MŠK Žilina U19 – FC Spartak Trnava U19 2:1 (0:1)

Po zápase na Slovane čakal starších dorastencov ďalší náročný zápas. Spartakovci pokračovali vo výbornom výkone a odmenou bol gól Kotlára. Domáci však po výmene strán dokázali aj s dávkou šťastia skóre otočiť a zvíťazili 2:1.

FCST U19: Vasiľ – Rusnák (85. Caué), Ujlaky (C), Ferenčík (88. Kumpan), Boledovič, Šarmír (85. Šimek), Karhan, Kotlár, Repa (75. Polák), Kudlička, Sabol

Góly: 27. Kotlár

ŽK: Šarmír, Ferenčík

Peter Gaži: „Žilina v zápase dominovala v držaní lopty v ich obrannej a strednej zóne, ale do gólových príležitostí sme ich nepúšťali. Dobre sme pracovali s hĺbkou ihriska v obrannej fáze. Skóre zápasu sme otvorili gólom Kotlára. Tak isto sme prvý polčas nevyužili dve stopercentné šance. Prvú, po chybe Žiliny, druhú, po našej peknej akcii. Polčas sme mali vyhrávať o tri góly. Druhý polčas sme mali výbornú príležitosť po hlavičke Karhana. Následne Žilina vyrovnala po finálnej prihrávke z kraja, kde sme neskoro dostúpili hráča súpera. Za stavu 1:1 brankár domácich chytil dobrú strelu od Kudličku zvnútra pokutového územia. V závere sme inkasovali gól po strele zo štandardnej situácie. Napriek prehre má naša výkonnosť stúpajúcu tendenciu.“

Spartak Myjava WA – FC Spartak Trnava WA 3:0 (2:0)

Trnavské ženy cestovali v rámci 8. kola na pôdu tretej Myjavy. Favorizované domáce hráčky išli do vedenia už v 3. minúte. Do polčasu pridali ešte jeden presný zásah. V čase, kedy sa Trnavčanky snažili o skorigovanie, padol nešťastný vlastný gól, ktorý uzavrel skóre zápasu na 3:0.

FCST WA: Králiková – Obuchová, Pivarčiová (C), Koštrnová, Voščinárová, Žigová, Tonkovičová, Žuffová (85. Kolesíková), Luptáková (46. Šimalová), Poláková (85. Horňáková), Bederková

Cyril Janoško: „Zápas proti Myjave hodnotím pozitívne aj keď sme prehrali 3:0. Vedeli sme, že súper má vysokú kvalitu, a preto sme tomu prispôsobili aj našu hru. Celý zápas sme hrali v hlbokom bloku pred pokutovým územím. Naše dievčatá veľmi dobre plnili svoje úlohy a súpera nepúšťali do gólových šancí. Výsledkovo sa trápime, ale dievčatá napredujú, aj keď v tabuľku to nie je vidieť. Netreba zabúdať, že pracujeme s veľmi mladými dievčatami a pre nich je to obrovská škola takto zbierať skúsenosti proti kvalitným súperom v lige žien.“

FC Spartak Trnava WU19 – FC Nitra WU19 8:3 (5:1)

Za dorastenky úradovala opäť Simona Cedulová. Tá strelila polovičku zo všetkých gólov svojho tímu a výrazným spôsobom sa podieľala na vysokom víťazstve. Nitra pritom išla do vedenia hneď pár sekúnd po úvodnom hvizde, ale naše futbalistky stihli na to reagovať do polčasu hneď päťkrát.

FCST WU19: Nemochovská – Čambalová (C), Čoknayová, Belicová, Táčovská (55. Kollárová), Vulganová (58. Čeriová), Tóthová, Trajlínková, Eckerová, Konečná, Cedulová (67. Kormúthová)

Góly: 18., 32., 37. a 65 Cedulová, 23. Vulganová, 40. Trajlínková, 46. a 72. Konečná

Marián Kováčik: „Úvod zápasu nám vôbec nevyšiel. Hneď v prvej minúte sa súper presadil po rýchlom útoku a dievčatami to na pár minút otriaslo. Skoncentrovali sa však a už v prvom polčase otočili skóre, čo im veľmi pomohlo a nabudilo. Nebezpeční sme boli hlavne po krajoch ihriska. V druhom polčase tempo upadlo aj kvôli tomu, že sme si chceli vyskúšať niektoré veci z tréningu a preniesť ich do zápasu. Súper bol silný hlavne v strede ihriska, kde mal svoju kvalitu a podarilo sa aj jemu streliť góly. Celkovo hodnotím zápas pozitívne, hlavne ako fungoval tím, pomáhal si a podporoval sa. Musíme však viacej popracovať na štandardných situáciách, ktorých sme mali dostatok, ale málo sme sa z nich presadzovali. Chcem poďakovať dievčatám, ako pristupujú k svojim povinnostiam a stále pokračujú na víťaznej vlne.“

FC Spartak Trnava WU15 – FC Nitra WU15 12:0 (7:0)

Žiačky uštedrili momentálne poslednej Nitre vysokú porážku 12:0. Strelecky zažiarila Sofia Halásová, ktorá rozvlnil súperovu sieť hneď sedemkrát. Hetrikom jej sekundovala Michaela Pekárová.

FCST WU15: Pavlovičová – E. Bačiková, Fedorišinová, Voleková, Barutová, Krupová, Polačková (C), Pekárová, H. Bačiková, Tančoková, Halásová, Horváthová, Gregušová, Dobrovodská

Góly: 6., 8., 15., 16., 22., 46. a 54. Halásová, 28., 33. a 63. Pekárová, 41. Krupová, 65. H. Bačiková

Róbert Halada: „Do dnešného zápasu dievčatá nastupovali s chuťou, skromnosťou a zároveň rešpektom voči súperovi. V rámci našej futbalovej filozofie dostali dnes príležitosť ďalšie dievčatá a oproti poslednému zápasu sme spravili v zostave 5 zmien. Súper síce nastúpil v oklieštenej zostave, ale bol o to húževnatejší. Dievčatá si museli poradiť s prehusteným priestorom pred súperovou šestnástkou a tiež zachytávať rýchle kontry. Konečné skóre zápasu mohlo byť aj vyššie, ale brankárka súpera predviedla vynikajúci výkon. Zápas nám odhalil niektoré herné činnosti, ktoré chceme s dievčatami vylepšiť a stále napredovať ďalej. Chcem poďakovať dievčatám za trpezlivý výkon a ich usilovnú prácu a sústredenosť.“

FC Spartak Trnava WU9 – MTK Leopoldov U9 2:15 (2:9)

Najmladšia dievčenská kategória nastúpila proti tretiemu tímu tabuľky. Chlapci z Leopoldova boli počas zápasu lepší a nášmu družstvu uštedrili vysokú prehru. Na mladých Trnavčankách je vidieť futbalový pokrok, a to je najdôležitejšie.

FCST WU9: Štefunková – Koišová, Machučová, Benková, Domaracká (C), Bošková, Kubovičová, Žideková, Jamrichová, Kiacová, Klimeková, Hlavatovičová, Grancová, Sorádová, Štrbková, Vybiralová, Kissimonyiová

Góly: 22. a 24. Jamrichová (prvý z 11m)

Lenka Šulíková: „Dievčatá si postupne zvykajú na futbal v chlapčenskej lige. Zistili, že sa netreba báť ísť do silových či rýchlostných súbojov. Opäť sme sa dostali do viacerých gólových šancí, no nepodarilo sa nám ich využiť. Budeme musieť popracovať aj na zakončení. Súper bol efektívnejší v premieňaní a zaslúžene zvíťazil.“