FC Spartak Trnava U19 – FC DAC 1904 Dunajská Streda U19 2:1 (0:1)

Devätnástka prehrávala po prvom polčase najtesnejším rozdielom 0:1. Po výmene strán sa však starším dorastencom podarilo otočiť nepriaznivý vývoj zápasu a zvíťaziť 2:1. Otočke zavelil v 50. minúte Thomas Kotlár, ktorý sa stal hrdinom aj v nedeľňajšom zápase treťoligových Malženíc, kde ako striedajúci hráč strelil jediné dva góly zápasu. Okrem neho do stretnutia zasiahli aj Timotej Kudlička a Marek Ujlaky.

FCST U19: Vasiľ – Rusnák, Ujlaky (C), Ferenčík, Boledovič, Šarmír, Karhan, Kotlár (90. Kusý), Polák (61. Repa), Sabol (88. Kucharík), Kurej (46. Kudlička)

Góly: 50. Kotlár, 63. Repa

ŽK: Kotlár, Kudlička, Ujlaky, Šarmír

Peter Gaži: „V prvom polčase sme adresovali veľa finálnych prihrávok do pokutového územia súpera, v ktorom sme nemali správne postavenie, respektíve doplnenie. Naše šance sme nevyužili, naopak, inkasovali sme veľmi jednoduchý gól. Druhý polčas sme striedaniami upravili vrchnú trojku, čím sme chceli ešte viac posilniť ofenzívu. Takisto sme posunuli zónu bránenia bližšie k súperovej bráne a za 18 minút sme otočili zápas. Škoda, že sme následne nepridali aj tretí gól, zápas sme mohli dohrávať s väčším pokojom. Hráčov musím pochváliť, opäť ukázali správnu emóciu a túžbu po víťazstve. Z posledných štyroch zápasov sme tri vyhrali a jeden remizovali. Dobrú formu chceme potvrdiť v posledných dvoch kolách proti tabuľkovo nižšie postaveným súperom.“

FC DAC 1904 Dunajská Streda U17 – FC Spartak Trnava U17 1:2 (0:2)

Rovnakým výsledkom skončil aj zápas prostrednej dorasteneckej kategórie. V tomto prípade sme však už po úvodnej štvrťhodine viedli o dva góly a výsledok musel doháňať súper z Dunajskej Stredy. To sa nepodarilo a spartakovci tak zaknihovali štvrté víťazstvo v rade.

FCST U17: Grúber (C) – Stano, Turoň, Šoóš, Krchnár (85. Wallner), Šebek, Kostolný (74. Író), Ilavský, Horník (60. Grác), Dadík (60. Slebodník), Bilčík

Góly: 4. a 16. Bilčík

ŽK: Horník, Šebek, Ilavský

Patrik Malý: „Víťazstvo v Dunajskej Strede je pre nás veľmi dôležité, najmä pre naše sebavedomie. Zápas bol pre nás veľmi náročný. Boli sme efektívni, keď sme využili súperove chyby v obrane. V prvom polčase sa hral vyrovnaný futbal, kedy sme hrali dobre organizovane. V druhom polčase sme po inkasovanom góle začali pôsobiť ustráchaným dojmom, pričom nás súper prehrával v strede poľa. Aj pri tomto súperovom tlaku mohol Bilčík zavŕšiť zápas tretím gólom, čo sa nepodarilo. Do ďalších zápasov máme na čom stavať, no máme i čo zlepšovať, najmä do ofenzívnej stránky hry.“

FC DAC 1904 Dunajská Streda U16 – FC Spartak Trnava U16 2:0 (1:0)

Bohužiaľ, najmladší dorastenci nedokázali napodobniť svojich starších spoluhráčov a Dunajskej Strede podľahli 2:0. Po rýchlom góle domácich v 9. minúte bolo všetko otvorené, pretože gólová bodka prišla až pár minút pred záverečným hvizdom. Všetkým dorasteneckým mužstvám patrí v tabuľke piate miesto.

FCST U16: Hollósy – Karhan (67. Čavojský), Duchovič, Bartoš, Paulen, Molnár, Vyskoč (C) (76. Šadibol), Trello, Beňo, Špačinský (60. Hesko), Priecel (41. Basár)

ŽK: Hollósy

Adam Chorvath: „Do zápasu sme chceli vstúpiť aktívne a agresívne, no súper nás od začiatku dostal pod tlak svojou dôraznou hrou. Prehrávali sme osobné súboje a po individuálnej chybe sme dostali gól. Postupne sa hra vyrovnala, ale počas celého zápasu sme sa nedokázali presadiť v útočnej zóne. V závere sme dostali druhý gól po štandardnej situácii. Niektorí hráči momentálne nepreukazujú dostatočnú výkonnosť a hlavne bojovnosť aká sa od nich očakáva.“

FC Spartak Trnava U15 – FK Slovan Levice U15 11:0 (5:0)

Najstaršia žiacka kategória si upevnila vedúcu pozíciu vysokým víťazstvom 11:0. Na streleckú listinu Trnavčanov sa dostalo až 9 hráčov. Dvojgóloví boli iba Nicolas Podolinčiak a striedajúci Lukáš Pristach.

FCST U15: Fenes – Bohmer, Baranovič, Velický (41. Pristach), Kováč (C), Farkaš, Kubovič (41. Ležák), Ptačín, Podolinčiak, Bukovský (41. Skoršepa), Kocian

Góly: 1. Bukovský, 20. Ptačín, 22. Kubovič, 27. Baranovič, 29. Velický, 67. Skoršepa, 67. Kocian, 72. a 80. Pristach, 76. a 77. Podolinčiak

Tomáš Kánik: „Ako napovedá výsledok, zápas mal jednoznačný priebeh. Súper bránil veľmi hlboko na svojej polovici a hralo sa iba na jednu bránu. V niektorých úsekoch sme mali trochu problém s veľmi prehusteným priestorom pred pokutovým územím súpera. Hráči sa ale snažili využívať rôzne spôsoby vedenia a zakončenia útokov. Takisto sme ich nabádali k veľmi rýchlym prechodom do obrannej fázy hry po strate lopty, čomu sme sa aj v poslednom čase viac venovali v tréningu. Toto ale budeme potrebovať preveriť v náročnejšom zápase.“

FC Spartak Trnava U14 – FK Slovan Levice U14 7:0 (2:0)

Svojho súpera z Levíc nešetrili ani žiaci do 14 rokov. Polčas skončil síce iba 2:0, no v druhom dejstve padlo ešte päť gólov a zrodilo sa pohodlné víťazstvo 7:0. Jakov Terenkov prišiel na hraciu plochu cez polčas a stačilo mu to na to, aby dal hetrik.

FCST U14: L. Vilkovský – Sobota (58. Benkovský), Daniel, Noška, Števík (58. Tittel), Benkovský (C), Jankových (36. Terenkov), Slezák (36. Molnár), Kollár (36. Hruška), Fojta (46. T. Vilkovský), Polťák

Góly: 20. a 37. Polťák, 29. Kollár, 40. Noška, 46., 54. a 58. Terenkov.

Filip Nádaský: „Zápas sme mali vo svojich rukách od začiatku stretnutia. Levice prišli od úvodu len brániť a my sme ich do žiadnej šance nepustili. V prvom polčase sme si vypracovali viacero gólových príležitostí po pekných útočných kombináciách, no aj napriek tomu sme polčas vyhrávali len 2:0. Do druhého polčasu sme nastúpili s iným herným systémom, a to s dvomi hrotovými útočníkmi aj z toho dôvodu, že sme chceli viac útočiť a dostávať súpera pod neustály tlak v jeho obrannej fáze. Som rád, že sa nám to podarilo. Zaslúžene sme v druhom polčase pridali 5 gólov a nakoniec vyhrali 7:0. S celkovým prejavom som spokojný.“

FC DAC 1904 Dunajská Streda U13 – FC Spartak Trnava U13 3:3 (1:2)

Pred zápasom s Levicami čakali na mužstvá mladších žiakov ešte súperi z Dunajskej Stredy v rámci dohrávky 7. kola. V zápase ako na hojdačke si tabuľkoví susedia body rozdelili za remízu 3:3. Mladí spartakovci síce viedli 2:0, no domáci sa dokázali dostať do vedenia. Deľbu bodov zariadil v 47. minúte Tibor Marčiš.

FCST U13: Kostelný, Pavelka – Lenghardt, Bohunický, Bartovič, Féher, Zemko, Gerčák, Fojta, Marčiš (C), Hečko, Mišo, Pospíšil, Brestovanský, Ušák, Augustín, Hrachovský

Góly: 4. Lenghardt, 24. Brestovanský, 47. Marčiš

Dávid Miškovič: „V prvom polčase sme videli z našej strany herne výborný zápas. Dominanciu na lopte sme pretavili do dvoch gólov a v ďalšom rozlete nás zastavil gól súpera z diaľky pred koncom prvého polčasu. V druhom polčase sa obraz hry otočil, súper sa po strelenom góle dostal na koňa a podporený vetrom otočil na 3:2. Na konečných 3:3 vyrovnal nožničkami Marčiš. Na konci zápasu mohli víťazstvo strhnúť na svoju stranu obe mužstvá.“

FK Slovan Levice U13 – FC Spartak Trnava U13 0:6 (0:2)

Aj vo víkendovom zápase padlo šesť gólov. Tentokrát ale všetky do súperovej siete. O polovičku z nich sa postaral Branko Hečko.

FCST U13: Pavelka, Kostelný – Lenghardt, Augustín, Zemko, Fehér, Gerčák, Marčiš (C), Pospíšil, Hečko, Hrachovský, Mišo, Slovák, Brestovanský, Ušák, Bohunický

Góly: 25., 34. a 49. Hečko, 46. Ušák, 55. Pospíšil, 70. Marčiš

Dávid Miškovič: „Po ťažkej stredajšej dohrávke v Dunajskej Strede sme sa rozbiehali pomalšie, prvých 15 minút bol prechod do útočnej fázy veľmi pomalý a pôsobili sme nervózne. Po pár striedaniach sme sa upokojili a zvyšok zápasu dohrali dominantným výkonom na súperovej polovici. Pozitívom je stále sa zlepšujúce riešenie postupného útoku, ktorému sme sa venovali v poslednom mikrocykle.“

FC DAC 1904 Dunajská Streda U12 – FC Spartak Trnava U12 7:14 (2:6)

Najmladšej žiackej kategórii vyšla dohrávka v Dunajskej Strede na výbornú. Vďaka vysokému víťazstvu o 7 gólov je zatiaľ dvanástka neporazená. O 14 gólov sa postaralo až 11 strelcov, medzi ktorými boli traja dvojgóloví.

FCST U12: Lehocký, Černý, Vlkovič – Marčiš, Dvorský, Dunár, Zajánoš, Koreň, Svetlík, Hanzel, Martinkovič, Belmechri, Rakús, Nejedlík, Böhmer, Fedorišin, Fenič, Kalamár, Bošanský, Zlatňanský, Mikulec

Góly: 4. a 14. Dvorský, 11. a 37. Rakús, 11. Svetlík, 18. a 41. Fenič, 28. Zlatňanský, 34. Hanzel, 43. Marčiš, 44. Martinkovič, 45. Koreň, 55. Mikulec, 56. Böhmer

Oliver Burian: „Do zápasu sme vstúpili aktívne, tešilo ma množstvo vytvorených šancí na základe vecí z tréningu. Chválim veľkú úspešnosť osobných súbojov v defenzíve, ofenzívnych súbojov 1 na 1, ako aj neustálu snahu o držanie lopty. Popracovať musíme na lepšom a rýchlejšom otváraní hry a na efektívnejšom riešení ofenzívnych situácií 2 na 1, 3 na 2. V konečnom súčte som s herným prejavom mužstva spokojný, no bolo tam aj veľa nesprávnych vecí, ktoré budeme v tréningovom procese postupne odstraňovať.“

FK Slovan Levice U12 – FC Spartak Trnava U12 2:22 (1:11)

Aj vo štvrtom zápase žiakov proti Leviciam to dopadlo výsledkovo jednoznačne v prospech Spartaka. Tentokrát sa presadilo „len“ desať hráčov. Viac ako pätinu gólov zaobstaral Simon Koreň, ktorému sekundoval so štyrmi zásahmi Filip Zlatňanský a hetrikový strelec Oliver Fenič. V neúplnej tabuľke je nezdolaná dvanástka na druhom mieste, ale má o dva zápasy k dobru.

FCST U12: Černý, Lehocký, Vlkovič – Belmechri, Böhmer, Dunár, Bošanský, Fedorišin, Fenič, Hanzel, Kalamár, Koreň, Martinkovič, Nejedlík, Rakús, Svetlík, Zajánoš, Zlatňanský

Góly: 2., 5., 11. a 15. Zlatňanský, 19. a 22. Svetlík, 24., 26. a 28. Fenič, 29. a 30. Martinkovič, 32. Hanzel, 33. Bošanský, 35., 39., 41., 45. a 47. Koreň, 50. a 54. Lehocký, 55. Zajánoš, 57. Böhmer

Oliver Burian: „Dnes to bol zápas dvoch diametrálne odlišných polčasov. Prvý polčas nebol absolútne podľa našich predstáv. Boli sme zaspatí, pomalí, bez pohybu. Na ihrisku chýbala emócia a túžba streliť gól. Aj keď sme si šancí vypracovali pomerne dosť, neboli sme efektívni v ich zakončení. Neverili sme si v situáciách 1 na 1 a zbytočne sme spomaľovali hru. Druhý polčas sme zlepšili takmer všetko a hra sa začala podobať našim očakávaniam. Väčšia emócia a túžba, viac pohybu, pridali sme aj sebavedomie a kvalitu. To sa odzrkadlilo na pekných akciách a takisto góloch. Za druhý polčas patrí chalanom pochvala.“

Dievčatá do 15 rokov absolvovali v nedeľu triangel v Žiline, kde sa okrem domácich predstavili aj hráčky z Prešova. Obidva tímy sú na čele svojich ligových tabuliek, a tak sa črtali zaujímavé konfrontácie. V prvom zápase naše dievčatá nestačili na domáce a podľahli im 2:0. Po zápase so Žilinou nasledoval okamžite zápas s Prešovom, na ktorý sme nestačili a prehrali vysoko 7:0.

Róbert Halada: „Našim cieľom bolo dať priestor a príležitosť všetkým dievčatám, aby sme ich videli v ťažkých zápasoch. Vytvorili sme dve jedenástky, ktoré nastúpili na polčas v každom zápase. Prvý zápas so Žilinou bol vyrovnaný, na obidvoch stranách sa striedali pekné akcie, ale nám sa nepodarilo skórovať. Vstup do zápasu sme mali slabší, ale postupne sa hra vyrovnávala a vo chvíľach, kedy sme získavali prevahu, sme inkasovali v oboch polčasoch. S Prešovom sme dokázali hrať vyrovnanú partiu len prvý polčas. V druhom dejstve sa prejavila kvalita súpera a nám dochádzali sily. Tento turnaj hodnotíme veľmi pozitívne a dievčatá potrebujú takúto konfrontáciu. Odhalil nám všetky nedostatky, na ktorých musíme popracovať a tak patriť medzi najlepších. Na jeho základe sme si stanovili ďalšie ciele, ktoré budú výzvou nielen pre dievčatá, ale aj nás trénerov. Ak to situácia dovolí, máme pozvánku o dva týždne opäť do Žiliny na odvety.“

OŠK Dolná Krupá U13 – FC Spartak Trnava WU13 3:1 (2:1)

Dievčatá do 13 rokov odohrali s druhou Dolnou Krupou mimoriadne vyrovnaný zápas. Na rýchly gól domácich dokázala odpovedať Daniela Pavlíková, no to bolo od Trnavčaniek všetko.

FCST WU13: Petranská – Reháková, Bačiková, Pioppi, Krištofiaková, Dobrovodská, Voleková (C), Šulecová, Benovičová, Pavlíková

Góly: 17. Pavlíková

Lenka Šulíková: „Sobotňajší zápas patril k jedným z tých stretnutí, kde sme mohli vidieť neskutočné zapretie, bojovnosť a odhodlanie na obidvoch stranách. Súper na začiatku prekvapil. Chlapci boli síce vzrastovo menší od dievčat, ale dokázali ovládať loptu, manévrovať s ňou a dokonca aj pekne zakončiť. Trvalo nám pár minút, kým sme sa dostali do tempa, ale potom už dievčatá išli do toho naplno a snažili sa vydať zo seba naozaj maximum ako len vedeli. V dôsledku absencie niektorých dievčat sme však nedokázali tento zápas zobrať úplne do svojich rúk a tým sme, bohužiaľ, prehrali, no určite to nie je dôvod na smútok alebo hnev. Dievčatá držali krok s chlapcami a podarilo sa im dať jeden gól, z ktorého sa veľmi tešili, čo vyvolalo u súpera menšiu neistotu, a tak zápas nabral ešte väčšie tempo. Môžem skonštatovať, že rodičia (diváci) mohli vidieť naozaj pekný zápas z obidvoch strán, za čo dievčatám ďakujem, rovnako aj za ich odvedený výkon.“