Dnes sa vyžrebovali dvojice 5. kola Slovenského pohára. Žreb prisúdil spartakovcom silného súpera, keď sa v marci predstavia na pôde FC Košice. Bývalá bašta slovenského futbalu je momentálne v 2. lige, no patrí medzi ašpirantov na postup do najvyššej súťaže, hoci jej hráči zimujú až na 6. mieste, s osembodovou stratou na vedúce duo.

Košičania postúpili postupne cez Fiľakovo (4:0), Lučenec (5:2) a Rohožník (2:0). Trnavčania postupovali cez Belušu, Patu a Podbrezovú.

„Som šťastný, že budeme hrať v Košiciach a dúfam, že si zahráme už na novom štadióne. Teším sa na chlapcov, že ich znova uvidím, už sme si písali a navzájom sme sa hecovali. Je to veľmi ťažký a silný súper. Budú namotivovaní rovnako ako my a očakávam, že to bude dobrý zápas,“ povedal na margo žrebu odchovanec košického futbalu Martin Bukata. Na návrat domov sa teší aj asistent trénera Tomáš Prisztács. „Ja som si Košice želal už minulú sezónu, aby sme tam vycestovali a teraz to vyšlo. Je to prostredie, v ktorom som vyrastal, poznám tam veľmi veľa ľudí, aj súčasných hráčov. Pre mňa to môže byť veľmi príjemný návrat domov a pevne verím, že tam uspejeme. Košice pôsobia v druhej lige, ale majú vysoké ambície. Už dlhší čas sa hovorí, že urobia všetko pre to, aby postúpili medzi elitu. Vieme veľmi dobre, že hráčska kvalita tam je. Zároveň Košice mali aj majú veľmi dobrú mládežnícku základňu, celý východoslovenský futbal sa tam centralizuje. Ideme to futbalového prostredia, budeme čeliť odhodlanému súperovi, ktorý nám bude chcieť postup maximálne znemožniť.“

V Košiciach pôsobia aj hráči, ktorí tam prestúpili v nedávnej minulosti zo Spartaka – Erik Pačinda, Matej Jakúbek a Marek Václav. Obaja súperi sa stretli v pohári aj v sezóne 2018/19. Po bezgólovom výsledku sa z postupu na penalty tešili v metropole východu Trnavčania. Vtedy išlo o štvrťfinále a Spartak napokon celú súťaž vyhral. Tentoraz sa hrá o postup do štvrťfinále, hrá sa na jeden zápas a termín bude v marci budúceho roka.

Zvyšné dvojice 5. kola:

Šamorín – Skalica

Ružomberok – Slovan

Pohronie – Vranov n/T.

Trenčín - Humenné

Sásová – Senica

Spišské Podh./ViOn – Stropkov/Púchov

Žilina – Komárno