Sme pobúrení tým, ako sa snaží futbalový klub Slovan Bratislava zneužiť udalosti, ktoré sa stali počas nášho vzájomného zápasu v nedeľu. Od začiatku to boli práve predstavitelia Slovana, ktorí s neprimeraným dôrazom naliehali na hlavného rozhodcu, aby zápas predčasne ukončil, hoci na štadióne bol po vyprataní sektora hostí poriadok a mohlo sa hrať.

Od tohto okamihu nastalo zo strany Slovana mediálne ovplyvňovanie verejnej mienky v snahe vynútiť si kontumáciu. My sme si priznali isté pochybenie pri organizácii zápasu, ale je pre nás absolútne nepochopiteľné, že Slovan ani len nedokázal odsúdiť nepríčetné správanie svojich fanúšikov. Namiesto toho vyslal signál, že s ním súhlasí a dal im najavo, že sa to môže v budúcnosti zopakovať.

Pri svojej snahe získať tri body za zeleným stolom a nie na ihrisku sa dokonca neštíti ani vedome klamať. Podľa tvrdení ich zástupcov sa dostali fanúšikovia Spartaka do sektora hostí nad slovanistov a dokonca sa to snažia dokázať fotografiou, z ktorej je zrejmé, že sú to fanúšikovia Slovana. Na tieto miesta sa totiž dá dostať iba zo sektora hostí. Práve oni vylámali mreže, ktoré obe poschodia oddeľujú, čo vieme jednoducho dokázať aj kamerovým záznamom.

Úplným dnom však bola včerajšia beseda v televízii TA3. Spôsobom, akým bola vedená moderátorom Petrom Bielikom, je minimálne neetický. Našťastie, zrejme pre krátkosť času sa produkcii nepodarilo zohnať dostatočne submisívnych diskutérov, ktorým aspoň čiastočne slúži ku cti, že sa nenechali vmanipulovať do polohy inkvizítorov, kam ich od úvodných minút tlačil moderátor. Vrcholom bolo pošpinenie mena nášho hráča Martina Škrtela a snaha spojiť ho priamo s vyčíňaním fanúšikov na ihrisku.

Martin Škrtel je jednou z legiend slovenského futbalu a Spartak Trnava za ním stojí. Je rešpektovanou osobnosťou nielen v rámci Slovenska, ale aj v zahraničí. Je neprípustné, aby bol štvornásobný najlepší futbalista Slovenska a viac ako stonásobný reprezentant kýmkoľvek obviňovaný bez najmenších dôkazov.

Takýto hráč si mohol užívať zaslúžený futbalový dôchodok a namiesto toho sa vrátil hrať slovenskú Fortuna ligu, čím bez sporu zvyšuje jej kredit. Rozhodne si nezaslúži, aby ho určité médiá či dokonca časť verejnosti akokoľvek spájali s tým, čo sa dialo medzi fanúšikmi.

Nie je tajomstvom, že televízia a Slovan majú rovnakého vlastníka a v tomto kontexte preto neprekvapí, že sa neponáhľala pranierovať a kontumovať zápas Slovan – Trnava spred dvoch rokov, v ktorom bol priamo na ploche inzultovaný vtedajší kapitán Spartaka Trnava Bogdan Mitrea. Len pripomíname, že zápas sa nielen dohral, ale nemal žiadne športové dôsledky pre usporiadateľa.

Napriek týmto skutočnostiam veríme, že nestranní diváci si urobia vlastný názor a kompetentní budú posudzovať neodškriepiteľné fakty, namiesto žlčových mediálnych výstupov a o osude zápasu sa rozhodne spravodlivo.

FC Spartak Trnava