FC Nitra U19 – FC Spartak Trnava U19 0:2 (0:1)

Z dorastov hrali s Nitrou len hráči z najstaršej kategórie. Zvyšné dva zápasy sú na programe 17. novembra. Devätnástka zvíťazila na pôde poslednej Nitry 2:0. V oboch polčasoch padlo zhodne po jednom góle. Trnavčania si tak upevnili miesto v prvej päťke ligovej tabuľky. Cez víkend išli opäť niektorí starší dorastenci naberať skúsenosti do treťoligových Malženíc. Trojica Ujlaky, Kudlička a Kotlár podali znova výborné výkony.

FCST U19: Vasiľ – Rusnák, Ujlaky (C) (46. Rojka), Ferenčík, Boledovič, Šarmír, Karhan, Kotlár (56. Kurej), Repa (75. Šimek), Kudlička (56. Slebodník), Sabol (81. Polák)

Góly: 25. Boledovič, 50. Kudlička

ŽK: Karhan

Peter Gaži: „V obrannej fáze sme pracovali dobre, súpera sme počas celého zápasu nepustili do šance. V útočne fáze sme sa prezentovali postupným útokom, ktorý bol proti hlbokému bloku súpera úspešný. Vytvorili sme si viacero gólových príležitostí, z ktorých sme dve premenili. Sebavedomie hráčov je aktuálne na dobrej úrovni, čo sa prejavuje na stále zlepšujúcom sa hernom výkone družstva.“

FC Petržalka U15 – FC Spartak Trnava U15 0:5 (0:3)

Starší žiaci mali na programe vo štvrtok dohrávky 6. kola. Mladších žiakov to čaká až 20. novembra. Pätnástka vybavila Petržalku už do polčasu, keď viedla rozdielom triedy. V záverečnej desaťminútovke pridali spartakovci ešte dva góly a mohli sa tak tešiť z víťazstva 5:0, ktoré ich posunulo na vedúcu priečku ligovej tabuľky.

FCST U15: Halada – Kováč (40. Podolinčiak), Pristach (64. Baranovič), Velický (C), Duchovič, Ležák, Kubovič, Farkaš (11. Ptačín), Kocian (64. Skoršepa), Bukovský, Kopaj (40. Bohmer)

Góly: 6. Kopaj, 19. Pristach (z 11m), 33. vlastný, 73. Skoršepa, 75. Kubovič

Tomáš Kánik: „Úvod zápasu nebol z našej strany úplne presvedčivý a mali sme párkrát problém so zakladaním útoku od brankára. V útočnej zóne sme ale boli efektívni a podarilo sa nám streliť rýchly gól. Po skvelej individuálnej akcii, z ktorej sme získali pokutový kop, sme išli do dvojgólového vedenia. Do polčasu ešte padol vlastný gól po našom rohovom kope a do šatní sme išli s pohodlným náskokom. Súperovi sme nedovolili zápas nijak zdramatizovať a v druhom polčase sa záver už skôr dohrával, ale aj tu naši hráči ukázali viacero zaujímavých útokov, z ktorých sa nám ešte dvakrát podarilo skórovať.“

FC Petržalka U14 – FC Spartak Trnava U14 0:5 (0:3)

Výsledkovo navlas rovnaký priebeh mal aj zápas žiakov do 14 rokov. V tomto prípade sa však do listiny strelcov zapísali len dvaja hráči. Najväčšiu zásluhu na zisku troch bodov mal Samuel Fojta, ktorý sa presadil až štyrikrát. Štrnástka je na treťom mieste, no má rovnaký počet bodov ako vedúca dvojica.

FCST U14: L. Vilkovský – Sobota (36. Kollár), Daniel, Noška, Tittel (45. Števík), Benkovský (C), Slezák (53. Molnár), Jankových (36. Hruška), Fojta, Terenkov (36. Benkovský), Polťák (53. Repáň)

Góly: 17., 24., 41. a 65. Fojta (2. z 11m), 22. Polťák

Filip Nádaský: „Zápas sa odohrával od prvej minúty na súperovej polovici. Prakticky sme ho v prvom dejstve nepustili do žiadnej šance a my sme zápas rozhodli už do polčasu, keď sme súperovho brankára prekonali trikrát. Avšak, musím podotknúť, že výsledok mohol byť výrazne vyšší. Do druhého polčasu sme vstúpili opäť aktívne a pridali sme ešte dva góly. Štyrmi presnými zásahmi sa zaskvel Samuel Fojta, ktorý si dal krásny darček k jeho narodeninám. Chalani podali kvalitný a dominantný výkon a zaslúžene sme zvíťazili.“

FC Spartak Trnava WA – MŠK Žilina WA 1:4 (1:2)

Ženský tím nastúpil v nedeľu proti Žiline, s ktorou v prvom meraní síl prehral rozdielom triedy. Ani v tomto prípade Trnavčanky na svojho súpera nestačili, no priebeh zápasu bol odlišný. Duel bol do záverečnej desaťminútovky otvorený na obe strany, no góly dali práve Žilinčanky.

FCST WA: Králiková – Voščinárová (84. Bederková), Šulíková (46. Bajerová), Čambalová, Vulganová, Žigová (85. Čoknayová), Pivarčiová (C), Cedulová (53. Poláková), Martišková, Konečná (84. Obuchová), Tonkovičová

Góly: 44. Cedulová

Cyril Janoško: „Dnešný zápas mal vysokú úroveň. Obe družstvá chceli uspieť a získať body. Z našej strany sme mali výborný úvod zápasu, kde sme si vypracovali viacero gólových šancí a aj jednu superšancu, kde stačilo trafiť prázdnu bránku. Od 18. minúty sme po štandardnej situácii prehrávali 0:1. Následne sme v 25. minúte inkasovali veľmi lacný gól po individuálnych chybách v obrane. Od tohto momentu si dievčatá menej verili a súper dominoval. V závere sme urobili dobrý pressing a strelili gól na 1:2. Druhý polčas sme predviedli lepší výkon, ale boli sme málo nebezpeční pred súperovou bránkou. V závere zápasu sme ešte inkasovali 2 góly. Pozitívum vidím v progrese nášho družstva oproti zápasu v Žiline, kde súper dominoval viac. Najbližšie nás čakajú doma Nové Zámky, na ktoré sa zodpovedne pripravíme a určite chceme získať 3 body.“

NŠK 1922 Bratislava WU19 – FC Spartak Trnava WU19 0:10 (0:5)

Trnavské dorastenky vstúpili do predposledného zápasu jesennej časti na výbornú. Po reprezentačnej prestávke zvíťazili v oboch polčasoch s prehľadom 5:0. O desať gólov sa postaralo až sedem hráčok, z toho tri boli dvojgólové. Trnavčanky si tak upevnili druhú pozíciu. Ich mladšie spoluhráčky plánovaný zápas neodohrali, pretože v tíme domácich sa ocitla jedna hráčka pozitívne testovaná na ochorenie Covid-19. Z toho dôvodu bol zápasu preložený na 17. november.

FCST WU19: Nemochovská – Obuchová (41. Martišková), Horňáková (C), Čoknayová, Čambalová (56. Tonkovičová), Čeriová (56. Vulganová), Bajerová, Konečná (41. Bederková), Eckerová, Cedulová (41. Voščinárová), Šimalová (56. Kormúthová)

Góly: 1. Šimalová, 20. a 32. Cedulová, 29. Konečná, 38. a 62. Bajerová, 55. a 64. Bederková, 60. Vulganová, 79. Martišková

Marián Kováčik: „Do zápasu sme vstúpili veľmi dobre. Už v prvých minútach sme išli do vedenia gólom Šimalovej. Dievčatám futbal chutil, striedali pekné kombinačné akcie s individuálnymi prienikmi. Zaslúžene sme vysoko viedli už po prvom dejstve. Do druhého polčasu sme urobili viacero zmien, nakoľko sme chceli, aby si zahrali všetky nominované hráčky. Súper nás prakticky po celý zápas neohrozil a skóre mohlo byť aj vyššie, ale veľa akcií sme nedotiahli do úspešného konca alebo sme boli málo dôrazní v zakončení. Potešil ma tímový výkon dievčat, ale vyzdvihnúť by som chcel Bajerovú, ktorá postupne nastupuje do zápasového rytmu po dlhšom zranení.“

TJ Slavoj Boleráz U13 – FC Spartak Trnava WU13 0:7 (0:4)

Na dievčatá do 13 rokov čakal cez víkend posledný zápas jesene, a to v rámci dohrávky 4. kola na pôde tabuľkového suseda z Boleráza. Dlho to vyzeralo na bezgólový prvý polčas, no dievčatám sa podarilo v posledných piatich minútach streliť štyri góly a vytvorili si tak pohodlný náskok. Ten si po výmene strán udržali a ešte pridali ďalšie tri góly. Trnavčanky budú v IV. lige chlapcov do 13 rokov zimovať na piatom mieste.

FCST WU13: Petranská – Dobrovodská, Tančoková, Voleková (C), Reháková, Horváthová, Benovičová, Pioppi, Šulecová, Škultétyová, Pavlíková, Bačiková

Góly: 26. a 27. Šulecová, 28., 40. a 59. Tančoková, 30. Dobrovodská, 46. Bačiková

Lenka Šulíková: „Posledný zápas s Bolerázom si nezaslúži nič iné len veľkú pochvalu, a to každej jednej hráčky od brankárky až po útočníčku. Každá jedna pristúpila k zápasu zodpovedne a plnila si svoje úlohy najlepšie ako len vedela. Začiatok bol síce trošku kostrbatý, ale potom to už zobrali do rúk dievčatá a dotiahli to do víťazného konca, kde súperovi nastrieľali krásnych 7 gólov. Som spokojná a hrdá na každú jednu z nich. Sú šikovné a určite majú čo ponúknuť dievčenskému futbalu.“