Zápasy Spartaka Trnava a Serede sú ako na hojdačke. Doteraz ich bolo šesť, v ani jednom sa nezrodila remíza a vždy, keď jeden zo súperov vyhral, v odvete sa zrodil opačný výsledok. Tak to bolo aj v minulej sezóne, keď Spartak najskôr doma prekvapivo prehral 0:2, aby v druhom zápase v Zlatých Moravciach Sereď porazil 6:2. Hovoriť o výhode domáceho prostredia v dueli týchto dvoch súperov je zbytočné, keďže oba celky hrajú v tejto sezóne sa Štadióne Antona Malatinského.

„O zostave sme mali dávnejšie jasno. Tým, že sa nám v pohárovom zápase nikto nezranil sa to nemení. Bude to prestížny, vyhecovaný zápas, sú tam hráči, tréneri, funkcionári, ktorí pôsobili u nás a budú namotivovaní. To isté platí pre nás, lebo pokiaľ vyhráme, tak aspoň minimálne do nedele môžeme byť prví v tabuľke,“ hovorí na úvod tréner Spartaka Trnava Michal Gašparík. Ten nemôže počítať iba s dlhodobo zranenými Rusovom, Benovičom a Mikovičom. Naopak, už v utorkovom pohárovom zápase naskočil po rekonvalescencii Kristián Koštrna a zajtra to viac ako polroku čaká Martina Škrela.

„Počítame s ním do celého zápasu, ak by to tak nebolo, tak budeme na to reagovať. Verím, že jestopercentne pripravený, štart mu vyjde a ľudia sa prídu naňho pozrieť. Snáď bude dobrý futbal, v dobrej atmosfére a zvíťazíme,“ netajil Gašparík fakt, že Martin vybehne na zápas od úvodného hvizdu. Jeho hra v reprezentácii aj v predchádzajúcich kluboch bola dominantná najmä v oboch šestnástkach. „Je fakt výborný v týchto štandardných situáciách. Máme niečo nacvičené aj dopredu a určite nám pomôže aj v obrannej fáze.“

A ako sa cítil po poslednom tréningu pred reštartom viac ako stonásobný slovenský reprezentant, ktorý sa predstavil na záverečnom turnaji majstrovstiev sveta a Európy? „Cítim takú miernu nervozitu. Vrátil som sa domov po takmer dvadsiatich rokoch a znova pôsobím v slovenskom klube. Budem hrať pred svojou rodinou, pred kamarátmi denno-denne. To je niečo nové, ale sa ja na to teším. Verím, že to pôsobenie a celá sezóna bude úspešná nielen pre mňa, ale hlavne pre klub.“

Zápas Spartak Trnava – Sereď má výkop zajtra od 17. hodiny a vstupenky je možné zakúpiť online na bit.ly/LISTKY-Piatok-FortunaLiga alebo priamo v pokladni na Športovej ulici, ktorá bude otvorená dve hodiny pred zápasom.