Plánované zápasy mladších dorastencov na domácej pôde proti Žiline zrušila karanténa hosťujúcich hráčov. Väčšina hráčov z kádra starších dorastencov si užíva mierne zvoľnenie režimu. Michal Boledovič je však v Španielsku na reprezentačnom zraze. Neoddychuje ani trojica Karhan, Kotlár a Kudlička. Tí boli v sobotu v základnej zostave Malženíc pri víťazstve 3:0 na pôde Galanty. Prví dvaja menovaní sa strelecky presadili, no Kotlárov gól bol napokon zaznamenaný ako vlastný. Zároveň sa všetci štyria spolu s Ujlakym od pondelka presúvajú do tréningového procesu "A" mužstva.

© Juraj Boledovič

SDM Domino U15 – FC Spartak Trnava U15 2:4 (1:2)

Na žiacke tímy čakala dohrávka 11. kola. Pätnástka zvíťazila v Bratislave na pôde Domina 4:2, keď skončili oba polčasy zhodne 2:1. Vďaka ôsmej výhre z deviatich zápasoch figurujú spartakovci naďalej na čele ligovej tabuľky.

FCST U15: Fenes – Bohmer (55. Baranovič), Pristach, Duchovič (55. Kožuský), Molnár, Ležák, Kubovič (55. Turanský), Farkaš (C), Kocian (41. Podolinčiak), Bukovský (55. Skoršepa), Priecel

Góly: 3. a 34. Priecel, 62. Turanský, 73. Pristach (z 11m)

ŽK: Bukovský

Tomáš Kánik: „V úvode zápasu sme sa rýchlo ujali vedenia a mali sme aj ďalšie veľké príležitosti. Ich nepremenenie sa nám vypomstilo nešťastným inkasovaným gólom po odrazenej lopte po štandardnej situácii. Ešte do polčasu sme sa ale nádherným gólom dostali opäť do vedenia. V druhom polčase odhodlaný súper aj v spojení s náročným terénom donútil našich hráčov predviesť bojovný výkon.“

SDM Domino U14 – FC Spartak Trnava U14 1:2 (0:2)

V zápase štrnástky sa stal hrdinom Marko Noška, ktorý naskočil netypicky na hrote útoku. Ukázal, že mu táto pozícia nie je cudzia a dvomi gólmi zariadil Spartaku tri body. Vďaka deviatemu víťazstvu z desiatich zápasoch sú Trnavčania na o skóre horšom druhom mieste.

FCST U14: Lukošík – Sobota (36. Tittel), Daniel, Molnár (36. Kollár), Števík, Benkovský (C), Slezák (64. T. Vilkovský), Jankových (41. Hruška), Fojta (64. Repáň), Terenkov, Noška

Góly: 4. a 21. Noška

ŽK: Benkovský

Filip Nádaský: „Dnes herný výkon výrazne ovplyvnilo počasie a taktiež zlý terén. V prvom polčase sme v obrannej fáze urobili množstvo chýb, hlavne vďaka slabému dôrazu pri dostupovaní súpera, z čoho pramenili viaceré šance. Výrazne nás podržal brankár, ktorý znemožnil mnoho vyložených šancí. Aj napriek našim chybám v obrane sme v prvom polčase strieľali góly my, kedy sa dvakrát presadil obranca Marko Noška, ktorého sme dnes využili na pozícii hrotového útočníka, kde si počínal veľmi dobre. Druhý polčas sme vystriedali obranný rad, vďaka čomu sme zlepšili hru v defenzíve a súpera sme nepustili do vyložených šancí. Domino skorigovalo skóre aj vďaka diskutabilnej penalte, avšak aj napriek tomu sme si výsledok ustrážili a zvíťazili sme 2:1.“

Karanténa ovplyvnila aj domáce zápasy mladších žiakov, ktorí mali nastúpiť taktiež proti súperovi z Domina. Zápasy sú, podobne ako mladších dorastencov, odložené na neurčito.

FC ViOn Zlaté Moravce WU19 – FC Spartak Trnava WU19 1:5 (0:3)

Záverečné kolo jesennej časti mali celý čas jasne pod kontrolou trnavské dorastenky. Tie viedli už do polčasového hvizdu o tri góly. Po výmene strán naskočili do hry hneď tri čerstvé hráčky, vrátane brankárky. V druhom dejstve síce futbalistky zo Zlatých Moraviec skorigovali, no na ťahu boli opäť Trnavčanky, ktoré ďalšími dvomi gólmi spečatili triumf 5:1. Strelecky sa blysla Diana Bajerová, ktorá sa postarala o tri presné zásahy. Trnavské dorastenky budú zimovať na druhej priečke. Vedúca Myjava má rovnaký počet bodov, ale o zápas k dobru.

FCST WU19: Králiková (41. Nemochovská) – Obuchová (41. Kollárová), Horňáková, Čambalová, Belicová, Pivarčiová (C), Bajerová, Čeriová (41. Gáliková), Šimalová, Bederková (53. Kolesíková), Eckerová

Góly: 11., 37. a 79. Bajerová, 33. Čambalová, 55. Belicová

Marián Kováčik: „Už od začiatku zápasu sme boli lepším tímom a súpera sme nepustili ani na našu polovicu. Dievčatá musím pochváliť za tempo, trpezlivosť, dobrú rozohrávku, kombinačný futbal a prenášanie ťažiska hry. Súper skoro celý zápas bránil s desiatimi, a tak bolo ťažké presadiť sa. Napriek tomu sme nachádzali medzery a podarilo sa nám do polčasu trikrát skórovať. Mrzí ma len začiatok druhého polčasu, kde sme podcenili ojedinelý brejk súpera a úplne zbytočne sme inkasovali. Po tomto góle sme opäť chytili zápas do svojich rúk a náskok sme ešte zvýšili o dva presnézásahy. Potešujúce bolo, že okrem 3-4 hráčok dostali priestor všetky dievčatá, ktoré mali v sezóne menšiu minutáž a odohrali menej zápasov. Zápas bol zároveň aj posledným v tejto jesennej časti, a tak cieľ, ktorý sme si dali, a to byť na popredných miestach tabuľky, sme splnili. Dievčatá majú na jar šancu postúpiť do nadstavby, kde sa bude hrať o titul.“

FC ViOn Zlaté Moravce WU15 – FC Spartak Trnava WU15 0:16 (0:9)

Proti rovnakému súperovi nastúpili aj žiačky. V tomto prípade sa jednalo o výsledkovo jednoznačnejší zápas, pretože mladé Trnavčanky zvíťazili vysoko 16:0. Prvý polčas skončil suverénne 9:0 a hneď šesť gólov strelila Sofia Halásová. Zahanbiť sa nedali ani Zoja Reháková a Ema Tančoková, ktoré strelili štyri, respektíve tri góly. Na žiačky čaká ešte dohrávka 9. kola proti Novému Mestu Bratislava, ktorá je naplánovaná na stredu 17. novembra.

FCST WU15: Petranská – Voleková, Fedorišinová, Benovičová, Gregušová, Krupová, Reháková, Tančoková, Krištofiaková, Polačková (C), Hudecová, Geschwandtnerová, Horváthová, Rumančíková, Halásová, H. Bačiková, E. Bačiková

Góly: 7., 13., 18., 20., 29. a 31. Halásová, 9. Polačková, 33., 51., 56. a 60. Reháková, 35. Krištofiaková, 38. Hudecová, 46., 64. a 69. Tančoková

Róbert Halada: „V dnešnom zápase čakal na dievčatá súper z opačného konca tabuľky zo Zlatých Moraviec. Niektoré hráčky dostali voľno a naopak, príležitosť sme dali ďalším dievčatám, ktoré hrajú v nižšej vekovej kategórii. Naším cieľom bolo, aby dievčatá hrali kolektívne a preniesli technicko-taktické prvky z tréningového procesu. Dievčatá sa snažili hrať kombinačne a postupným otáčaním hry vychádzať zo zatvorených priestorov. Mali to sťažené tým, že prakticky celý zápas sa odohrával na súperovej polovici. Dievčatá si s tým celkom poradili a niektoré góly padli po pekných kombináciách. Dievčatám patrí poďakovanie za dobrú tímovú spoluprácu a vzájomné povzbudzovanie sa.“

© Ľubomír Horňák

V práci pokračujú aj najmladšie tímy. Kategória U9 zvíťazila na turnaji, v ktorom mladí spartakovci nedali šancu žiadnemu súperovi z trojice MŠK Žilina, ŠK Slovan Bratislava a CFT Academy. Najmladšie dievčenské tímy odohrali pre zmenu triangel v Žiline či prípravný zápas s Dobrou Vodou.