FK Senica U19 – FC Spartak Trnava U19 1:2 (0:1)

Starší dorastenci natiahli sériu bez prehry na šesť zápasov a ukončili tak jesennú časť víťazstvom. Tesne pred polčasovým hvizdom otvoril skóre striedajúci Šimek, ktorý naskakoval do zápasu za zraneného Ujlakyho. Po výmene strán dokázali domáci vyrovnať a navyše uvidel Ferenčík po druhej žltej karte červenú. Misky váh strhol na stranu Trnavčanov opäť striedajúci hráč. Polák sa najlepšie zorientoval v menšej trme vrme v pokutovom území súpera a stal sa spartakovským hrdinom. Starším dorastencom sa darilo aj mimo ich zápasu v drese Trnavy. Za Malženice nastúpili Kudlička, Karhan a Kotlár. Prví dvaja menovaní sa na vysokom víťazstve 6:1 podieľali aj presnými zásahmi. V druholigových Piešťanoch rozhodol zápas dorastencov Boris Kusý.

FCST U19: Vasiľ – Rusnák, Ujlaky (34. Šimek), Rojka, Ferenčík, Boledovič, Šarmír, Kotlár (79. Kurej), Repa (57. Slebodník), Kudlička (C), Sabol (73. Polák)

Góly: 45. Šimek, 78. Polák

ŽK: Ferenčík, Kudlička, Slebodník, Boledovič, Kurej

ČK: Ferenčík (po 2. ŽK)

Peter Gaži: „Prvý polčas sme súpera kontrolovali a v závere polčasu sme strelili dôležitý gól. V úvode druhého dejstva sme niektoré herné situácie neriešili dobre, z čoho vyústil gól na 1:1 a červená karta. Paradoxne, po vylúčení sme mali najlepší úsek hry. Súpera sme dobrým postavením v obrannej fáze nepúšťali do ohrozenia našej brány a začali sme si vypracovávať gólové príležitosti. Víťazný gól strelil striedajúci Polák, ktorý akciu sám začal na vlastnej polovici a nakoniec dotiahol útok do úspešného konca. Zápas bol pre nás náročný, ale sme radi, že sme ho zvládli a zakončili jesennú časť sezóny peknou sériou zápasov bez prehry.“

FC Spartak Trnava U17 – FK Senica U17 3:1 (1:0)

Mladšie dorasty si sezónu predĺžia, pretože ich čakajú ešte dve dohrávky na domácej pôde so Žilinou a Nitrou. Prostredná dorastenecká kategória natiahla víťaznú sériu na päť zápasov a je tak vo výbornej forme. Scenár stretnutia bol podobný ako v zápase ich starších spoluhráčov. Trnava išla do vedenia zásluhou Dadíka, Senica vyrovnala, no o pár minút viedli opäť spartakovci, keď sa z bieleho bodu nemýlil Ilavský. V úplnom závere zápasu pridal gólovú poistku striedajúci Író.

FCST U17: Grúber (C) – Stano, Rýzek (49. Šoóš), Turoň, Wallner (80. Kovár), Šebek (46. Horník), Kostolný (62. Író), Ilavský, Grác, Dadík, Bilčík

Góly: 17. Dadík, 58. Ilavský (z 11m), 89. Író

Patrik Malý: „V prvom polčase sme od začiatku pôsobili nervóznym dojmom, pričom sme vytvárali veľké množstvo nepresností a takisto sme neboli dostatočne dôrazní v osobných súbojoch. V prvom polčase sme však dokázali využiť našu príležitosť a po pressingovej situácii, kde sa najlepšie zorientoval Dadík a viedli sme 1:0. Do druhého polčasu sme chceli byť viacej aktívni na lopte, čo sa nám aj z časti podarilo. Oproti prvému polčasu sme si vytvorili viacero šancí, z ktorých sme využili dve. Piata výhra v rade teší, no i napriek tomu nesmieme zaspať na vavrínoch, pretože máme veľa oblastí, v ktorých sa ako mužstvo môžeme zlepšovať.“

FC Spartak Trnava U16 – FK Senica U16 2:1 (1:1)

Šestnástka nezaznamenala vstup do zápasu podľa predstáv. Hneď po pár sekundách išli po sérii chýb do vedenia hostia. Spartakovci sa však otriasli a do štvrťhodiny vyrovnali zásluhou Heska. V druhom polčase padol iba jeden gól a postaral sa oň Paulen. Po dvoch prehrách prišlo dôležité víťazstvo, vďaka ktorému sme naďalej na treťom mieste.

FCST U16: Lopašovský – Šadibol (50. Ostrovský), Bartoš (C), Kalman (46. Velický), Čavojský, Paulen, Basár (61. Prikryl), Trello, Vyskoč, Beňo, Hesko (61. Nagy)

Góly: 17. Hesko, 51. Paulen

ŽK: Hesko, Čavojský, Lopašovský

Adam Chorvath: „Výkon počas celého zápasu nebol dobrý. Limitujú nás zranenia, karantény, hráči nie sú v psychickej pohode a momentálne sa to prenáša do zápasov. Musíme sa s tým popasovať. Teší nás aspoň víťazstvo, no herný prejav momentálne nie je taký, aký si predstavujeme.“

Zo žiackych celkov hrali len v utorok dva mladšie tímy. Víkendové plánované zápasy so Slovanom Bratislava boli odložené kvôli karanténe našich hráčov. V tíme starších žiakov sa jednalo ohráčov, ktorí sa vrátili z reprezentačného zrazu, pri mladších žiakoch išlo o celé športové triedy.

FC Spartak Trnava U13 – FKM Karlova Ves Bratislava U12 7:1 (3:1)

Na mladších žiakov čakali v utorok dohrávky 8. kola. Ako prví sa predstavili žiaci do 13 rokov, ktorí svojho súpera z Karlovej Vsi porazili vysoko 7:1. Hetrikom sa blysol Samuel Fojta.

FCST U13: Kostelný, Pavelka – Pospíšil, Augustí, Bartovič, Fehér, Zemko, Marčiš (C), Brestovanský, Ušák, Fojta, Slovák, Hečko, Mišo, Bartaloš, Fraňo, Studený

Góly: 18. Slovák, 19., 31. a 46. Fojta, 40. Hečko, 63. a 65. Mišo

Dávid Miškovič: „Po oťukávačke v prvej štvrťhodine sme pribúdajúcimi minútami stupňovali svoj výkon. Pred koncom prvého polčasu sme inkasovali zbytočný gól z ojedinelej šance súpera. Druhý polčas bol herne jedným z najlepších v doterajšom priebehu sezóny. Súper nevedel vyjsť cez náš vysoký pressing, výborné bolo prepínanie po strate lopty, fungovala nám aj spolupráca krajných hráčov. Veľká pochvala patrí pre striedajúcich hráčov, ktorí nastúpili do druhého polčasu a potiahli celé mužstvo za ďalšími gólmi v sieti súpera.“

FC Spartak Trnava U12 – FKM Karlova Ves Bratislava U12 29:2 (14:0)

V zápase najmladších žiakov padlo podstatne viac gólov. Strelecky sa najviac darilo Oliverovi Feničovi a Kevinovi Hanzelovi, ktorí strelili päť, respektíve štyri góly. Okrem nich dali hetriky aj Matúš Kalamár, Matej Martinkovič a Jakub Ďuriš.

FCST U12: Černý, Lehocký, Vlkovič – Belmechri, Fedorišin, Fenič, Hanzel, Kalamár, Koreň, Martinkovič, Nejedlík, Rakús, Svetlík, Zajánoš, Pavlis, Lenghardt, Ďuriš

Góly: 2., 35. a 57. Kalamár, 5. a 38. Lenghardt, 7., 32., 48. a 51. Hanzel, 8., 13., 22., 53. a 60. Fenič, 9. a 27. Rakús, 11., 34. a 45. Ďuriš, 12. Fedorišin, 13. a 22. Koreň, 15., 48. a 55. Martinkovič, 25. Belmechri, 32. Zajánoš, 50. Böhmer, 59. Svetlík

Oliver Burian: „Dnes to bol z našej strany aj napriek dlhšej prestávke kvalitný výkon. Chalani splnili úlohy, ktoré sme si do zápasu dali. Nebáli sa hrať, boli uvoľnení, kreatívni, no takisto nezabúdali na povinnosti, ktoré na ihrisku majú. Teší ma, že sa v zápase opäť vo veľkom počte objavovali veci z aktuálneho tréningového mikrocyklu. Od prvej do poslednej minúty sme boli na ihrisku dominantní a súpera sme nepustili skoro k ničomu. Dúfam, že si potrebné nasadenie prenesieme aj do nasledujúceho tréningového procesu.“

FC Spartak Trnava WA – FC Union Nové Zámky WA 1:2 (0:1)

Z nežnejšieho pohlavia hral iba ženský tím, pretože dievčatá do 17 rokov sú na reprezentačnom zraze. Súčasťou boja o ME2022 sú aj Trnavčanky Martišková so Žigovou a tréner Janoško. V šesťbodovom zápase ťahali naše futbalistky za kratší koniec. Trnavské ženy vyrovnali nepriaznivý stav až v 79. minúte zásluhou Pivarčiovej. Keď už sa pomaly chýlilo k záverečnému hvizdu, hosťujúce hráčky pridali druhý gól a získali tak všetky body.

FCST WA: Nemochovská – Voščinárová, Čambalová, Šulíková (C), Vulganová, Pivarčiová, Tóthová, Bajerová, Cedulová (73. Poláková), Tonkovičová, Konečná (83. Luptáková)

Góly: 79. Pivarčiová

Marián Kováčik: „Prvý polčas nebol z našej strany vôbec dobrý. Mali sme pomalé tempo, zlý prvý dotyk, nevedeli sme sa presadiť a nedostávali sme sa ani do zakončenia. Naopak, súper z ojedinelého rohu skóroval a išiel do vedenia. Cez polčas sme si s dievčatami v kabíne rozobrali niektoré veci a druhý polčas bol z našej strany veľmi dobrý. Zaslúžene sme aj vyrovnali, ale druhý gól sa nám nepodarilo vsietiť. Chýbal nám väčší pokoj vo finálnych prihrávkach, a tak sme sa dostávali málo do zakončenia. Naopak, súper pred koncom skóroval a opäť zo štandardnej situácie. Nám sa už nepodarilo vyrovnať aj napriek veľkej snahe dievčat. Úprimne by sme si za prvý polčas víťazstvo nezaslúžili, ale dnes prehral lepší tím.“

Fotka: © Ľubomír Horňák