FC Spartak Trnava WA – FC Nitra WA 4:2 (1:1)

Do vedenia išli v dnešnom zápase hráčky Nitry. Ako správna kapitánka naštartovala svoj tím gólom pred polčasovým hvizdom Juliana Pivarčiová. Trnavské ženy po výmene strán strelili dva rýchle góly, čo im pomohlo dosiahnuť konečné víťazstvo v pomere 4:2. Táto výhra bola dôležitá z hľadiska tabuľkového postavenia, pretože 4. až 9. priečku delia len dva body.

FCST WA: Králiková (68. Nemochovská) – Vulganová (68. Poláková), Koštrnová, Čambalová, Belicová, Pivarčiová (C), Žigová (77. Trajlínková), Tóthová, Martišková (68. Žuffová), Konečná, Tonkovičová (68. Voščinárová)

Góly: 45. a 58. Pivarčiová, 55. Konečná, 67. Martišková

Cyril Janoško: „Odohrali sme najlepší zápas v tejto sezóne. Celé družstvo hralo od začiatku výborne a dievčatá si to užívali, aj keď sme v úvode inkasovali gól. Dievčatá samé cítili, že sú lepšie na ihrisku, majú dlhšie držanie lopty a že zápas otočia v priebehu stretnutia. Počas celého zápasu sme boli stále nebezpeční, keďže sme sa pokúšali útočiť cez krajné priestory alebo streľbou z 20-25 metrov. Dlhšie sme sa nevedeli gólovo presadiť, lebo príležitostí bolo viacero, ale prišlo to až v úplnom závere prvého polčasu po rohovom kope. Zaslúžene sme vyrovnali na 1:1 a to bolo pre nás veľmi dôležité. Dievčatá sa v polčase upokojili a v druhom polčase pridali ďalšie tri krásne góly. Dievčatá každým zápasom napredujú a dnes to bolo vidieť, keď sme zaslúžene vyhrali a podali veľmi dobrý kolektívny výkon. Víťazstvo nám pridá sebavedomie do ďalších zápasov.“

FC Union Nové Zámky WU19 – FC Spartak Trnava WU19 0:3 (0:2)

Fantastické dorastenky sú aj po šiestom kole stopercentné! Tentokrát si ich silu odniesli futbalistky Nových Zámkov, ktoré prehrali rozdielom triedy. Vďaka aktívnemu vstupu do zápasu vyhrávali Trnavčanky v 13. minúte už 0:2. Po výmene strán pridala gólovú poistku striedajúca Šimalová.

FCST WU19: Králiková – Čoknayová, Koštrnová (58. Žuffová), Obuchová, Kollárová (58. Kolesíková), Trajlínková (C), Žigová (41. Šimalová), Čeriová (41. Bederková), Eckerová, Tonkovičová (58. Horňáková), Martišková (52. Gáliková)

Góly: 5. Tonkovičová, 13. Martišková, 53. Šimalová

Marián Kováčik: „Do zápasu sme vstúpili veľmi dobre, a to gólom Tonkovičovej už v 5. minúte. Následne sme ešte v prvej pätnásťminútovke zvýšili skóre na 2:0 v náš prospech po góle Martiškovej. Potom tempo zápasu upadlo, pričom domáce len nakopávali loptu smerom na našu bránku a snažili sa o rýchle brejky. Naopak, my sme museli tvoriť hru a prekonávať obranné bloky súpera, čo nám až tak nešlo. V druhom polčase sme vystriedali, príležitosť dostali všetky nominované hráčky. Podarilo sa nám oživiť hru a zaslúžene sme vsietili tretí gól zásluhou Šimalovej. Celý zápas bol v našej réžii a víťazstvo je úplne zaslúžené. Už o týždeň náš čaká zápas o prvé miesto s Myjavou, a tak bol tento zápas aj z mentálneho hľadiska veľmi dôležitý.“

FC Union Nové Zámky WU15 – FC Spartak Trnava WU15 0:6 (0:3)

Na čele ligovej tabuľky sú aj žiačky. Tie dali Novým Zámkom až 6 gólov. Úradovala opäť Sofia Halasová, ktorá tentokrát strelila hetrik. Trnavčanky vyhrali oba polčasy zhodne rozdielom triedy.

FCST WU15: Bukrotinová – Stanková, Fedorišinová, Barutová, Z. Horváthová, Gregušová, Polačková (C), S. Horváthová, H. Bačiková, Halásová, Pekárová, Krupová, E. Bačiková

Góly: 6., 24. a 38. Halásová, 18. H. Bačiková, 43. Bukrotinová (z 11m), 49. Polačková

Róbert Halada: „Dnešný zápas začal vo svižnom tempe a na oboch stranách sa striedali rýchle akcie. Hráčky súpera boli nebezpečné hlavne po pravej strane, na čo naše dievčatá dobre reagovali. Podarilo sa nám streliť úvodný gól a hneď na to pridať aj ďalšie a dievčatá sa postupne dostávali do tempa, aj keď na hrboľatom teréne to mali sťažené. V prvom polčase sa nám nedarilo otáčanie hry do šírky, čo sa v druhom polčase zlepšilo. Celý druhý polčas sa už odohrával na súperovej polovici, dievčatá dobre kombinovali a snažili sa prekonávať prehustený priestor pred súperovou šestnástkou. Opäť mohlo byť skóre zápasu vyššie, ale dnes išlo veľa striel tesne vedľa brány, nastrelili sme päťkrát brvno a tiež vynikajúco zachytala brankárka súpera. Dievčatám patrí poďakovanie za predvedenú hru a prístup.“

Futbalový klub Spartak Košolná U13 – FC Spartak Trnava WU13 4:0 (1:0)

Po dvoch úvodných víťazstvách okúsili dievčatá do 13 rokov aj trpkú chuť prehry. V zápase tretieho kola nestačili mladé Trnavčanky na chlapcov z Košolnej, ktorým podľahli 4:0.

FCST WU13: Petranská – Voleková (C), Dobrovodská, Tančoková, šulecová, Pavlíková, Lošonská, Krchňáková, Reháková, Krištofiaková, Geschwandtnerová

Lenka Šulíková: „Sobotňajší zápas na pôde súper v kategórii WU13 mal naozaj náboj. Už od prvej minúty išli dievčatá na 100%, presadzovali sa hlavne individuálne stredovou zónou ihriska, kde si dokázali vypracovať pekné šance, ktoré sa nám ale, bohužiaľ, nepodarilo premeniť. Obidva polčasy boli rýchle a dynamické z oboch strán. Dievčatá sa snažili komunikovať a spolupracovať, čo je pri futbale najdôležitejšie. Nebyť prvého inkasovaného gólu na naše strane, myslím, že zápas by bol v našich rukách. Avšak, šťastia nám neprialo v zakončení, a tak sme tento zápas prehrali, ale určite sme ho neprehrali herne. Každá z dievčat odovzdala na ihrisku maximum od tej najmenšej až po tú najstaršiu, za čo im ďakujem a verím, že ak budeme ďalej pracovať tak ako doteraz, nebudeme mať problém so žiadnym súperom.“

Dievčatá do 11 rokov odohrali v sobotu turnaj v Dunajskej Lužnej. Okrem domáceho výberu porazili mladé Trnavčanky aj súpera z Petržalky. S Myjavou sme prehrali najtesnejším rozdielom a nestačili sme ani na Inter Bratislava.

Zuzana Imreová: „Dievčatá začali veľmi dobre, boli aktívne a snažili sa hrať smerom dopredu. Pracujeme na tom, aby sa nebáli zvládať súboje 1 na 1. Odohrali sme vyrovnané zápasy, pričom naberáme skúsenosti, a to je najdôležitejšie.“