naozaj veľmi rýchlo z obrannej fázy do útočnej a naopak. Dievčatá sa nebáli, boli sebavedomé a aj keď výsledok bol priaznivejší pre súpera, s výkonom dievčat som absolútne spokojná. Z môjho pohľadu za najťažší zápas hodnotím stretnutie so Smolenicami, kedy bol aj výkon z našej strany o niečo slabší, čo sa podpísalo aj na samotnom výsledku. Výkon v tomto zápase pripisujem aj absencií niektorých našich hráčok a celkovom nastavení dievčat v hlavách, ale aj nezvládnutím niektorých štandardných situácií, z ktorých sme inkasovali až 4 góly, čo je naozaj veľmi veľa a nemalo by sa to stávať.

Tréningový progres je u mládeži mimoriadne dôležitý. Postrehli ste pokrok?

Progres v tejto jesennej časti som videla hlavne v zápasoch, pretože na tréningoch sme sa sústreďovali na zlepšovanie postavenia hráčok a otáčanie hry, čo sa nám podarilo preniesť niekoľkokrát aj do zápasov, čo ma veľmi teší.

Čo čaká na dievčenský tím do 13 rokov počas zimy?

Zimná príprava bude určite zameraná na fyzickú stránku hráčok, ale oveľa viac už aj na taktickú stránku samotného futbalu. Nebude chýbať individuálna práca s loptou, ale aj kolektívna forma pomocou rôznych hier a cvičení. Takisto chceme spoločne s trénermi kategórie žiačok zaradiť aj inú pohybovú aktivitu ako futbal kvôli všeobecnému rozvoju u dievčat. Samozrejme, čakajú nás aj nejaké prípravné zápasy s chlapcami, možno nejaký turnaj, ale keďže je momentálne situácia taká aká je, presnejšie sa vyjadrovať teraz nevieme.